Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

'Emmaus' cudna! Już zwróciłem na nią uwagę na ostatniej wystawie w Czechach, a jeszcze w Twoim ujęciu - beauty!
Przywykłem u Ciebie oglądać dalie o mniejszym kalibrze, a tu co widzę - 'Coralio Furioso'! I 'Siler Wedding' też nie mała ale nie taka napakowana i pamiętam, że mimo rozmiarów bardzo chciałaś ją mieć ;:173
'Vancouver' cała w kwiatach - widok do pozazdroszczenia! Mój chyba pauzuje w tym roku, bo ledwo ledwo urósł i brak widoków na ładne kwiaty.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Florku! Dziękuję! ;:196 Mam kilka większych dalii bądź przez przypadek, bądź spodobały mi się na tyle, że się zdecydowałam je mieć w ogrodzie. W tym roku mam nowy aparat więc mogę robić coraz lepszej jakości zdjęcia. Nadal się uczę, ale idzie mi coraz lepiej. :wink:
Takich pauzujących w tym roku mam kilka, np Bride to Be jest niska i kwitnie skromnie, ale musze przyznać, ze dostała najgorsze miejsce, jakie mogła. ;:224

Black Rose! Dzięki! ;:196

Na dziś:

Cherish
Obrazek
Kingyo Hime
Obrazek
Jill Bicolor
Obrazek
Hapet Pearl
Obrazek
takie tam...
Obrazek
Hortensja bukietowa. Nie wiem jaka ;:131
Obrazek
Avignon
Obrazek
Double Jill
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Pomponiki, pomponiki ;:138 , ja też chcę pomponiki ;:108 . Są śliczne ;:63 ;:63 ;:63 .
Wreszcie się ogarnęłaś i wstawiasz więcej zdjęć ;:306 . Podoba mi się ten zwrot "ogarnąć się". Czego to młodzi nie wymyślą. Wczoraj dostałam lekcję nowych zwrotów młodzieżowych i szczerze mówiąc, to dla mnie chińszczyzna. Nie ten świat, nie ta bajka ;:224 .
Ale do rzeczy - doszłam do wniosku, że dalie w ogrodzie muszą być. Długo i pięknie kwitną, dają kolory, których powoli zaczyna brakować o tej porze roku, więc po dłuuugim namyśle, trochę ich posadzę przyszłą wiosną :heja . Kilka potworów, bo lubię, reszta pompony, bo małe, ale kolorowe ;:172 .
;:196
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Piękne zdjęcia dalii, zawsze dalie lubiłam. Teraz mogę napatrzeć się na Wasze ;) Ooo - nowy aparacik, można wiedzieć jaki?!
Pozdrawiam - Justyna
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka pomponiki coraz bardziej mi się podobają pewno w przyszłym sezonie zredukuję dekoracyjne.
Zdjęcia robisz piękne też mam nowy sprzęt ale coś ciężko mi go obczaić ;:306
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

'Avignon' piękna!
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko - można dostać oczopląsu od tych cudownych dalii, co jedna to piękniejsza... u mnie rozkwitły pierwsze czerwone kaktusowe, a reszta się ociąga (po majowych przymrozkach) i tak się zastanawiam czy takie karpy w przyszłym roku zakwitną?
No i nie spodziewałam się, że zwykła fasola może być tak fotogeniczna :wink:
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłeczko, dalie cudne. Ale....ale ta fotka ze ślimaczkiem i owocem winorośli po prostu mistrzostwo świata ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko cały czas podglądam dalie, a widząc ich piękne zdjęcia, chciałoby się mieć je wszystkie w ogrodzie. ;:108 Hapet Pearl śliczna, tylko muśnięta fioletem. Swojej jedynej, ;:306 już znalazłam zaprzyjaźnioną piwnicę, może tym razem uda się przechować karpę. Miłej niedzieli. ;:3
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Soniu! Wierzę gorąco, ze się uda przechować. A jak nie - trudno! Na wiosnę kupisz sobie nową, albo uśmiechnij się do mnie :-)
Ciesze się, ze podobają Ci się zdjęcia moich dalii. To dla mnie bardzo miłe i motywujące! ;:196

Małgosiu! ;:196 Na szczęście ślimak pozował niestrudzenie cały dzień! Nie to co ptaki! ;:306

Joasiu! Jak tylko dalie mają zielone, a karpy nieco przyrosły, zawsze jest szansa i to duża, ze dalie zakwitną w przyszłym roku. Dać im tylko ładne miejsce w słońcu i w nóżki coś do jedzenia i będzie git! Fasola gwiazdą sezonu! :heja

Florku! Pierwszy sezon u mnie, ale jest obłędna! Coś tylko Akita nie dopisała. Nawet nie wiem, gdzie jest ;:224

Krysiu! Bierz instrukcję, podręcznik i takie tam i poćwicz ze spokojem! Czasami można uzyskać piękne efekty. Warto też eksperymentować z kompozycją. To robię w tym roku, trochę korzystając z majowego spotkania z S. Karepanowem, który kompozycje robi obłędne! Czasami trzeba poczekać na fajne światło, czasami zmienić parametry. Grunt to odwaga i cierpliwość.

Justynko! Sprzęt po mężu - profesjonalna lustrzanka Canon z obiektywem 100mm macro. To dobry sprzęt, który daje fajne efekty, ale też zobowiązuje :wink:

Aniu! Pompony to moja słabość, ale musi być różnorodność. Uwielbiam wiatraczki, anemony, kołnierzyki, ale dekoracyjne z tych "spokojnych' i niewielkich też bywają urocze! A ogarnięta nadal jestem słabo. Bardzo bym chciała nawet codziennie coś wrzucić, ale czasu ciągle brak, a jak człowiek inne sprawy ma, to nawet weny nie ma na forum.

Na dziś:
Silver Years
Obrazek

Obrazek
Emmaus
Obrazek
Sassafrass
Obrazek

Obrazek
Hortensja nie wiem jaka
Obrazek
Wille Willie
Obrazek
Bell Amour?
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko piękne dalie i widzę, że masz trochę odmian o dużych kwiatach - to co ja lubię w nich bardzo. Szkoda, że już niedługo potrwa sezon daliowy, u mnie jeszcze kilka maruderów nie kwitnie ale to wszyscy tak mamy, że każda dalia w innej fazie wzrostu.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Śliczne te pomponiki, nie mówiąc o zdjęciach ;:63 .
Ja muszę jednak wybierać, bo słonecznego miejsca brak. Za dużą inwestycją dla mnie by było wycięcie
trzech 15-metrowych świerków, bo pewnie zgodę bym nawet dostała ;:174 . Zasłaniają na sporej powierzchni słońce, bo działka jest wąska, a nie ma dojazdu, nawet od sąsiada. Cóż, będzie ich mniej, chociaż teraz to one i marcinki dają kolor.
Wczoraj nieznajomy (już znajomy ;:136 ) z FO, przywiózł mi bukiet z dalii, no i bach ;:oj , znowu 1 potwór mi się spodobał i 2 inne też ;:223. Ciągle się miotam - czas by się uspokoić, nie sądzisz? :;230 .
Okazuje się, że Polki jest dwie karpy, bo oznaczenia po zimie zniknęły :oops: same ;:108 . Teraz tylko przechować, ale skoro poprzednią zimę dały radę i były zdrowiutkie, to będzie ok.
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
kaitou
200p
200p
Posty: 231
Od: 4 lut 2011, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczodrkowice k. Krakowa
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Nie wazne jaka ta hortensja :D wazne ze sliczna :D

Proszę o poprawną pisownię(regulamin). Iwona
Have a great day :)
Kamil
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”