Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Zdjęcia jak zwykle cudne i autorka urocza, fajnie wyglądasz na tle dalii.
Piszesz, że dali o dużych kwiatach mogą być do podzielenia, to super. Zapiszę sobie. A czytam, że gdzieś Ci Akita wybyła, jakby co to ta od Ciebie mi pięknie kwitnie więc wróci jak tylko będziesz chciała. No i pytałaś mnie przed sezonem o Icoon - mam i Git's perfection, straciłam ale już mam, dzięki uprzejmości kolegi z forum, mam nadzieję, że kartofelki będą w porządku.
Jaka szkoda, że już jesień idzie, ja już dziś zaczęłam chować co nieco m.in. datury bo wielkie to i ciężkie ale mnie w domu przymrozkami postraszyli, myślę jednak, że jeszcze temperatura powinna być na plusie. Szkoda mi bo datury dopiero teraz są oblepione pąkami. Dobrze, że z daliami mniejszy kłopot, że nie trzeba ich wykopywać przed przymrozkami a po, tyle że nakopać i nanosić się trochę trzeba ;:306.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Piękne zdjęcia Miłko :)

V.Obsidian jest nieziemska, mimo że nie przepadam za wiatraczkami. Brandon James cudna, ale wiadomo pastele gaciowe... :wink: Moja Snowflake nie przetrzymała przechowywania, żałuję, bo to wyjątkowo urocze maleństwo - jeśli nie uda mi się jej kupić w przyszłym sezonie, uśmiechnę się o nią do Ciebie. Za to Bride to Be przechowała się pięknie i tak rozrosła, że mogłam ją podzielić na trzy i dać cioci zza płotu, bo tak jej się spodobały dalie w zeszłym roku.

Twój Graham T. jest bardzo ładny, zastanawiam się czy wiosną nie zaprosić go do przedogródka.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

U mnie też Bride to Be kwitnie nieprzerwanie a obecnie ma tyle pączków że nie chciało mi się dzisiaj porachować....to od Ciebie Miłko.

;:196
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Krysiu! Cieszę się niezmiernie, że dalia nie zawiodła! :heja W przyszłym roku posadzę swoją w lepszym miejscu. ;:108

Sylwia! Dziękuję! ;:196 Mam aparat po mężu i krótką lekcję od Sergeya Karepanova i wstyd byłby, gdybym maksymalnie tego nie wykorzystała. ;:131 Nie próbuj kupować Snowflake. Ja Ci dam kawałek, o ile moja dobrze się przechowa. Grahama polecam, jest zdrowa i piękna. Ja zaniedbuję swoje róże, ale ona nic sobie z tego nie robi. :wink:

Lady Kasiu!
Zdjęcie mnie takie-sobie! Niestety nie umiem pozować ;:185 Ale uważam, że to jest akceptowalne.
Akitę mam, ale mizerną i nie wiem, czy zdąży zakwitnąć. Chętnie pogadam z Tobą o wymianie wszelakiej. Co prawda nie mam już takiego ciśnienia jak 3-4 lata temu, bo już mi się praktycznie miejsce skończyło, ale dla pięknej dalii znajdzie się zawsze. ;:173

Iwonko! Dziękuję i trzymam kciuki za Twoje dalie. Ja zawsze jestem dobrej myśli, że sezon będzie przyzwoicie długi. Dwa ostatnie takie były, tylko pamiętam w 2013 przymrozek przyszedł 3.10 ;:223

Aniu!Dzięki! ;:196 Mi wiele dalii wypadło i zawsze mam parcie, żeby je odzyskać, co nie zawsze się udaje. Czasami odpuszczam i kupuję coś równie cudnego :wink:

Justynko! Tam na zdjęciu są dwie dalie, ale pewnie chodzi Ci o Vancouver. Cieszę się, ze Ci się podoba i zdjęcie, i dalia!

