Ogród po 30 - stce Część III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

alicjad31 - Alu, róż będzie dużo, dużo więcej ;:223 . Zastanawiam się , czy sobie poradzę, zobaczymy ;:224 .
Jesień jest piękna, jak świeci słonko, a tak, to ponury krajobraz ;:174 .
Dzisiaj świeciło ;:3 , więc troszkę zdjęć roślin, które się nie dają jesieni :tan .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu za dużo tych bylin to się nie pozbywaj. Pięknie je komponujesz w tym dojrzałym ogrodzie.
Ale co ja widzę i czytam :D Robi się ogród różany ;:63
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Spokojnie Gosiu, wszystkie róże są posadzone w bylinach, a że mi z nimi odwaliło, to fakt ;:223 .
Sama widzisz, że byliny są i dalej będą ;:108 . Róże mają niewielkie kawałki ogrodu do dyspozycji, tylko tam, gdzie jest światło. Pewnie, że za 2-3 lata urosną, ale dam radę ;:306 . Zawsze są sekatory i nożyce.
Ja oddałam tylko nadwyżki , siewki bruner i żurawki Browni, których była ponad setka i odmłodziłam kępy liliowców. Poza tym, swoje posadziłam bardziej na słońcu.
Wykopałam część krzaków 20-letniech borówek, które miały najlepszą słoneczną miejscówkę. Ubytków bylin nie widać ;:185 . Musiałam coś poprzemieszczać, żeby zużyć energię ;:173 .
Jutro jadę oglądać trawy do ogrodnika - zobaczymy, co ma ciekawego, a wiosną może coś dokupię, bo sporo tej zimy wypadło ;:170 .
;:168
Obrazek
Moja ;:167 hosta Neptune; musze jej znaleźć bardziej eksponowane miejsce ;:108
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu, jak widzisz, wszystko jest na swoim miejscu ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Słoneczka dzisiejszego zazdroszczę! ;:131 Do mnie może jutro dotrą jakieś nieśmiałe promyczki bo dzisiaj nadal szaruga!
Już się znudziło siedzenie w domu! ;:145 Piękna fotorelacja z ogrodu...przejrzyście się zrobiło.. ;:63 Miałam w zamiarze rozsadzić onokleę no ale chyba w tym sezonie już się to nie uda...Tyle straconych dni...Albo upał albo szaruga zdominowały sezon ogrodowy...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, piękny ten leśny zakątek. ;:138
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Witaj Aniu :)
Ten gąszcz przy pniaku jest bardzo malowniczy. A kępa marcinkowa - o matulu! Widzę teraz, że niesłusznie pominęłam w nasadzeniach marcinki i chryzantemy.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Ballerina kwitnie i u mnie jeszcze resztką kwiatów, a w dolnych partiach nie obcięłam przekwitniętych kwiatostanów i teraz mam owoce, które bardzo przypominają jarzębinę :)

Jutro przyjdzie pierwsza partia róż :tan Bardzo jestem ciekawa jak będą wyglądały sadzonki. Powiem Ci, że uwielbiam ten dreszczyk emocji kiedy przychodzi paczka, a ja z niecierpliwością otwieram pudło i każdej róży bardzo uważnie się przyglądam. I gdyby nie kolce to najchętniej przytuliłabym ją do piersi :;230
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Ja już na szczęście swoje nowe róże posadziłam. Trafiłam na bardzo dobrą do sadzenia pogodę, bo nie za ciepło i deszcz popadał.
Aniu, masz jeszcze bardzo zielone te swoje hosty, u mnie są w fazie żółci i złota. Być może jednak że w tej chwili u ciebie także już zżółkły, bo post pisałaś prawie tydzień temu. Lubię takie złoto na rabatach, choć niektóre odmiany od razu flaczeją i brzydną.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Wiele jeszcze jest roślin, na które miło się patrzy! Np neptunka jest rewelacyjna! Ale trawy, paprocie i żurawki też pięknie się prezentują! ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Oj, widzę że niedawno już tu byłam i na razie nic się nie zmieniło. Cóż, w takim razie tylko pozdrawiam i znikam.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

marpa-Maryna, wiem, wiem, dawno mnie nie było, ale po pierwsze złości mnie taka pogoda, bo zmusza do siedzenia w domu, a po drugie rodzinne zawirowania zdrowotne zajęły mój czas ;:174 .
Widzę, że Ty też chętnie byś jeszcze pobuszowała w ogrodzie, ale szanse coraz mniejsze ;:168 .

Dorota71 - Dorota, dziękuję za pochwałę ;:180 .

silvarerum - Sylwio, jak masz miejsce to sadź marcinki i chryzantemy, cieszą oko jesienią, a same rosną. Mój 'tłok' wokół pniaka, jakoś tak sam się zrobił ;:306 .

Dorotka350 - Dorota, dzisiaj dostałam róże z floribundy - to już ostanie. Pomimo, że mnie cieszą, to z przytulaniem poczekam na kwiaty latem ;:173 .
Szczere mówiąc, to tylko otworzyłam paczkę i zobaczyłam, że sadzonki solidne. Czekają, aż przestanie padać.

wanda7 - Wandziu, jak napisałam wyżej, przede mną jeszcze sadzenie; jutro ma nie padać ;:224 .
Dołki gotowe - powinno pójść szybko. Zostawiłam czosnki do wsadzenia między róże i kilka lilii.

takasobie - Miłko, jeszcze 2 dni temu można było znaleźć sporo roślin, które nie poddały się jesieni, ale po tych deszczach wygląda t odużo gorzej ;:145 .

Wobec mojego marudzenia na temat pogody, pokażę zdjęcia z 20-go, kiedy słonko świeciło z pewną nieśmiałością, ale pokazało, że gdzieś tam jest ;:108 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bywa już i tak: ;:222
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Ogród w jesiennych barwach ;:333 Aniu! U mnie dzisiaj hosty wszystkie w stadium rozkładu..popatrzyłam na nie smętnie ale wycinać nie będę bo już nie długo będę je miała na widoku... Idą chłodne wręcz mroźne dni więc mróz zrobi swoje i ja nie muszę! ;:131 Wycięłam dzisiaj sporo bylinowych i zaopatrzyłam kompostem bo pogoda była piękna ponad 18 st, i ;:3 żyć nie umierać!
Na domiar złego zabrałam aparat z wyładowanymi bateriami ;:14 a kilka fajnych ujęć jeszcze zobaczyłam... :roll:
Ogrodowe niwaki pięknie się prezentuje! ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

U mnie jeszcze przymrozków nie było. W sumie już na nie nawet czekam, bo lubię ten widok pomrożonych roślinek i słoneczne dni. A tak to tylko mam burą i mokrą szmatę codziennie w ofercie :evil:
Twój ogród zawsze mnie zachwyca dojrzałością i tym klimatem i zapachem ogrodów z duszą i charakterem. A miłorząb cudowny ;:333 Piękny okaz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”