Ogród po 30 - stce Część III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

:wit
Piękne i latrie, i floksy i różę i dalijki.
A ta biała lilia imponująca :shock: Inne też oczywiście łądne.Ale ta jest wyjątkowa, ;:215
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, masz imponującą kolekcję floksów. Co jeden to ładniejszy ;:63 Bardzo je lubię i gdyby nie brak miejsca dokupiłabym kolejne.
Jak duża urosła Twoja Lady Emma Hamilton? Czytałam, że to nówka. Moja również, ale na razie ma może z 0,50m i jeszcze dość słabo się rozkrzewiła. Mam nadzieję, że w przyszłym roku 'zaskoczy' i będzie już całkiem ładnym krzaczkiem.
Coś ostatnio trochę skąpisz zdjęć :wink: Czekam na więcej ;:65 Róże powtarzają, więc na pewno masz co pokazać.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

anabuko1 - Aniu, te białe lilie faktycznie się 'udały', jak na mój piach :heja . Cieszę się, że Tobie też się podobają. Mam je w 2 miejscach, na jesieni połączę w jedno ;:224 .

dorotka350 - Dorota, Lady Emma Hamilton nie ma za dobrej miejscówki (koło świerka) i zbyt duża nie jest, ale sobie radzi. Muszę ją oddzielić od korzeni, bo na miejscówkę nie ma co liczyć, chociaż będę nad tym myśleć ;:131 . Inne róże 'cykaja' kwiatami, a część się jeszcze zbiera. Lady of Shallot utworzyła ładny krzak, jak na jednoroczną. Zobaczymy, jak będą rosnąć w przyszłym sezonie.
Najsłabsze u mnie to Lions Rose i Petticoat, chociaż rosną od południa i nad oczkiem. Wiosną zżarły je skoczki różane, może dlatego odbudowywanie krzewu trwa i trwa... .

Notre Dame du Rosaire
Obrazek

Obrazek

Charlotte - rośnie w górę i w szerokość
Obrazek

Obrazek

Lavender Ice - malutka róża z dużymi kwiatami; mam dwie i chcę jeszcze :roll:
Obrazek

Emilien Guillot - moja róża nr "1"
Obrazek

Obrazek

Lady Emma Hamilton
Obrazek

Obrazek

Zostawmy róże, bo to dodatek do ogrodu, a kolory tworzą inne rośliny ;:172

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, iście różany wątek się zrobił ;:173
A wiesz, że ja miałam co roku mnóstwo kolorowych i białych cynii w ogrodzie, a w tym roku kilka pojedynczych, wciśniętych gdzieś ukradkiem w rabatę? Taki sezon jakiś dziwny u mnie. ;:131 Muszę sobie dać kopniaka i za rok się poprawię. ;:108
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

PEPSI - Gosiu, cynie kupuję jako gotowe sadzonki na targu ( miały być pełne :( ), bo to gwarantowane kolory i mając sporo deszczu ładnie urosły. W przyszłym roku posieję w maju do gruntu i zobaczę, co z nich będzie ;:131 .
Co do zdjęć, to fotografujemy to, co akurat kwitnie i tak jakoś padło na róże, chociaż u mnie floksy jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa. Róże na razie mnie bawią i obserwuję, jak sobie radzą, bo ziemia piaszczysta i wiele z nich się nie 'wyciśnie' ;:7 .
Jesiennych bylin jakoś mało w tym sezonie, trzeba się będzie 'poprawić', bo nie będzie co pokazywać ;:224 . Ratunkiem są dalie, ale one są konkurencją dla róż, jeśli chodzi o 'miejscówki' ;:3 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Jak będziesz jesienne pokazywać w takim tempie to spokojnie...dasz radę ! :) do zimy...
Róże Ci dopisują aż miło popatrzeć ;:138 ...ale pomarudzić trzeba...mamy to w genach podobno... ;:131

Miłego dnia Aniu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

No no. .przepiękne te twoje róże. A moje takie nie wiadomo co. Ani na wysokość Ani na szerokisc.mam wrażenie ,że stoją w miejscu . :roll: moja Charlote wcześniej zakwitla dwoma kwiatkami. I teraz też na tylko dwa. :(
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, ładnie Ci wszystko kwitnie! Moje dalie w tym roku strajkują i już!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

marpa - Maryna, fiksuje mi komputer, raz działa, a innym razem nie. Ściągnęłam speca, to akurat działał, dobrze, że to sąsiad, to mnie nie sklął. Dzisiaj znowu do niego dzwoniłam, bo od południa się zawiesił, a teraz znowu działa, ale dam mu do przejrzenia, bo to żadna robota. To wyjaśnienie do faktu, że nie zawsze mogę obrobić zdjęcia i wstawić ;:223 . I bez "żaluzji" proszę ;:168 .

anabuko1 - Aniu, mój ogród jest prawie cały w półcieniu, może dlatego lepiej rosną niż Twoje. Upały pewnie swoje zrobiły ;:134. Charlotte teraz dużo więcej ma kwiatów niż w czerwcu i jest bardziej 'wyprostowana' :lol: .

kropelka - Mariolu, ja mam tylko kilka dalii, bo reszta za płotem u sąsiadki, ale mogę je oglądać i często podlewam ;:224 . Dalie są strasznie żarłoczne, to te kilka jestem w stanie obsłużyć, chociaż niektóre miejscówki też wypadły w półcieniu i łodygi się wyciągają do słońca. Nie będę rozwijać tej uprawy, oj nie, chociaż kwiaty mają cudnej urody i długo kwitną, jak się nic nie dzieje. Wczoraj byłam u koleżanki, która ma sporą rabatę z daliami i zakochałam się w pomponowych, chociaż mnie trudno zadziwić. Stoją sztywno, można zmieścić więcej kolorów i w ogóle - są śliczne ;:173 .

Udało się wgrać zdjęcia, więc wstawiam ;:108 . Następne, nie wiadomo kiedy ;:224 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:213 ;:213 ;:213
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

O, jakie floksy. O, jakie dalie. I znowu floksy, floksy , floksy. Piękne, kolorowe, bajkowe kwiaty. Aniu, cały Twój późnoletni ogród jawi mi się jak z baśni.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Ta ostatnia lilia u mnie też jest. Ale w tym roku nie zajwitnie. :( Floksy wszystkie piękne.
Tak moje róże rosną na pełnym słońcu i to też może je obciążać :(
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Piękne te kwiatuchy. U mnie już zapomniałam o floksach, dawno przekwitły, pomogły im upały...
Masz rację, dalie niby łatwe ale jednak wymagające w uprawie. Też, póki co, mam ich tyle o ile i nie zamierzam poszerzać kolekcji!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Pulpa222 pisze:
Mam i libię tą różyczkę.Taka żaróweczka.Ale u mnie i ona była skąpa w kwitnieniu.
Emilien Guillot - moja róża nr "1"
Obrazek
Bardzo, ciekawa i piękna ta dlijka
Obrazek
Rabata floksowa jest przeurocza.Gapię się i gapię na nią. :)
Obrazek
Te lilie, wyglądają obłędnie. Mam taką samą.Ale w tym roku mi nie zakwitła.

Obrazek



[/url]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”