Mariola!
Dobrze rozumiesz! :wit A u nas teraz złota polska jesień. Piękne słońce, chociaż rześko. Dale dobrze się mają, chyba to lubią. Historia powtarza się co roku i nasze ryczenia nad daliami. Są takie piękne, że chciałoby się je mieć najdłużej. ;:173

April! Dziękuję Ci bardzo. :wit Staram się jak mogę i kocham fotografować. Dalie uwielbiam od wielu lat i one są bardzo fotogeniczne. Nawet najgorsza paskuda potrafi się dobrze zaprezentować przed obiektywem ;:306 Cieszę się, że do mnie zabłądziłaś (łeś?) :heja

Florku! U mnie definitywnie koniec miejsca. Muszę ograniczyć plany tak do 130-40, bo teraz posadziłam więcej i nie ogarniam ;:223

Małgosiu! Czarownica!!! ;:142

Ewelina! Czy Ty oby nie przesadzasz??? ;:306
Ja w tym roku naprawdę mam spokój wewnętrzny jak nigdy. Nie mam parcia na identyfikację. Ale to co mają nazwę, znam i codziennie się do nich zwracam ;:306

Kochani! Przepraszam wszystkich, jeśli nie odwiedzę wątku, nie napiszę. Ostatnio mam z tym kłopot. Ale myślę, że będzie lepiej, mniej na głowie i więcej czasu i wtedy nadrobię. Miłej jesieni!

Na dziś:

Obrazek

Anna Donatz
Obrazek

Dutch Carnival
Obrazek

Ace Summer Sunset
Obrazek

Hapet Pearl
Obrazek

Brandon James
Obrazek

Hapet Pearl z Golden Scepter i Złota Miłką
Obrazek

Rancho
Obrazek

Rancho z szarłatem
Obrazek

Franz Kafka
Obrazek

Pipsqueak
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

En face motyla absolutny majstersztyk.

Brandon James (mimo, że zółty) coraz bardziej mi się podoba. A Grahama los przyklepany - wiosną musi być u mnie, takie bezproblemowe róże to ja lubię.

PS. Dzięki Tobie zaparłam się w tym roku na zdobycie kwiatów bzu i udało mi się - czyste jak ta lala, z ekoterenu, więc mam i ja swoją hyćkówkę :) w przyszłym roku obiecałam sobie narwać więcej tych kwiatów.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko miło poznać śliczną ogrodniczkę, oczywiście z sekatorem :) i utalentowanego fotografa. Jakie piękne włosy, ;:215 zawsze marzyłam o takich, a mam proste druty. :roll:
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miło Cię zobaczyć :wit kochasz dalie a one kochają Ciebie i odwdzięczają się pięknym kwitnieniem.
Czy dalie można wcześniej wykopać tj. zanim zetnie je pierwszy przymrozek? (cierpię na chroniczny brak czasu i wolałabym zrobić to wcześniej, bo jak przyjdzie właściwy czas to ja z kolei nie będę miała czasu - jak znam przewrotność losu)
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

'Brandon James' cudny! 'Ace Summer Sunset' stara dobra znajoma, która niestety padła ze starości. To był główny powód, że traciłem wiele dalii, które nie przyrastały i w końcu sparciałe kończyły żywot. Teraz bezwzględnie każdą dalię odmładzam!
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko sporo się dzieje u Ciebie bo sezon daliowy więc spacer długi i bardzo kolorowy.
Poznałam też "daliową wróżkę" i mnóstwo pięknych dalii .
Subtelność i delikatność Hapet Pearl kazała mi się zatrzymać na dłużej ale mimo to kwiaty hortensjowych NN-ek też zauważyłam :D
Oby jak najdłużej trwała jesień bo po upałach rośliny odpoczęły i obficie kwitną.
U mnie ... wciąż walka z nadwyżkami wody zarówno z góry jak i z dołu ... sezon kończymy totalną klęską bo z przyrodą nie wygra.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Krysiu! Trudno powiedzieć, czy "się dzieje", bo praktycznie w ogrodzie trwa kolorowy spokój. Nie robię niczego oprócz przycinania przekwitłych kwiatów dalii. Przechadzam się jak hrabina i podziwiam. ;:306
Hortensje kupiłam nazwane, gdzieś nawet mam zanotowane, ale, że ich nie kolekcjonuje, nie jest to dla mnie ważne. Za to mam cudowne dzielżany i rudbekie dzięki Tobie i to te kwiaty zachwycają mnie najbardziej po daliach.
U nas nawet była susza, ale w nocy w poniedziałek popadało i znów mam podlane. Takie lato było, ze nie podlewałam ani razu.

