Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Lesiu-Joasiu! cieszę się, że do mnie trafiłaś! I cieszę się, że Ci się podoba!
Wiosna za chwilkę będzie wszędzie! Właśnie ociepla się i dzień już długi. Zajrzałam też do Ciebie i czekam na wiosenne wieści z ogrodu.
Róże już wypuszczają, to znak, że zaraz będzie zielono. Przypomniałaś mi , że muszę jeszcze kilka róż posadzić ;:223 I to jak najprędzej!

Sylwia! Koleżanka mi zrobiła projekt, tzn koleżanka koleżanki. Ja sama nie jestem grafikiem i chyba bym nie potrafiła. ;:185 Tylko w Ps doklejam w różnych konfiguracjach. Tak jakoś już odczuwałam potrzebę, ale pomysłu nie miałam. Jeszcze ex Libris mam, ale muszę sobie pieczątkę wyrobić.
A ja powiedziałam w rodzinie, że nie wyprawiam i nie wychodzę na żadne imprezy do Wielkanocy, bo nie mam czasu i muszę robić w ogrodzie! Kokorycz się sieje, może spróbuję jakoś przekazać w formie rośliny lub nasion. Są przede wszystkim fioletowe albo białe, a chyba jeszcze czerwona skądś przywlokłam.

Ewelina! Na początku te krzewy przycinałam z delikatnością, ale były coraz większe i coraz bardziej mi przeszkadzały. Ja raz mocno oberżnęłam to zrobiły się delikatniejsze i wypuszczają co roku takie długie witki jak wierzby rosochate. fajnie to wygląda a witki nadają się do podpórek do fasoli, grochu itp.
A modraszki teraz nie tylko u mnie są w takich ilościach. Niestety zostanie parka, albo dwie, a reszta ruszy dalej :wink:

Lady Kasiu! Mnie czeka jeszcze zrobienie łazienki, ale to wewnątrz. I balkonik będziemy wykańczać. Aaa! I te fotele rattanowe będziemy malować, bo się trochę podniszczyły i zszarzały . Cały czas jest jakaś robota, jak się ma ogród i dom. Ale to wszystko mogę robić latem, a z tynkami to mi się udało, bo powiedziałam firmie, ze musi to być wykonane przed sezonem. Bylibyśmy 7 klientem, a przez moje wymaganie przesunęliśmy się na poz. 1.

Wczoraj planowałam wysianie pomidorów, papryk i bazylii oraz podzielenie kolejnych kilku karp dalii, ale zajęłam się transportem cegieł od sąsiadki dwie posesje dalej, bo chcę robić obwódki rabat i już chciałam cegły kupować. Niestety jest to robota dla chłopa, bo cegły ciężkie, taczka moja dostała laczka, sąsiad pożyczył i jechałam dalej. Na taczkę mogłam najwięcej położyć 6-7 cegieł, bo pieroństwo ciężkie. Po trzech kursach poległam i odłożyłam to na później, czyli dziś. Ale zanim pojadę po cegły, posieję te pomidory, bo zaraz późnawo się zrobi...

Obrazek

Obrazek
\
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Muszę osobno w poście ogłosić komunikat/zapytanie:

Kto przysłał mi zimą nasionka cudownych pomidorów, kiedy zorientowałam się, że przegapiłam wymianę na forum???

Chciałabym tej osobie podarować najpiękniejsze dalie, ale zgubiłam notes z kopertą, a nie pamiętam i bardzo mi wstyd!!! ;:131 ;:131 ;:131

PS. Znalazłam kopertę z pieczątką z Warszawy, ale adresata brak! Ale naoglądałam się tyle kryminałów, że dotrę do niego! :twisted:
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Właśnie myślę o takich obwódkach rabat z cegieł, mam cegły ale z tą przewózką problem jak piszesz, są ciężkie, a ja chyba nie powinnam już tak szaleć, no chyba, że znajdę chętnych do pomocy, piękne oznaki wiosny Miłko ;:215
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, to już coś konkretnego. W to samo miejsce co ranniki chcę posadzić hosty i zastanawiałam się czy czasem nie trzymają liści do jesieni.
Ale masz super miejsce do pracy. ;:138 Brakuje mi takiego. Niestety, pomieszczenie za garażem dzielę z chłopakami, a oni zabawek mają więcej niż ja :;230 Samych rowerów sześć.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Ale powiem Wam z tymi cegłami obyście się nie urobiły a potem cegły się rozlasują.
Taką obwódkę miałam na ROD zrobioną z cegieł wyglądała uroczo z zielenią ale za długo się nie cieszyłam bo cegła w kontakcie z ziemią się rozkruszała.
Może moja była byle jaka i stąd taki rozpad ale poczytajcie popytajcie co byście bałaganu sobie nie narobiły.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Cegła raczej powinna być wytrzymała. Może faktycznie była gorszej jakości. Ja zamierzam zrobić obwódki -murki z kamienia ale nie mam pojęcia kiedy dam radę na to wszystko.
Miłka ja też dopiero posiałam pomidory z tego co pamiętam z forum wciąż jest jeszcze na nie dobra pora więc nie masz się co przejmować :wink:
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Kopce szafranów super! Są naprawdę duże! :shock:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko świetnie, że prace przy elewacji nie zaszkodziły roślinom. ;:215 M już wiosenne porządki porobił, rabaty też pięknie oczyszczone, można podziwiać pierwsze kolory. ;:138 Kępy krokusów prześliczne. ;:oj Stanowiska do pracy przygotowane, tylko na pogodę czekać i będzie się działo. :uszy
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Soniu! Bardzo tego pilnowałam. Od początku stanowczo panom pokazywałam palcem, na co maja uważać, oni poprosili, żebym tam patyki powbijała. Potem delikatnie owinęli folią. Naprawdę podziwiam, ze potrafili nie zdemolować mi róż i rodków!
Trochę czekam na ocieplenie, bo w altanie zimno i ciężko dłużej posiedzieć.

