Ogród po 30 - stce Część III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

marpa - Maryno, fakt, lipiec to najbardziej kolorowy miesiąc w ogrodach. Jest mnóstwo światła i kolorów. Pogoda różna, ale nie jest źle :tan . Oby, jak najdłużej ;:108 .

witch - witaj Czarodziejko, cieszę się, że wpadasz, ja też powinnam :oops: . Obiecuję poprawę ;:7 .

PEPSI - Gosiu, wiem, że Cię kuszę, ale to nie było celowe, słowo ;:173 . Jeszcze się nacieszysz oczkiem, a wiosną naklniesz, jak go będziesz czyścić ;:224 .

takasobie - Miłko, oj nie wiem, czy żuczkiem być, bo on mi wyglądał niespecjalnie, jak się przyjrzałam. Chyba za dużo zjadł ;:222 .
Pokaż swoje floksy, bo mnie zaciekawiłaś, że masz inne ;:108 .

kropelka - Mariolu, cały czas zastanawiam się, skąd czerpiesz siły, ale widocznie tak masz ;:63 . Podziwiam i zazdroszczę. Ja podlewam tylko wrażliwe rośliny, albo te, posadzone w tym sezonie. Reszta radzi sobie sama.


Obrazek

Nie mam jesiennych kwiatow, więc to w zamian, a i pożytek będzie :;230
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Swoje najładniejsze liliowce posadziłam przy siatce . Zdolna ze mnie bestia, albo raczej sklerotyczka ;:223.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Bienenweide Apricot
Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu całe łany lawendy, też ją lubię.
Bajecznie kolorowo.
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Witaj Ewo, siedzę w domu, bo w ogrodzie za duszno i na razie tylko pokropiło. Fakt, w ogrodzie jest cudnie, a jak zakwitły lilie, to zapachu aż nadmiar, chociaż zapachy, to jest to, co lubię najbardziej ;:196 .
Ta róża musi być od Ciebie:
Obrazek

Obrazek

Mix

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Ależ miałam u Ciebie zaległości Aniu.

Bardzo lubię oglądać Twoje kolorowe zarośla, masz tak bujnie i gęsto. Ta kępa ostróżek w różnych odcieniach błękitu - poemat kolorystyczny. Masz cudne liliowce.

A co do jarzmianki to mam podobne obserwacje jak Miłka - kupiłam małe sadzonki i przez dwa lata nic, zero. Dopiero w tym roku postanowiła coś tam pokazać. Nie wiem z czego to wynika...
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Lawendy robią wrażenie.
I te cudne liliowce i floksami się zachwycam innymi niż moje ;:108 ;:108
Piękny, piękny ten twój kolorowy lipcowy ogród. ;:180
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, czytałam u Wandzi, że zastanawiasz się nad Graham Thomas, ale masz obawy, że ona pnąca? Możesz poprzez mocne cięcie ograniczyć jej zapędy i prowadzić jak parkową. Tyle, że wyższą :D
Namawiam Cię na niego. On ma taką ciepłą, żółtą barwę ;:215 Pięknie rozświetla ogród, nie jest specjalnie wymagający i co najważniejsze - zdrowy ;:215
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

silvarerum - Sylwio, był taki czas, że u mnie naprawdę były zarośla. Zachciało mi się osłaniać 'dzikim winem' i chmielem - koszmar ;:223 . Na szczęście siatka była do wymiany i panowie musieli sami się z tym uporać; jakoś na mnie patrzyli 'wilkiem' :;230 . Dzisiaj mój busz jest jakby uporządkowany ;:224 . Mało do pielenia, bo nie ma miejsca na zielsko.

anabuko1 - Aniu, liliowców i floksów jest tak wiele odmian, że nie dałybyśmy rady mieć wszystkich i to jest o tyle fajne, że możemy u siebie je oglądać bez powtórek. Lawendy są czasem kapryśne, zobaczymy, jak dalej z nimi będzie. Bardzo je lubię, a głównie ich zapach ;:168 .

dorotka350 - cudnie :!: , nieźle kusisz, pewnie tak się skończy, że go kupię, bo kolory ma 'moje', a poza tym , co go zobaczę, to chcę go mieć ;:223 . Muszę tylko coś wydziabać, żeby miał dobrą miejscówkę.
Już i tak miejscami mam "mydło i powidło" ;:108 . Mocno się tym nie stresuję, ale róża, to róża, nie :?: ;:173 . Kiedyś wiele lat miałam Westerlanda, ale wtedy za mało wiedziałam o różach i chcę go z powrotem, więc lista znowu powoli pęcznieje ;:14.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mme Isaac Pereire - nie ma piękniejszego zapachu ;:185
Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Jak piękny ogród to i piękne zestawienia kwiatów.
Coraz piękniejsze pokazujesz lilie, liliowce i róże.
Ta biała pysznogłowka piękna.Takiej jeszcze nie mam :(
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Bogactwo roślin i kwitnień u Ciebie Aniu aż trudno wybrać jaka grupa roślin najpiękniejsza... ;:63
Ja podziwiam przecudnej urody języcznika ... :shock: u mnie już drugi egz. i po zimie nie może się pozbierać i chwalić się nie ma czym... ;:oj

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

anabuko1 - Aniu, dziękuję za pochwały, przekażę roślinkom, że się starają :wink: ;:224 .
Białą pysznogłówkę mam od jesieni i czekałam, jak zakwitnie, bo nie pamiętałam, jaki to kolor ;:223 .
PESEL się kłania, niestety ;:145 .

marpa - Maryna, mój języcznik dał 'czadu' w tym roku, chociaż przy nim nie 'majstrowałam' :;230 .
Znajoma, jak zobaczyła, od razu chciała sobie uszczknąć, tylko nie bardzo jest jak, bo karpa jest bardzo zwarta i można zepsuć całą roślinę. Obok rośnie taka koronkowa paproć, która co roku była ogromna, a w tym ledwie zipie - nic z tego nie rozumiem ;:185 . Generalnie paprocie u mnie tej wiosny mocno przymroziło, bo chorowały prawie wszystkie i odrabiają straty. Na zimę lekko okryję stroiszem, bo za bardzo je lubię. Czy pomoże, zobaczymy :roll: .
;:168

Obrazek

Obrazek
Powojnik Julii
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Agnes Schillinger ma plamki od deszczu, ale jak pachnie ;:173
Obrazek
Nie mogłam sobie odmówić wstawienia jej znowu, ma taki idealny kształt i te kolory ;:oj .
Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Ładny, bujny ogród :) Czy to działka ROD czy przydomowy ogród? Jeszcze nie zdążyłam nadrobić wątku więc nie wiem. Jestem w sumie nowa w Twoim ogrodzie.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Izo, witam w moim wątku :wit . To stary ogród, jeśli chodzi o drzewa, a młodszy - to reszta ;:108 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, przepiękne lilie,
Floksy też bardzo ładne.
A co to jest takie niebieskawe i pełno na nich motyli??
Przepięknie to wygląda :D:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”