Florku! Tez jestem nim zachwycona. co prawda kwiaty są niewielkie, ale ubarwienie niezwykłe i obfite kwitnienie. Nie mam go jak w całości sfotografować, bo tam ciasno posadzone i miesza się z innymi. Mówisz, ze ze starości? Ja nie miałam takiego przypadku, może jakoś podświadomie przy podziale wyłuskiwałam tylko młode przyrosty, a stary trzon wyrzucałam. ;:218

Joasiu!Chyba jest właśnie tak, jak piszesz. Dalie można wykopać. Zwłaszcza w tym sezonie, gdzie nie było suszy i na pewno przyrosty są przyzwoite.

Soniu! Dziękuję ;:196 ! ;:306 Sekator (a właściwie nożyczki do kwiatów) są moim atrybutem. :wink: Włosy niesforne, robią co chcą, zawsze w nieładzie. Ciesz się tym, co masz! :;230

Sylwia! No coś się spotkać nie możemy! Do końca tygodnia nie dam rady. ;:185 Hyćkówki gratuluję! Jest przednia! Muszę Twojej spróbować koniecznie!
Dziękuję w imieniu motyla!

Na dziś:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Wreszcie trochę więcej zdjęć dalii ;:138 . Pięknie u Ciebie dalej kwitną, tylko podziwiać, co też właśnie robię ;:108 .
Dzielżany masz dorodne, a moje w tym roku jakoś skarlały; pewnie za sucho im było pod tują ;:174 .
Motyl wystawowy ;:173 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Aniu! Zdjęcia daliom robię jak jest pogoda, a potem korzystam stopniowo. Obiecuję, że będę jeszcze wstawiać, dopóki ich przymrozek nie zetnie. Uwielbiam je fotografować i przepłacę to chyba załamaniem nerwowym, jak będę musiała czekać od listopada do lipca, aż z powrotem zakwitną ;:145
Dzielżany postanowiłam otoczyć szczególną opieką, ponieważ jest to moje trzecie podejście. Miałam wcześniej dwie odmiany, ale syn późną wiosną kilka lat temu był nadgorliwy i mi je powycinał, myśląc, że to nawłoć.
Za drugim razem posadziłam w to samo miejsce, ale było bardzo suche lato, a to miejsce nie było w zasięgu węża i - uschły ;:223 Czyli już wiadomo (z Twojego i mojego doświadczenia), że takiej kompletnej suszy to one nie lubią.

Teraz mam dzięki Kryski trzy odmiany cudowne i tym razem chyba lepiej posadzone, w towarzystwie innych kwiatów, w zasięgu węża.

Na dziś:

Bride to Be
Obrazek

Rawhide
Obrazek

Totally Tangerine
Obrazek

Linzer Klangwolke
Obrazek

Verone's Obsydian
Obrazek

Crazy Legs
Obrazek

Moje cynie - tak spokojnie w tym roku
Obrazek

Dziewanna jakowaś
Obrazek

Miało być Break Out ale podejrzewam cudowną Cafe au Lait
Obrazek

Tutti Frutti
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Widzę, że i szarłat zabłąkał się wśród dalii i cynie :)
Urocze to wszystko, dalie przepiękne! Ale wysadzić 140 dalii to już nie lada wyczyn, nie dla mnie. Generalnie mam problem z roślinami , które co roku trzeba wysadzać- dalie, mieczyki a nawet tulipany, bo to przysmak nornic i znikają każdego roku, czasem nim zdążą zakwitnąć ;:222
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”