Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Piękne zdjęcia Miłko ;:333
Dzisiaj sobie zrobiłam mały rzut na ogród pod kątem moich dali, ale nie wiem jeszcze czy przeżyły zimowisko. Nie zaglądałam ;:131
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka przepiękne irysy ;:167 czy ty je tak gęsto posadziłaś,czy one się tak rozrastają?
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, w garażu to leży drewno pozostałe po budowie i oczywście rowety też, bo łatwiej wjechać do garażu ;:306
Podpisane irysy wstawiłam do wątku z irysami. Sprawdź Purple Gem, to mi najbardziej pasuje, chodź u mnie troszkę jaśniejszy, ale może to kwestja zdjęcia.
Ciekawe co z nowych odmian przetrwa dłużej.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko witam wiosennie i chwalę Twoje kolorowe zwiastuny w ogrodzie ;:138
Ja tradycyjnie na swoje jeszcze długo poczekam ...
Jesteś świetnie zorganizowana - hobby takie czy inne wymaga miejsca do przechowywania i miejsca do pracy - Ty masz już wszystko. To duży komfort ale pamiętam jak powoli do tego dochodziłaś.

Co do obrzeży z cegieł to dobra myśl - kiedyś trafiłam na stare czerwone ale ... zbyt szybko zaczęły się kruszyć i stopniowo zaczęłam organizować sobie kostki brukowe ( wielkość prawie cegła).Dobrze się komponują i póki co trwalsze. Sporo fizycznej pracy ale dzięki nim łatwiej utrzymać porządek.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko ileż Ty masz tych irysków ;:oj A ta czerwona kokorycz jest niesamowita - pamiętam ją z zeszłego roku. Widać, ze jej dobrze, bo ładnie się rozrosła. Jak Ci już zarośnie rabatę, to pamiętaj o mnie - chętnie kawałek przygarnę :D
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Też chcę sobie zamówić exlibris - prosty projekt już skleciłam, znalazłam nawet firmę, która za cztery dychy robi okrągłe 4cm pieczątki (inne też, ale mi się zamarzył okrągły exlibris).

Twoje iryski powalają, w tych kępach wyglądają oszałamiająco. Zazdroszczę Ci, że już jesteś po tynkowaniu. Miałaś naprawdę szczęście, że fachowcy byli tacy ostrożni. Większość niestety zachowuje się jak stado spanikowanych słoni i tratuje pod drodze (i nie pod drodze) wszystko co się da.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Sylwia! Ja czekam na wypłatę ;:306 Taki prostokątny exLibris z rysunkiem kosztuje ok 100zł.
A panów tynkarzy będę miała jeszcze jeden dzień, jak będą robić tynk mozaikowy. Zobaczymy, czy też tak ładnie się spiszą ;:224

Kasiu! Kokorycze czerwone mam już dwie! Inna pokazała się w innym zakątku ogrodu :tan Chętnie się podzielę, jak się rozrośnie :D Irysów specjalnie nasadziłam jesienią, bo miałam sporo pustych miejsc wiosną i tam powpychałam. A jeszcze 2-3 odmiany mi nie kwitną: taka żółta i nie wiem jaka, bo dopiero w pąkach.

Krysiu! U Ciebie surowszy nieco klimat więc wiosna zacznie się nieco później, choć lada chwila! Jak pisałam jesienią, dosadziłam ponad 300 cebul jesienią więc zrobiło się kolorowo. Ale większość i tak pochodzi z nasadzeń sprzed lat.
A daliowa dzielarnia jest tymczasowa i nie wiem jak długo utrzyma się tam względny porządek, bo moi panowie to straszki bałaganiarze i już nie mam na nich siły!
Cegły są bardzo różne. Zauważyłam, że teraz cegły są bardzo dobre jakościowo. Moje już kilka lat w ziemi i się nie rozsypują. Te nabyte powinny być ok, bo to poniemiecki klinkier. Ale miałam już inne cegły , które mi się w 2 lata rozsypały. A do kostki brukowej mam jakąś awersję. Może jest praktyczna, ale to zawsze beton :wink:

Aniu! Ja też jestem ciekawa. Pewnie żadna z tych kolejnych odmian nie będzie tworzyć takich łanów jak Katharine Hodgkin. Ale jak będą kilkukwiatkowe kępki, to będzie fajnie. Zajrzę do Twoich irysów, może uda mi się zidentyfikować na 100%.

Marta! Posadziłam rzadko ale w grupie, potem się rozrosły i utworzyły dywanik. Tak ładnie się rozrasta Katharine Hodgkin. Inne wolniej i mniej chętnie, albo wcale.

