Taki - sobie ogród cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, kiedy zobaczyłam to Twoje ustrojstwo w akcji, myślałam, że to sadzarka do cebul, choć torchę dziwna mi się wydała. Dopiero ta druga butelka po lewej uświadomiła mi o co chodzi. :;230
A tak w ogóle to trzeba będzie się wziąć do sadzenia tulipanów.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko- tradycyjnie dalie przepiękne! Dynie pokaźne, wstyd się przyznać ale nie miałam przyjemności konsumować :roll: Ławeczka odnowiona, chłopaki przy pracy Ci pomogli ;:138 , ale widzę, że i cydr zakapslowany ;:215
U mnie prawie codziennie coś popada z nieba, pogoda różna ale jesiennie... Kolorów u ciebie mnóstwo! I masz też pokaźny szarłat zwisły ;:138
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Mariola! Szarłat faktycznie ma się u mnie dobrze! Zasiał się z zeszłego roku. I naprawdę fajnie wygląda. Dziękuję w imieniu dalii i korboli. Dynie polecam do konsumpcji, bo smaczne i bardzo zdrowe ;:215 Deszczu zazdroszczę, bo ja codziennie z wężem latam. Nie pamiętam, kiedy o mnie padało na tyle, żeby podlać ;:223

Wandziu! Kapslowanie cydru to już u mnie jesienny rytuał, ale po raz pierwszy zrobiliśmy tyle z naszych jabłek. Planujemy dokupić jeszcze z 20 kg w zaprzyjaźnionym sadzie. Nasz będzie wytrawny z pestkowym posmakiem, ten z późniejszych cudzych jabłek był słodszy, aromatyczniejszy. Ale wypijemy, nic się nie zmarnuje :wink:
Cebule kupiłam i zamówiłam dodatkowo. Cebule tulipanów kupiłam w biedzie, a krokusy, irysy reticulata i szafirki kupuję po marketach. Czekam na deszcz, żeby zwilżył ziemię i od razu zacznę sadzić.

Krysiu! Ja też mam dni, kiedy opuszcza mnie wena i energia i wtedy nie brnę pod prąd, tylko odpoczywam i czekam na takie momenty, kiedy zaświeci słońce i w jego świetle mogę pooglądać moje dalie i inne jesienne kwiaty.
Rawhide dla mnie nadal jest zagadką. Pierwszy okres jest dziwna i wydaje się, że jej coś dolega. Potem, późnym sierpniem pokazuje kwiaty, których jest coraz więcej i są coraz ładniejsze. Gardenshow u mnie kiepska w tym roku i jestem zła na siebie, ze źle ją posadziłam. ;:223

Lady Kasiu! Z całą stanowczością stwierdzam, że cydr jest równie zdrowy jak dynia, ale do alkoholu nikogo nigdy nie namawiałam ;:304
Dziękuję w imieniu róż! Faktycznie KILKA jeszcze jakoś wygląda, reszta to nędza, ale czas na nie, żeby przygotować się do zimy. Dwie wyjeżdżają do sanatorium, a trzy przyjeżdżają. Mam nadzieję, że się sprawdzą.

Małgosiu! Teraz to lepiej wyglądają w szerszym planie. Już niebawem będziemy im bulwy oglądać ;:306
Dyńki są cudowne. Niebawem zacznę je konsumować sukcesywnie. Najbardziej lubię kompot z goździkami ;:333

Florku! Nie wiem, czy obie to Akity, ale nie ma to znaczenia ;:224 Deszczu zazdroszczę. U nas susza straszna! ;:145

Marysiu! Biennenweide Rot jest bardzo zdrowa i żywotna. Jestem z niej bardzo zadowolona.
Dynie rosną u mnie na kompoście na 1m2. Potem rozłażą się w różnych kierunkach. Niektóre do sąsiadów i je trzeba przywoływać do porządku. :wink:
Ławkę zrobiliśmy kilka lat temu. Zawsze taką chciałam, żeby móc wypić piwo jak w parku! ;:306

Piękna jesień, porządków ciąg dalszy. Podlewać muszę cały czas. Susza straszna. Wycinamy stare gałęzie, spacyfikowaliśmy nieco stare bzy po dziadkach, bo przejść do kompostownika nie szło bez uderzania czołem o gałęzie. Kupiłam znów nieco cebulek irysów i szafirków. Ja spadnie deszcz, biorę się za sadzenie.

Na dziś:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłko witaj kochana, ja w podzięce za dalie którymi oczka podkarmiłam, pięknie Tobie kwitną....nie wiesz czasem co u mnie się dzieje ;:306 ;:306 myślę, że żadnego pogromu nie zastanę ale roboty po czubek głowy na pewno.

