Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Sylwia! Mi jedna wykiełkowała, ale ją złamałam podczas pikowania! ;:223 To zwiewne to jakaś szałwia od Małgosi. Męczyłam ja w zeszłym roku w doniczce, bo nie miałam koncepcji, gdzie ją posadzić ;:306

Florku! Wiem, wiem! Zawsze, kiedy kwitną, ciepło o Tobie pomyślę! :wink: Pamiętam jak rechotałeś z mojej jednej sztuki w zeszłym roku! :;230

Małgosiu! Ponoć nie zimuje więc muszę mu znaleźć lokum na zimę. Chyba będzie to wielgachny szklany wazon i kącik w salonie ;:174
A ja ani siać, ani wysadzać nie lubię, ale muszę, bo potem ładnie to wygląda! :heja

Soniu! U mnie też większość cynii i aksamitek zeżarły ślimaki. Ale na szczęście coś zostało i posadziłam. Dziękuję w imieniu piwonii ;:196

Mariola!Dziękuję! ;:196 Łubin z własnego siewu więc tym bardziej się cieszę, że Ci się podoba! :tan

Kochani! Wiosna galopuje, niebawem lato! Już po pierwszych żniwach różanych, pierwsze słoiczki z konfiturą w spiżarni. Chyba coraz lepiej mi wychodzą! :heja
Sergey już wyjechał, zdjęcia obrobi i udostępni później. W necie jest nieco jego zdjęć. Robi świetne zdjęcia, publikuje w europejskich czasopismach i jest współautorem wielu publikacji o roślinach i ogrodach. Tym bardziej cieszę się, ze zdecydował się na odwiedziny u nas.
Ja pielę, przycinam, wysadzam , przesadzam (jak to ja) i czekam na kolejny deszcz, którego obiecywali dziś w nocy!

Na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ale krzaczysko masz przed domem, ładnie wybujała. I co, doszedł deszcz do Ciebie? Bo u nas całkiem znośnie popadało. Wiesz, że z tych Bienenweide pojawiła się ostatnio w szkółkach biała?
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ta róża przy domu od razu zwróciła moją uwagę! Piękny krzak!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ja rzecz jasna zapytam o odmianę owego różanego różowego, wspaniałego krzaczyska na rogu Twojego domostwa. To będzie pnąca? A co rośnie w doniczuszce na parapecie?
A przy okazji zaproszę do swojego nowego daliowego wąteczku. Wpadnij czasem, please. http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=31&t=101827
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko czy ta piwonia biała z czerwonymi akcentami to może Festiva Maxima. Tak by mi wyglądało choć pewna nie jestem. Mam ale jeszcze mi nie kwitła, za młoda.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, jak do tej pory dalia nie wylazła to wywalić, czy jeszcze czekać :?:
Variegata di Bologna piękny okaz ;:138
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Twoja Variegata jest cudowna!
Czekam na takie krzaczysko u mnie ;:224
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko sypiesz różnorodnościami i każdy znajdzie coś dla siebie.
Niedługo zaczną się dalie ale póki co sypnij zdjęciami host - masz takie dorodne kępy.
U swoich w tym sezonie z pewnych ważnych powodów przegapiłam okres "wychodzenia kłów" i bardzo tego żałuję ale ... będzie następny...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Krysiu! Robię zdjęcia moim hostom, ale nieregularnie. Lubię je tak w komplecie do innych roślin i nie rozczulam się nad nimi pojedynczo. Mam kilka dużych odmian i każdego roku mnie zachwycają...

Love Pat
Obrazek
ventricosa i ventricosa Aureomarginata
Obrazek
Sum and Substance
Obrazek
Fragrant Bouquet
Obrazek
Fire Opal z czymś, co odsadziłam od Sweet and Sour
Obrazek

Anno! Cieszę się, ze Ci się podoba. Dziś obcinałam jej przekwitnięte kwiaty i powiedziałam jej "dziękuję" :-)

Aniu! Wykop ostrożnie, obejrzyj, a nóż coś tam wyłazi! ;:218

Lady Kasiu! Masz rację! Dziękuję! ;:196

Wandziu! Trudno powiedzieć, że pnąca, raczej taka parkowa. W doniczuszkach rosną po macoszemu hodowane przeze mnie pelargonie, których nie znoszę, ale ładnie wyglądają, a mama mi kupuje zawsze w maju na imieniny!
A w Twoim nowym wątku jestem chętnie i śledzę pilnie!

Mariola! Dzięki! ;:196 Za nią jeszcze rośnie Mrs John Laing! Zdjęcia mam dam później!

Sylwia! Żółta zaczyna mi kwitnąć :heja Ale jeszcze nie warta pokazania.Czekam aż się rozhula :tan


Dziś pieliłam warzywa. Byliśmy na ptakach kilka dni więc nieźle zarosło! Podwiązałam pomidorki, mają już pierwsze owoce. Ciepło im służy! Obcięłam też przekwitnięte róże i tak ogólnie się pokrzątałam, bo jutro kolejne popołudniowe obowiązki nie pozwolą mi wejść do ogrodu.
A w ogrodzie demolka, bo panowie zwieźli drewno na zimę i rąbią na tarasie altany. A mają tyle radości! Tylko dalię mi złamali ;:223 Mają karę pieniężną! ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Witaj Miłko :wit . Gdzie te ptaki obserwowałaś ?? Masz na pewno sporo zdjęć ;:173 . Piękne ujęcia z ogrodu, robisz niesamowite portrety ;:333 . Pięknie kwitną Ci róże a to przecież ich czas ;:138 . Pozostałe rośliny też nie pozostają w tyle ;:108 . Fusy od kawy musi zbierać mi mama :lol: . Sama nie pijam parzonej kawy ;:131 . Dziękuję a podpowiedź z tymi fusami ;:196 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Wiedziałam, że jak się nie odzywasz, to pewnie pojechałaś na ptaki :wink:

To jakaś odmiana rojnika, na zdjęciu pod bodziszkiem i tawułką? Takie jakby zielone kropelki na łodyżce. Moja serduszka też się zbiera do drugiego kwitnienia, ale niedawno ją przesadzałam, więc trochę jej zejdzie zanim się pozbiera. Mąż już mi grozi, że pochowa łopaty i widły, żebym przestała latać z tymi roślinami o całym ogrodzie :wink: Ale to jest silniejsze ode mnie.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

W zeszły weekend byłam blisko Ciebie. Zwiedziłam Ogród Botaniczny w Poznaniu, gdyż kiedyś mnie zachęciłaś swoimi zdjęciami. Miłe dla oka widoki, szczególnie różanka wyglądało bogato.
Choć nie za bardzo lubię czerwone różyczki, to ta drobna wielce urodziwa.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Wandziu! To cudownie! Ogród botaniczny jest teraz piekny!
Ja byłam 20.05 z Siergiejem Karepanowem (International journaliste and photographer; Full member of The Garden Media Guild (GMG) and Professional Garden Photographers Asssociation (UK, London)), bardzo mu się tam podobało!
Takie zdjęcia m.in. mi zrobił:
Obrazek fot. Sergey Karepanov

Obrazek fot. Sergey Karepanov

Sylwia! Moja serduszka kwitnie bez przerwy, myślałam, że przestanie, bo chciałam ją poobrzynać, bo daliom przeszkadza. A co małżowi przeszkadza? A może się boi, że widłami go dźgniesz!? ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewelina! Byliśmy w Słońsku, tam zawsze jest coś fajnego do obserwowania! Dziękuję w imieniu róż! ;:196 A Mama dzielna! Ucałowania dla Niej!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”