Ogród po 30 - stce Część III

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Ano zimno Aniu! Ale nie będzie zimno cały czas, kiedyś w końcu się ociepli ;:306 Ja sadzę cały czas. Dziś osiągnęłam półmetek. Chyba przesadziłam w tym roku ;:223
Cieszę się, że dotarły. Byłam pewna, że dotrą! :wink:
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

dorotka350 - Dorota, witam Cię serdecznie ;:180 . Zmarzły 3 pnące. Szkoda mi tylko Mme Isaac Pereire, bo został jeden badyl, reszta pędów prawie do gruntu. Nie będzie ciągłego wąchania i zapachu w powietrzu ;:145 . U Rumby też ocalał jeden badyl - reszta do odtworzenia . Jedna zmarzła całkowicie; trudno, posadzę tam dalię, bo jest światło.
Sadzone jesienią na szczęście przeżyły, ale rosną przy tym zimnie, jak przysłowiowy 'chleb w gębie'. Trzeba poczekać, a to najtrudniejsze.

takasobie - Miłko, biorę się więc za sadzenie. Miałam dostać jedną, a Kasia mnie uraczyła sześcioma. Poprzednio dziękowałam za tę fioletową, ale dopiero dzisiaj otworzyłam pudełko. Dziękuję za pozostałe bardzo, bardzo, tym bardziej, że mam nowe 2 pomarańczowe. Ja cały ogród mogłabym mieć pomarańczowy ;:196 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, poszukaj róży ,,Radliniec" - dostępna w R.
Można prowadzić ją przy pergolach czy trejażach.
Co prawda kwitnie raz, ale za to długo i jak szalona, nie marznie w ogóle, pachnie niesamowicie.

Madame Isaac Pereire też u mnie nieraz przemarza.
Jednak szybko odbija długimi pędami i zakwita wielokrotnie jeszcze w tym samym roku.
Tak więc będziesz miała jej zapach.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

To fajnie Kasia podzieliła, bo ja jej nawrzucałam z zastrzeżeniem, że koniecznie ma Ci przekazać to fioletowe paskudztwo, a reszta zależała od jej inwencji! ;:196
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, Ty pewno nie narzekasz na na mokradła na Twojej działce, masz chłonną ziemię, czy już też odczułaś deszcze?
Co ze zdjęciami, ogarnęłaś problem?
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Witam ponownie - znowu gdzieś się zapodziałam ;:65 .

Madziagos - Magda, dzięki za podpowiedź, bo ten Radliniec kusi mnie od dawna. Mme Isaac Pereire wycięłam dość mocno, ale widzę, że faktycznie odrasta ;:oj .

takasobie - wysadziłam wszystkie, nawet dla nich poświęciłam kalinę hordowinę (wycinałam ją od lat, ale dopiero teraz skutecznie :wink: ). Zobaczymy, co urośnie.
Niewiele robię w ogrodzie, bo się nie mogę zginać , ale jako tako sobie radzę.

e-warm - problem zdjęć ogarnęłam, ale nie do końca, bo nie umiem zwiększyć bardziej zdjęć, a innych zmniejszyć. Dzwonię po pomoc.
Na razie muszą być takie :( .

To dzisiejsze.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeleźniak (chyba) mnie przerósł, a ja mam 'tylko' 176 cm wzrostu ;:173 .
Obrazek

Ubiegłoroczne ostróżki chyba lekko sfiksowały, ale cóż, pną się do słońca. Jest ich tu sporo ;:224 .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te chabrowe bratki to siewki z ub. roku z różnych kolorów. Jak dla mnie, są śliczne.
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, no to nieźle żeleźniak poszalał. Takiego wysokiego to ja nie widziałam :lol:
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Mi wpadły w oko żurawki :) śliczne są ;:215 zelazniak ogromny czym go karmisz??
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu, no nareszcie coś pokazałaś. A to białe zwiewne, to jakaś rutewka?
Wszystko ogromne i imponujące.
U mnie żurawki tak bujnie nie rosną, może za dużo słońca.
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu! Rozumiem ból, kiedyś rwę kulszową miałam, jakbym kij połknęła. Cierpiałam, bo nie mogłam w ogrodzie robić, a nie, ze bolało! Na szczęście, po wielu latach fizjoterapeuta rozmasował mi to, że zapomniałam, że mi coś dolegało.
Mam nadzieję, że dalie porosną i pięknie zakwitną i że ta paskuda będzie od razu miała piękne kwiaty, a nie jak u mnie, dopiero ostatnie wyglądały przyzwoicie.
Czy to są kukułki? ;:oj
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

takasobie - Miłko, tak, to stoplamek plamisty, czyli (Dactylorhiza maculata, czyli - kukułka ;:173 .
Ja też chodzę na rehabilitację , a właściwie to na taką gimnastykę na kręgosłup. Wg mnie , super sprawa.
Nie da się nie schylać w ogrodzie.
Co do dalii to mam nadzieję na sporo kwiatów, bo przetrwały wszystkie bulwy ;:145 . Miejsca brak ;:223 .
Co nie zmieściło się u mnie, jest za siatką u sąsiadki i chyba tam rosną nawet lepiej ;:224 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Zamiast odpisywać dalej, to nacisnęłam na wyślij, niech to licho, gapa ze mnie ;:108 .

ewarm - Ewa, coś tam sypałam wiosną, ale czy wszędzie? :roll: .
Patrząc na Twój ogród, to nie masz powodów do narzekań, bo pięknie kwitnie Ci większość roślin, które u mnie albo nie dają rady, albo są rachityczne i muszę je eliminować, bo żal patrzeć.
Zdjęcia wychodzą mi jako tako, ale powoli może 'zaskoczę' z innym programem. Jak to się mówi: Jak się kto nauczy, to śpi i mruczy ;:131 .

dalisbea - witam Cię w moim buszu :wit . Faktycznie żurawki na moim piasku rosną bezproblemowo, a od 2 lat się wysiewają i je po prostu sadzę, gdzie tylko jest miejsce. Bronze obdzieliłam całą okolicę; inne nie są aż tak żywotne.
Żeleźniak 'podkarmił' się sam od powojnika :;230 .

PEPSI - Gosiu, jak pisałam wyżej, rośnie sobie w górę; przynajmniej nie muszę się schylać, żeby obejrzeć kwiatki ;:65 .

Może kilka zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród po 30 - stce Część III

Post »

Aniu ;:196 hej! :wit
Miło znowu oglądać wieści z Twojego urokliwego ogrodu ! Ciekawa jestem tego nowego programu mam nadzieję, że nie dasz długo czekać! ;:65
Miłego dnia! ;:4
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”