Małgosiu! Dziękuję! ;:196
A do wszystkich dalii jeszcze nie dotarłam. Na razie była jedna strata, ale jak ja jesienią wrzucałam do skrzynki już wiedziałam, że nic z niej nie będzie. Zobaczymy jak będzie dalej. Postanowiła w tym roku nie ryczeć nad startami, bo pojawią się nowe piękne odmiany i na pewno będzie pięknie!

Ewelina! Dziękuję! ;:196 Te krzewy rżnę, bo tak naprawdę to rosną, bo nie mam siły ich wykarczować ;:306 Ale latem robią fajne tło do dalii zamiast odrapanego muru sąsiadów. A wiosna mam tyczki do fasoli, bo pęcherznica dała gałęzie na 2m.


Piękny weekend za nami. Ja niestety wyjechałam i tylko sobotę spędziłam w ogrodzie i to tylko do 16.00. Ale w sobotę podciągnęłam dzielenie dalii i jestem prawie na półmetku. Teraz powinno pójść szybciej, bo te największe już są podzielone. jeszcze muszę zajrzeć do kann. Ale wezmę się za to, jak uporam się z daliami.
Róże też przycięłam i coś tam posadziłam, coś tam przesadziłam. Zostały mi jeszcze 3 do posadzenia, ale to wymaga wykopania maklei, a z tym będzie problem... ;:224

W niedzielę byłam w Śnieżycowym Jarze w Starczanowie. Widok przepiękny, ale mnóstwo ludzi i radość była wątpliwa. Ale potem zeszliśmy w stronę Warty i szliśmy poza szlakiem. Tam śpiewały nam kowaliki i rudziki. Kwitły już przylaszczki całymi łanami, pszeńce, miodunki, podbiały. Wiosna cudowna!

I jeszcze trochę cebulowych z ogrodu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Wszystkie cebulowe super! Za każdym razem umilają nam wyjście do ogrodu, zwłaszcza gdy świeci piękne, radosne słoneczko. :D
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Piękne krokusy, ale najbardziej podobają mi się łany irysków. Czy iryski u Ciebie co roku powtarzają takie kwitnienie (pytam, bo u mnie po 1 sezonie praktycznie zniknęła cała kępa)?
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Szafrany pierwsza klasa!
Czy ta czerwona kokorycz to 'George Baker'? U mnie też kwitnie na jaskrawo czerwono ale na moim zdjęciu wpada w łososiowy :?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Florku! To kwestia ustawień aparatu (balans bieli) oraz optyki. Ja pożyczam od męża stałkę 100mm i dlatego zdjęcia czasami wyjdą fajne :wink: Nie mam pojęcia, jak nazywa się ta kokorycz, ponieważ dostałam siewkę wraz z hostami od koleżanki, taki gratis! ;:306

Joasiu! To zależy jakie irysy. Jedne odmiany mi się rozrastają, inne niekoniecznie. Na jesieni kupiłam mnóstwo cebul i część w tych irysów mam pierwszy rok. Będę obserwować tendencje. ;:218

Wandziu! ;:196 To taki starter do sezonu! Szkoda, że krokusy już przekwitają, nie zdążyłam się nimi nacieszyć ;:145

Dziś nic nie robiłam w ogrodzie. Wysłałam syna do grabienia, a ja gotowałam obiad. Pogoda się popsuła nieco więc odpuściłam. Jutro planuję dokończyć dalie.

Krokus drobny "Spring Beauty"
Obrazek

Krokus "Blue Perl"
Obrazek

Krokus "Grand Maitre"
Obrazek

Krokus wiosenny ?
Obrazek

Tak ogólnie
Obrazek

Moje przylaszczki różowe
Obrazek

Kupiłam sobie "Calsapa" :heja
Obrazek

Kwitnie forsycja
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko masz piękne te fioletowe krokusiki. Mi wyszły żółte i parę białych. Zakupy już robisz, a ja z R. wykopuje i wydaję , b teraz najlepszy czas. Zostało uporządkowanie paru rzeczy i koniec sezonu w tym i przyszłym roku. Do wybudowania domu i wtedy zacznę działać.
Od forsycji żółto się zrobiło, kwitną wszędzie, a zielenią aż bucha, cudna wiosna, a weekend zapowiadają prześliczny, oby się sprawdziło. Pozdrawiam ;:196 :wit
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Twoje krokusiki się trzymają sztywno, a moje już sflaczały (gdyby były inne odmianowo, to bym się tak nie dziwiła, ale też mam kępę Blue Pearl i już po jego kwitnieniu). Ogólny rzut na krokusy z irysami cudowny, lubię takie kępy cebulowych.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”