Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Krysiu! Odpoczywam po świętach! ;:306 A tak naprawdę, to zimno strasznie i poziom endorfin mi opadł. Myślałam, ze będę sadzić dalie, ale muszę poczekać aż się nieco ociepli, bo nie idzie sadzić w takich warunkach i w tak zimną glebę. W dodatku są przymrozki nocne. I tak dobrze, ze u nas nie spadł śnieg :wink: Jak Święta na wyjeździe?

Soniu! Ja myślę, ze posadzę dalie rodzajami, a potem zadbam o ich kolorystyczne rozmieszczenie. I tak na koniec zostanę z kilkoma, które do niczego nie pasują ;:224 A z cebulami nadrobisz w tym roku! Przypomnę Ci! ;:168

Ewka! To się cieszę! :tan Torba dla Ciebie uszykowana! A Ty miejsce uszykowałaś? ;:173

Ewelina! Mam białego barwinka, ale on nieskory jest do rozrastania. Najlepszy jest Vinca major i Vinca minor purpurea. One sa piękne i rosną jak szalone!
Ja też będę dosadzać cebulowe, ale już się nasyciłam i będę bardziej wybredna. Zobaczymy co rzucą jesienią. ;:173

Krysiu Christinkrysia! Podobnie jak ty wstrzymałam prace, może tak po prostu miało być ;:170 Trochę odpoczynku w okresie okołoświątecznym. Igieł nieco mam, bo sąsiadka ma sosny przy płocie, a ja ich nie sprzątam, no może dopiero, jak gruba warstwa się zrobi. Jakoś lubię i igły i szyszki.Ładnie to pachnie i kojarzy mi się z wakacjami nad morzem lub grzybobraniem jesienią.

Florek! Ponoć się rozsiewa, ale nie zauważyłam na razie siewek... ;:218 Ja też bym tak chciała! Dalii nie zaczęłam sadzić, a gdyby nie to zimnisko, pewnie połowa byłaby już w ziemi.

Marta! Na pewno będzie pięknie! Ja już za nimi strasznie tęsknię. Część moich też przy warzywach rośnie. Ładnie wygląda to tak wiejsko - rustykalnie.

Małgosiu! Na razie opuncja rośnie, nie wyrzucę jej. Nie raz ktoś z młodzieży ją podeptał, a ona ciągle rośnie ;:306 Kiedyś w domu miałam tylko kaktusy (zamierzam do tego wrócić) i przesadzałam je co roku i zawsze przez tydzień wyskubywałam z rąk ciernie.

W ogrodzie niczego nadal nie robię, czekam aż będzie cieplej. Zaczynają kwitnąć tulipany, ale ciężko im idzie, bo zimno. mam kilka nowych odmian i nie mogę się doczekać, aż pokażą się w pełnej krasie.
jestem do tyłu z pomidorami i paprykami. Są małe, a ja chciałam je wstawiać do szklarni. Mam nadzieję, ze jak trochę się ociepli, szybko nadgonią!
No i czeka mnie druga bitwa z podagrycznikiem. Mam nadzieję, że chociaż trochę mu dokuczę ;:306

Tymczasem w ogrodzie:

Tulipan Johann Strauss
Obrazek

Turzyca jakowaś
Obrazek

Tulipany biedronkowe, ale nie wiem, co to za odmiana, bo opakowania brak
Obrazek

Tawuła van Houtte'a ?
Obrazek

Wiśnia kwitnie (chyba, bo jak nie, to śliwa)
Obrazek

Nowe hiacynty Fondant
Obrazek

Tulipan Golden Parade! - mieszaniec Darwina!
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Witaj poświątecznie Miłko :) Te drobne białe kwiatuszki są uroczo zjawiskowe. A co tam chowasz pod glinianą doniczką obok hiacyntów?