Florek! Rosną już tak z 8-10 lat. Przynajmniej niektóre. Ja zawsze osobom, które zakładają ogród mówię, żeby od razu posadzili krokusy i inne wczesnowiosenne kwiaty. Im wcześniej, tym szybciej będą mieli taki widok!

Lady Kasiu! Wszystko powolutku! ;:306 Ale ja ostatnio też wpadałam w panikę, kiedy ja to wszystko zrobię!? kroczek po kroczku, a zrobi się wszystko! Z pomidorami mam inny problem - nie wiem, gdzie je teraz w domu postawić, bo pokój syna jest przemeblowany i nie ma miejsca, żeby je postawić. Muszę fiołki afrykańskie porozdawać, bo mi zawadzają! :;230

Krysiu! Ja mam kilka lat i maja się dobrze! Ja myślę, że to zależy jaka jest cegła. Takie gorszej jakości rzeczywiście się rozlasowały.

Aniu! przypomniała mi się moja rozmowa kiedyś z gaździną do której jeździmy: "- A będzie świeże mleko? - Nie będzie, bo chłopy koni powstawiali i nie ma gdzie krowy trzymać!!!" Wiec wszędzie jest to samo! Pomieszczenie za garażem miało być tylko do celów ogrodniczych, a rowery miały być w garażu. Teraz rowery są wszędzie (oprócz garażu)! Ale w altanie mam 2 pomieszczenia i w jednym udało mi się takie miejsce zorganizować:tan

Iwonko! Mi w końcu syn przywiózł od sąsiadki, ale pewnie na dnie sterty jeszcze jakieś będą, muszę jeszcze do niej zajrzeć!

Wczoraj byłam u koleżanki na przylaszczkowym spotkaniu. Ma tyle pięknych odmian i własnych siewek, że można dostać oczopląsu.
U mnie przylaszczki tylko 4 odmiany i to tzw niebieska, biała, różowa, transylwańska. Może jutro będą otwarte, to zdjęć jakichś wreszcie porobię.
Jutro dalsze porządkowanie ogrodu i dzielenie dalii!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Przylaszczki to takie wdzięczne kwiatuszki nie wiedziałam że jest ich tyle odmian,ja mam jedną tą najbardziej pospolitą ,miałam różową ale mi zginęła.Ja na festiwal przylaszczki jadę do lasu,muszę kiedyś porobić zdjęć ,tam całe dywany kwitną wygląda to pięknie ;:170
Jak dzielisz karpy to ja tak się nie śmiało przypominam ;:183
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Przylaszczek jakoś nigdy się nie dohodowałam, a bardzo się podobają, zwłaszcza te niebieskie. Jesteśmy w trakcie przenoszenie roślinek, ale właśnie widzę, że nie o wszystkim pomyślałam. Zaczęły wychodzić orliki, je też wezmę ;)
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

U mnie przylaszczek, miodunek i zawilców sporo a to za sprawą taty, który już jakiś czas temu ponasadzał w sadzie. Tylko, że też nie wiedziałam, że jest więcej odmian niż te, które mam w 3 kolorach.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Kasiu! Ja też mam te trzy podstawowe i pewnie na tym poprzestanę! Są takie piękne, że wystarczy! ;:173 Tata! ;:215

Justynko! No to masz zamieszanie! Ale pewnie powoli dojdziesz do ładu. Ja też miałam zamieszanie, jak budowaliśmy dom. Zanim zrodziła się koncepcja i nasadzenia, co chwilę sobie o czymś przypominałam, a o innych roślinach zapominałam. Teraz się uspokoiło i w miarę wszystko dojrzało :wink:

Marta! Leśne przylaszczki są najpiękniejsze! Pamiętam nad Biebrzą podziwiałam takie widoki ;:173 Dalie oczywiście dla Ciebie uszykuję! ;:196

Kochani! Dalie nadal do końca nie podzielone, ale się sprężę i planuję w przyszłym tygodniu wszystko powysyłać, jak nie będzie kataklizmu oczywiście ;:306 Mam wszystko pozapisywane, a kto jeszcze zamawiał i się nie określił - proszę o kontakt na PW.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”