Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Na koniec weekendu podsumowuję go jako udany. Nie miałam weny na początku, ale na początek do pracy w ogródku zmusiły mnie poprzekrzywiane kwiaty, przewrócona pergola. Musiałam też poprzycinać pnące róże z pergoli, bo były za ciężkie.
No pozbierałam i wydrylowałam z 6 kg wiśni, zrobiłam konfitury, również z porzeczek. Pozprzątałam też nieco w warzywniku, bo totalny bałagan miałam, posiałam koperek i rukolę, bo wstyd, żeby ugór był ;:306

Krysiu! Ja uwielbiam pomponiki! Mogłabym je tylko mieć. Inne mam, bo musi być uraozmaicenie, a zreszta też piękne! ;:173

Marta! Mi też sporo wypałdło, a i część ma mozaikę i są do wyrzucenia. Jedna ma nawet tzw czarcią miotłę, czyli kupę cienkich pędów, a kwiatów ani pąków nie ma ;:185

Beciu! zawsze coś wypada! Ja się zastanawiam, jak zmniejszać straty co roku, a zawsze są! Od czasu do czasu robię remanebnt tzw wieloletni i stwierdziłam, że już kilkadziesiąt dalii mi wypadło na przestrzeni 5-6 lat. Ale zawsze można posadzić nowe! :tan

Na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalie kolejne się szykują:

Bride to Be
Obrazek

B-man
Obrazek

Tour de Monde
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko Foxy Lady cudo ;:167
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka nadchodzi czas dalii i hortensji, ja zawsze będę Cię podziwiać za rozpracowanie każdej.
U mnie też co drugi dzień widzę pękajacy pączek.
Jutro sieję rukolę i koperek, fasolka już mi kiełkuje.

:wit
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko, trwa festiwal daliowy, a wiadomo, że u Ciebie multum odmian i kolorów ;:138 ;:138 ;:138
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2317
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Piękne ujęcie tej 'Foxy Lady'!
Bardzo lubię te skromniejsze dalie, bo doskonale tonują olbrzymy daliowe, a same są niezawodne ;:333 Chyba do takich należy 'Bride to Bee'(?) Nie mogę odżałować mojej 'Snowflake' i koniecznie muszę do niej wrócić!
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Foxy Lady świetnie się prezentuje, jednak z daliami niestety chyba mi nie wyjdzie. Dzięki za namiary, co innego jak się dzielisz i masz, liczysz się z niezgodnościami z zamówieniem, a co innego jak kupujesz w sklepie jesteś pewna, że będzie co zamówiłaś, uplanowałaś kompozycję kolorystyczną a tu lipa :;230 . Także będę u Ciebie podziwiać. Bardzo ładne zdjęcie hortensji i kwiatów host w lekkim zacienieniu, super. ;:215
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Dorotko! Ja nie planuje kolorystycznie więc, jak wyjdzie coś innego, to pół biedy. Gorzej, jak niska urośnie za wysoką ;:306 Te hortensje ładnie się wkomponowały w tą rabatę. Było puste miejsce po hostach Patriot, które się rozchorowały i poszły na wieczne łąki. Wyszło dość zgrabnie :wink:

Florek! Bride to Be to piękne dalia, ale tworzy okazały krzew obsypany grzybieniowymi kwiatami. Jest zjawiskowa! Jeszcze jej nie masz? :wink: Mój Snowflake zakwitł, ale nie wiem, czy nie podłapał mozaiki ;:145

Mariola! Multum, to trochę przesadziłaś ;:306 No powiedzmy - dużo! Część z nich już wiem, że nie zachwyci w tym roku. Ale i tak zapowiada się nieźle.

Krysiu! To już taki fioł! Lubię, jak są nazwane, a ja znam ich imię ;:173 Bardzo lubię ten czas i wbrew pozorom lubię też niespodzianki wynikające z pomyłek, pod warunkiem, że nie wyjdzie jakaś wrodzona paskuda ;:306

Kasiu! Też tak uważam ;:173

Wczoraj tylko przechadzka z sekatorem. Urżnęłam wiele przekwitłych kwiatów, zaczęło się. Niedługo będę musiała poruszać się taczką. Na razie mieszczę w dłoni... ;:306

Na dziś:
Tutti Frutti
Obrazek

Franz Kafka
Obrazek

Neva lotus Sunset
Obrazek

Obrazek

Dad's Favorite
Obrazek

Toto
Obrazek

Dazzling Magic
Obrazek

Sweetheart
Obrazek

Gamelan
Obrazek

Totally Tangerine
Obrazek

Pipsquick
Obrazek

?
Obrazek

B-Man
Obrazek

Emma's Ippenburg
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Fajne, naprawdę fajne!
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Franza miałam kiedyś, cudowna dalia. Kolor cudowny. Ale już potem nie mogłam jej nigdzie spotkać. Ten układ kwiatów w daliach najbardziej mi odpowiada. Zaraz po kaktusowych :lol:
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Nareszcie ruszył daliowy festiwal miłkowy :wink: Fajnie tak popatrzeć na te Twoje kwiaty - kolorowe i różnorodne w formie.

B-Man zapowiada się bardzo ciekawie (wiem, że to kompletna szajba, ale w daliach lubię te same gaciowe kolorki co w różach). Bride to Be i u mnie się rozkręca, muszę w końcu wygrzebać chwilę i cyknąć jej foto. Mój Snowflake kwitnie - uwielbiam ją za te maluśkie pomponiki. Nie przeszkadza mi nawet to, że nie wzięłam pod uwagę tego, że jest raczej drobna i teraz żeby ją obejrzeć muszę rozgarnąć jeżówki :wink: Franza Kafkę wyrzuciłam z koszyka wiosną, bo kolor wydawał mi się zbyt żwawy, a tu proszę - jest całkiem, całkiem.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Powoli zaczynasz się 'rozkręcać' ze wstawianiem zdjęć - wreszcie :D .
Dalie piękne ;:63 , trudno się zdecydować i dokonać wyboru, powiem, że ja się nie podejmuję ;:185 .
Podziwiam Twoją pracę, ale warto ;:108 . Czekam na dalszy ciąg pokazów.
;:168
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

No i zaczynają kwitnąć dalie na dobre, ale zdjęć im nie zrobiłam, no Adaś z ogrodu mnie wygania ;:219
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Masz rację z tymi kolorami różnie bywa, a wielkość jednak dochodzę do wniosku ma znaczenie :;230 .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”