Też jeszcze nie wkopałam dalii, poczekam aż Ty zaczniesz wkopywać, to się zmobilizuję :wink:
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Jakaś ciekawa ta odmiana tulipanów z B. U mnie też zaczynają kwitnąć tulipany i narcyze. Latam co wieczór z wlókniną bo przez te przymrozki obawiam się o te moje delikatesy, ale na szczęście tej nocy z zapowiadanych -4 nic wyszły nici. Szkoda tylko, że przez moją nadgorliwosć ułamałam szachownicę koronę cesarską.
Hiacynty Twoje piękne, kwiat gęsty taki jaki powinien być, moje już takie roztrzepane rzadzizny.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka jestem jaednak pełna podziwu dla Ciebie za nazewnictwo roślin. Myślałam, że Ty dalie masz opanowane a okazuje się, że wszystko co w Twoim ogrodzie wiesz jak się nazywa ;:180 ;:180 za nazewnictwo.
Na wyjeżdzie bardzo dobrze Święta Wielkiejnocy w tak białej scenerii u siebie bym nie miała, pomijając pogody chyba mi się podoba taki sopsób spędzenia Świąt.....byliśmy na Kasprowym, na grzańcu w schronisku Ornak, Zamek Orawski zwiedzony i te lasy pokryte zawilcami, krokusami, kokoryczami, miodunkami warto było zobaczyć.
Ale za to róże które dotarły w środę przed swiętami nadal nie wsadzone.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Twój barwinek mniejszy w kolorze białym się nie rozrasta? Chyba mam więc inną odmianę (chyba 'Eva'), bo mój rozrasta się chętnie ale nie ekspansywnie jak gatunek.
Ja też mam kilka dni obsuwy w sadzeniu dalii ale dziś już dało się normalnie pracować w ogrodzie więc trochę nadganiam. I "dopieszczam" dalie na parapetach, których też się trochę uzbierało (80 szt.) :heja
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Florek! Ano się nie rozrasta. Taka kępka jest, ale nie tworzy kolejnych, albo nieśmiało to robi. :roll:
Ja dalie zaczęłam sadzić dziś i nawet nieźle mi poszło, choć w trzech transzach, bo zimno i wiatr, ale po południu było przyjemniej, choć dwa razy do domu wygnał mnie deszcz. Na parapetach nie mam niczego, tylko cztery sztuki w donicach, bo coś podejrzane były.

Krysiu! Nie do końca znam nazwy wszystkich roślin, ale się uczę i staram się wiedzieć, co mam. To przyszło z czasem. Kilka lat temu, kiedy startowałam na forum, niewiele miałam o tym pojęcie z małymi wyjątkami. Tutaj nauczyłam się wiele, dzięki wielu pasjonatom ogrodowym nauczyłam się wielu rzeczy o roślinach w ogrodzie.
O takich świętach szczerze mówiąc marzę! Uwielbiam spędzać czas z moją wielką "włoską" rodziną, ale czasami czuję się zmęczona ;:131 Rano zjadłabym jajeczko i kawałek kiełbaski, babeczka, kawka i w teren! może kiedyś się odważę.... ;:224

Lady Kasiu! Oj zdarza się! Ja kiedyś przy porządkowaniu parapetu ułamałam pęd storczyka ;:223 , ale potem puścił z łodygi następny z pąkami! :heja Moje hiacynty różnie, niektóre piękne i gęste, inne już rzadkie, jak to one po 2-3 sezonach!

Sylwia! Trochę czaru dodały kwiatuszkom zbliżenia! Ale cały krzew też fajnie wygląda! A doniczka jest pęknieta więc tak ja wrzuciłam dla ozdoby, choć ozdoba to wątpliwa :wink:

Dziś posadziłam pierwszą partię dalii, czyli 52 sztuki. Może jutro coś mi się uda posadzić, choć zapowiadają u nas burze. Myślę że w 3-4 dni uda mi się dokończyć. Nie wiem nadal, czy się zmieszczą. Przezornie zarządziłam zwiększenie areału i przyszykowałam donice. Może upchnę ;:306 Już dziś częściowo wydarłam kolejny kawałek do jutrzejszego sadzenia. Tam powinno wejść ponad 30 sztuk, może teraz nawet więcej ;:215