;:196
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Dalie dalej ładnie kwitną i oby jak najdłużej ;:138 . Mam jednak dziwne wrażenie, że zdjęć jest w tym roku jakby mniej ;:224 . Wiem, wiem, wzięłaś się za produkcję cydru na dużą skalę i nie ma czasu na zdjęcia, co? ;:7 .
Coś mi się wydaje, że się narażam, ale trudno, tak już mam ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, dalie masz cudowne!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Aaaa, mnie też już nostalgia dopada, że lato się kończy. Jak pomyślę ile mam roślin do schowania na zimę ;:oj ogród już nie wygląda najlepiej, większość przekwita i w dodatku mam chyba wściekłego kreta bo robi mi pogrom wszędzie. To prawda, że różyczki powoli kończą kwitnienie ale jeszcze gdzieniegdzie coś pokazują. U mnie to niektóre rośliny dopiero chcą kwitnąć, tibouchinia zaczęła, hibiskus bylinowy cały w pąkach - chciałabym w końcu go ujrzeć czy odmiana się zgadza. Jeszcze ma być w miarę ciepło, u mnie przez ostatnie dwa dni nieźle ciapnęło, wczoraj nawet zagrzmiało. To na nic, że u Ciebie susza ale tak to już bywa, że nie chce ta pogoda jakoś wypośrodkować i być sprawiedliwa.
Szarłaty kiedyś też miałam są mało wybredne i zazwyczaj rosną jak szalone, ale te grona są efektowne, w tym roku posiałam inną odmianę -szarłat trójbarwny ma śliczne kolorowe liście, tylko miejsce mu złe wybrałam i jest malutki. W przyszłym roku muszę posiać w innym miejscu.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Lady Kasiu! Tak już jest, że pory roku przemijają. Ja przy daliach nauczyłam się czekać na ten okres jak na wiosnę! :wink: Ale nie zawsze jest tak pięknie. Czasami wrzesień jest deszczowy i ponury, a październik zaczyna się przymrozkami i daliami nie sposób się nacieszyć... ;:145
Teraz bym już szarłatu nie posadziła, ale trudno będzie się go pozbyć, jak on tak się łatwo wysiewa. Na szczęście siewki są widoczne i specyficzne więc wyrwać można zawsze!

Dorotko!
;:196 Cieszę się, ze zaglądasz!

Aniu!
Masz trochę racji, ale nie chcę zanudzać. Pamiętam, jak kilka lat temu pewna dziewczyna pokazywała cudną kolekcję żurawek, ale po kilku miesiącach już prawie do niej nie zaglądałam, bo ... ciągle żurawki ;:306 A kolekcję miała niebywałą i wszystkie miała takie z nazwami. ;:173 Cydr nie ma tu nic do rzeczy, bo małżonek przejął pałeczkę. Przy takich ilościach mnie samej byłoby ciężko.

Krysiu! Twój ogród da radę, niczym się nie przejmuj i wypoczywaj ile się da! Na dalie wpadaj do mnie do woli!

Dziś niedziela, niczego nie robię. Tak naprawdę robota się zacznie, jak trzeba będzie dalie wykopać i posprzątać ogród jesienią.

Na dziś:

Sugar Cane
Obrazek

Dutch Carnival
Obrazek

Mom and Dad
Obrazek

Caribbean Fantasy
Obrazek

Zingaro
Obrazek

Dad's Favorite
Obrazek

Black Jack
Obrazek

Park Princess
Obrazek

Crazy Legs
Obrazek

Pipsqueak
Obrazek

Goldorange
Obrazek

Crazy Love
Obrazek

Nuit d'Ete
Obrazek

My Love
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Miłka, szaleństwo u Ciebie, takie pozytywne szaleństwo. Cudne masz te Dalie ;:167 Co jedna to ciekawsza.
Dobrze że nazwy podpisujesz ;:196
U mnie zakwitła ostatnio jakaś pomyłka, miała być czysto biała a ma jakiś fioletowo-różowy rumieniec. Tez ładna tyle że posadzona na białej rabacie ;:224
Dynie ;:215
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Cudne dalie ;:167 Ja dzisiaj zerwałam moje Cafe do wazonu ,jest śliczna i mam nadzieję że karpa się rozrosła :wink:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Marta! Ja też mam taka Cichą nadzieję! Może w końcu mi się poszczęści! ;:306 To klasyczna piękność!

Zuza! Podpisuje nazwy, by ćwiczyć która jest która, ale w zasadzie już wiem. Tylko zdarza mi się no pomylić dwie białe niewysokie dekoracyjne na zdjęciach - wtedy patrzę, co obok rośnie i tak je na zdjęciach identyfikuję. :wink:
A tą swoją, jak sama nie dasz rady, daj do wątku identyfikacyjnego.

Na dziś:

Woowie
Obrazek

Neva Lotus Sunset
Obrazek

Creme de Cassis
Obrazek

Sweetheart
Obrazek

Gitt's Attention
Obrazek

Gamelan
Obrazek

Pacyfic Ocean
Obrazek

Windmill
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

Te małe dalie też cudne ;:oj . Skupiałam się bardziej na tych wielkich, chyba z przyzwyczajenia ;:224 .
Pięknie i kolorowo jeszcze ;:108 . Do wiosny tak poproszę ;:306 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Taki - sobie ogród cz.6

Post »

'Neva Lotus Sunset', 'Pacific Ocean', 'Crazy Legs', 'Crazy Love' - znam je już dość dobrze z Twoich zdjęć ale nieustannie mnie zachwycają! ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”