Na Polnej... działka pachnąca różami...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Wandziu, ja moją obcinam dość mocno w formie piramidy... boki skracam więcej, a środek jest wyżej... ciacham ją tak do wysokości około 1-1,2m... ona potem kwitnie od dołu do góry, ale i tak osiąga spore rozmiary... no i rozkłada się sama.. rośnie przy takim stojaku ale i tak muszę ją podwiązywać bo inaczej by leżała...

Pada deszczyk, więc mogę trochę nadrobić zaległości... pewnie do jutra tak nie będą wyglądać, bo dość intensywnie leje...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabi,przepiękna Novalis ;:138
Wrzuć jakieś białe i czerwone kwiaty dla naszych chłopaków :heja
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Madziu, ona tylko na zdjęciach tak ładnie wygląda... w rzeczywistości to taki trupi kolor... ;:306
I wedle życzenia...


białe... no prawie...

Obrazek


i czerwone...

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Novalis ślicznie wygląda ;:108
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Dziękuję Gabi za białe i czerwone róże ;:167
Wiedziałam że na ciebie można liczyć ;:196
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabi, Novalis w towarzystwie czosnków wygląda niesamowicie. Alez zestawienie, super. Te płatki są tak ułożone, jakby wymierzone były :wink:
Garden of Roses ma ładny krzaczek, no i te piękne pełne, takie nostalgiczne kwiaty, uwielbiam w tym stylu.
U Ciebie liliowce też szybko przekwitają na tym słońcu?
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabi dopiero sie dowiem jaka jest ,bo mam ją od jesieni.Ścięłam kwiat patyczek poszedł do ziemi ,żeby był większy krzaczek .The Prince będzie jesienią przesadzony, bo trzymać takiego leniwca na przodzie rabaty to zgroza.Zakwitł 3 kwiatami w maju i dotychczas nie wypuścił nawet nosków na drugie kwitnienie.Beznadzieja i może na nowym miejscu lepiej mu będzie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabi, trochę nas przetrzymałaś bez zdjęć, za to jak pokazałaś foty, to od razu każda na medal ;:180 Cudne liliowce ;:167 Róże też konkursowe ;:215
Ciebie wkurza Pirouette, a mnie... Novalis ;:306 Niby na fotkach taka zjawiskowo-lawendowa, a na żywo ładny kolor ma może jeden dzień, potem już tylko siny :evil: Na dodatek rośnie bardzo wysoko niezależnie od tego jak nisko by ją ciąć... Jak jest deszcz, to płatki gniją, a jak słońce, to się przypalają. Ostatnio złapałam się na tym, że spoglądając na nią się krzywię, jakby mnie zęby bolały :;230
Gabi, co to za czosnek, który tak późno kwitnie?
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Kasiu, drugi raz bym jej nie kupiła... ale dzięki...

Obrazek

Obrazek


Madziu, nie może być inaczej... szkoda że naszym chłopcom nie dopisało szczęście... ale za dwa lata Polska mistrzem świata ;:138

Obrazek

Obrazek


Alutka, gdyby tylko ten Novalis nie był taki do niczego, to byłoby naprawdę super... układ płatków jak najbardziej... i zdrowotność, ale nic więcej...
Za to Garden of R. jest cudna... ciut za krótko trzyma kwiaty jak jest upał, ale tak to bez zarzutu... a liliowce.. no cóż... to kwiat jednego dnia, ale jak jest spora kępa, to jest na czym oko zawiesić...

Obrazek

Obrazek

Jadziu, ta moja nie jest taka różowa jak Twoja, ale dno żółte jest...zobaczę co będzie dalej... na razie siedzi w donicy i zadołowana co by za szybko podłoże nie wysychało... zaczyna mi się podobać, choć nie takie róże preferuję.. ale zobaczymy jak się będzie sprawować... umiejscowiona jest na rabacie, gdzie są trzy.. aż trzy czerwone kapturki... ;:306... kolorystycznie pasują jak ulał...
O The Prince czytałam że to róża do cieplejszych regionów... ale kolor super... u mnie brak takich kolorów... przewaga wszelkich odcieni różowego... chyba pora dodać jakieś mocniejsze akcenty...

Obrazek

Obrazek

Elwi... to możemy podać sobie ręce... mnie też Novalis się nie podoba... kupiłam ją pod wpływem ochów i achów na jej temat, ale jak dla mnie to w sumie nic specjalnego... gdyby tak przynajmniej nie oklapła tak szybko, to kolor nawet by mi tak nie przeszkadzał, ale jak widzę te zwieszone, zwiędnięte i opalone płatki, pomimo że ma cień prawie cały dzień, to dochodzę do wniosku że jest przereklamowana...
A to czosnek główkowaty... kolor ma mocny i świetnie się komponuje z różami... szkoda że nie kwitnie całe lato...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabi i tego się trzymajmy :heja
Piękne twoje panny ;:138
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabi będę się powtarzać do znudzenia, ale cudne zdjęcia i wszystko co na nich. Róże wiadomo, ale na jednej z fotek wypatrzyłam sporą kępę jarzmianki. Ależ fajnie wygląda. Sama tak Ci się rozrosła, czy posadziłaś od razu kilka sztuk ?
Moje jakoś niechętnie się rozrastają, a niektóre odmiany nawet wyginęły :roll:
Co do Novalisa to ja mam go 4 sztuki :lol: Nie wiem co mnie podkusiło żeby odrazu aż tyle kupić. Chyba zauroczył mnie ten jagodowy kolor na zdjęciach jednej z forumowiczek. W realu niestety tak jagodowo już nie jest. Mimo ze mam go aż 4 sztuki to nie mam zdjęć nadających się do pokazania na forum :roll:
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Gabi, kolejne cudne fotki ;:180 Bailando szaleje ;:215 Hansestadt też sobie zakupiłam :heja Ostatnio mnie bierze na takie żółtasko-morelki ;:224 A Novalis... jest bo jest, ale bez emocji ;:131
W kwestii czosnku muszę się rozejrzeć jesienią ;:108
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na Polnej... działka pachnąca różami...

Post »

Ależ Ci świetnie wyszło zdjęcie z tym niebieskim przetacznikiem! Chyle czoło przed mistrzynią ;:108
Jak tam Twoje Baillando w realu? Przymierzam się jesienią do zakupu. Warto? Czy nadaje się na obrzeże rabaty? Jaki ma pokrój? Proszę Gabi o jak najwięcej informacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”