Zaczyna się rozchylać rododendron Graf Lennart
Obrazek

Piwonie lekarska od Krysi Chrisinkrysia będzie kwitła! :heja
Obrazek

Tak ogólnie w stronę warzywnika
Obrazek

Moje korony
Obrazek

I moje tulipany!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Pąki na piwonii ;:oj jacie! moje ledwo z ziemi wyszły :roll: posadziłaś dalie ,ja swoje posadziłam przed świętami a potem jak spadł śnieg truchlałam o nie ,ale u nas nie było mrozów tylko takie tam -2 więc chyba nic im nie będzie.52 sztuki to sporo jak na jeden dzień a mówisz że jeszcze 3-4 dni WoW! to się będzie działo :tan
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko turzyca to chyba Evergold. Tawuła szara wyjątkowo piękna ze zwieszającymi się gałązkami. ;:215 Portrety tulipanowe śliczne. ;:oj Znasz nazwę bordowego z meszkiem? Ciepła dużo. ;:3
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Soniu! Tak! To może być ona! ;:196 A tawułą tez trafiłaś, bo cały czas mi się nie zgadzało coś. Van Houtte-a ma kwiatki zebrane w bukieciki, a ta ma równoległe.
Bordowy z meszkiem był kupiony jako Queen of Night, ale to chyba nie on, za jasny! Mam jeden Queen of Night i jest o wiele ciemniejszy i sam kwiat jest mniejszy.

Marta! Ta lekarska piwonia jest wcześniejsza! A ja miałam 3 dni przymrozków, a nie pół metra sniegu więc niewiele mi to zaszkodziło ;:306 Twoim daliom nie powinno nic być. Ot tak maja nowe doświadczenie! :wink:

Wczoraj posadziłam kolejnych 17 dalii, choć z pracy byłam po 17. popołudnie było pogodne, nikt mi nie przeszkadzał, nie wołał jeść, nie robiłam zakupów. Tak lubię!
Weszłam do nowo otwartego sklepu Brico obok mojej pracy i ... kupiłam 2 dalie : Hug's and Kisses (nie miałam wcześniej do nich szczęścia) oraz Chianti (piękna ciemnolistna). A że były pakowane przez firmy, których jeszcze nie znam, postanowiłam wytestować.

Na dziś z życzeniami pogody i słońca!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Mileczko piękne twoje wiosenne uhecia6 kwiatów.
Tulipany nasz6 bardzo urokliwe.
To dużo już dalii pisadzilas .Ja mniej ich mam Ale też posadzilam już ; )
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Witaj Miłko :wit . Uwielbiam te kiełki wychylających się host, wyglądają bardzo ładnie ;:215 . Masz piękną wiosnę, tyle koloru ;:333 . Zaczęłaś sadzenie dalii, hm może i ja powinnam je już posadzić ?? Niektóre mają już zielone więc chyba czas najwyższy. Co prawda nie mam tego aż tyle jak Ty ale kilkanaście sztuk czeka ;:224 . Ostatnio dostałam jeszcze od Babci kilka karp. Mają być jasno różowe kaktusowe , no zobaczymy bo babci nie była do koca pewna. Zazdroszczę pąków na piwonii lekarskiej, moja w tym roku nie zakwitnie ;:145 , tylko nie wiem dlaczego skoro w zeszłym roku kwitła :roll: . Może za mało papu dostała ?? Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłeczko, czy ten Rh będzie pomarańczowy? ;:oj I że on już ma takie pączki to jestem zdumiona, bo u mnie wszystko zahibernowane i czeka ciepełka. Foteczki jak zwykle cudne, chociaż nie znam kilku kwiatków, ale nie dopytuję, bo i tak nie zapamiętam nazwy. U mnie też jest brico, ale coś nie tak chyba z nim, bo każdy strasznie narzeka na jakość, a w dziale ogrodniczym to już masakra jakaś. :roll:
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko kły host u Ciebie sa już spore i w takiej fazie bardzo je lubię.
U mnie nocami zdarzają się przymrozki więc większość kęp przykryta płaskimi doniczkami.Muszę zorganizować ich więcej bo kolekcja się rozrasta, a to dobry sposób na zabezpieczenie :D
Piwonia lekarska 'Rubra Plena' i u mnie w pąkach :heja Ta odmiana dość dobrze się rozrasta więc w niedługim czasie będziesz mieć ładną kępę. Ja swoją dzielę co 3 lata bo byłaby za duża.
Widze kolejnego mieszańca Darwina Golden Parade faktycznie paradny :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”