Od przybytku głowa nie boli część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

To rak6 jak ja.
Uwielbiam swój zielono -kwiatowy azyl w szczególności na działce. Tam jest z daleka od miasta. Od głównej drogi. Cisza, spokój. Kasy,łąki spuewy6 ptaków. Zalew w pobliżu. I też lubię W nim B yc6 pracować I kontemplować I rośliny I różne życiowe sprawy. ;:168
Dzięki za przetacznika amursiego.
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Krysiu, przetacznik amurski - cudo.Pierwszy raz zetknęłam się z nim u Ciebie, a już myślałam, że nic mnie nie zaskoczy. :D
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Lodziu jak masz miejsce dla amurskiego to wsadzę w doniczkę i spróbuję rozchodować.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Krysiu, tak szczerze to wszystkie rośliny masz super i tak wspaniale wypielęgnowane. I jestem dumna, że mam ich cząsteczkę u siebie ;:196
Przetacznika amurskiego sobie zapisałam, skoro polecasz - no i zresztą ten jego kolor!
A różom się kulkuje mozliwie wszystkie gałązki czy wystarczy co poniektóre?
Bożykwiat ślicznie zakwitł. ;:215
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Bardzo ładny skalniaczek Krysiu, najbardziej w oko wpadł mi wielosił. Na biały bożykwiat też się zasadzam, ale nie wiem czy jest sens, jak on taki kapryśnik.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Bea przetacznika na skalniaczek polecam, ale tak jak wszystkie małe bylinki trzeba co jakiś czas odmładzać szkoda, że nas się nie daje ;:306 mój przetacznik przywędrował z ROD i wszędzie się ładnie ukorzenia.
Bea o kulkowaniu róż to ja się dowiedziałam tutaj na forum, przyginamy te gałązki które są długie.
Ja tak zrobiłam z dwoma różami, jedną jak widziałaś wygięłam w łuk i przywiązałam do kółeczka wbitego obok a drugą poprowadziłam po płocie, teraz czekam na moment kiedy zakwitną. Jak mi czasu nie zabraknie to przetaczniki ukorzenię.
Syla z tym bożymkwiatem nie jest tak źle, tyle że on nie rozrasta się tak szybko, nie może miec chyba patelni słonecznej, spróbuj bo jest maleńki ale urokliwy. Wielosił zostawię po przekwitnięciu żeby się rozwiał to sadzonki się znajdą.
U mnie dzisiaj piękna wiosna, słoneczko, ciepełko dzisiaj wsieję trochę jednorocznych bo jeszcze nic nie siałam, za to już w gruncie mam posadzonych 35 pomidorów
Dokonałam w tym roku nie lada wyczynu pomidorowego teraz oby zaraza mi ich nie pożarła.

:wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Dziękuję, Krysiu za wyjaśnienie jak dokładnie się kulkuje, bo w przyszłym roku chyba będę miała Alohę na to już gotową. W tym roku ładnie idzie na boki, więc też powinna fajnie kwitnąć.
O kulkowaniu też się tu dowiedziałam, ale na prawdę nie doczytałam się tych szczegółów, które mi teraz wyjaśniłaś. ;:196
Trzymam za Twoje pomidory! ;:108 ;:3 ;:3 ;:3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Bea forum to skarbnica wiedzy i ludzi o dużym i dobrym ;:167 każdy doradzi, podzieli się swoim doświadczeniem a w życiu różnie z tym ;:167 bywa.
Ja wiele roślin to mam dzięki temu że tutaj z Wami jestem, tu je poznałam wiele tutaj nabyłam.
U mnie w ogrodzie też już kolorowo i zielono.

Czosnki na tą chwilę przykuwają oko

Obrazek

A tutaj w towarzystwie białej wajgeli, nie wiem czy to dobry pomysł bo wajgela rośnie na skalniaku i widzę, że ma ostre zapędy do rozrastania się. Poczekam co się stanie bliżej jesieni.

Obrazek

Piwonia drzewiasta starsza o rok ale kwiatów mniej jak w ubiegłym roku.

Obrazek

Rododendrony jedne przekwitły, drugie zaczynają a są jeszcze takie które czekają

Obrazek

Kiedyś pokazałam tą bylinkę ale nazwa uleciała, wczoraj doznałam olśnienia i informuję zainteresowanych, że to piaskowiec

Obrazek

Aniu tak wygląda moje rondo pod jabłonią i to w tym miejscu chcę stworzyć hostowisko, nie jestem nadal przekonana czy to dobry pomysł, bo hosty chyba też potrzebuja sporo wody a jabłoń będzie konkurować, jak by nie było jest starsza i mądrzejsza ;:306

Obrazek

Obrazek

Hosty też już w swoim żywiole i właśnie po wyjściu na taras mam widok na to rondo, widzę tam hostyOto kilka moich, nie wszystkim zrobiłam zdjęcia albo wyszły byle jak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maluszek ze skalniaka

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i słoneczka życzę, bo u mnie za chmurką i powiewa chłodem.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Krysiu i u Ciebie już chyba nie wiosna , a początki lata , piwonie w tym roku mają mniejsze kwiaty i jest ich mniej na krzaku nie wiem czy to ubiegłoroczne lato suche przy zawiązywaniu pąków tak się na nich odbiło,
Wejlgela z czosnkiem , bardzo ładne ujęcie , ale ona rośnie duża , będziesz musiała nad nią panować by utrzymać takie ujecie. Pięknie ;:168 ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Widzę, że rondo pod jabłonką, to nie tylko hostowisko, ale i kociowisko ;:306 Chyba im tam nadzwyczaj dobrze, skoro się tak porozciągały ;:108
Skalniak zmężniał, roślinki się rozrosły, pięknie wygląda. I wbrew Twoim obawom, chyba im dobrze w towarzystwie orzecha. Może tak samo będzie z jabłonką. Skoro starsza i mądrzejsza, to podzieli się wodą z młodzieżą :;230
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Krysiu..piękny RH, takiego w tym roku kupiłam, maluszek..twój to już okaz. ;:138 Czosnkowe kule prezentują się okazale, na jesień robię na nie czajenie. ;:306 Co do hostowiska...Krysiu, ja mam może dwa metry od sąsiadowego świerka. :evil: Radzą sobie i może nie o pokarm chodzi co o wodę, nawet gdy pada tam nigdy nie napada..tylko podlewanie. ;:oj
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Krysiu, masz uroczą kolekcję host. Piękne. ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Od przybytku głowa nie boli część 3

Post »

Krysiudopiero teraz zauważyłam że u ciebie kwitnie już piwonia drzewiasta, moja żółta w tamtym roku miała jeden piękny kwiat a w tym nie zawiązała w ogóle pąków, nie wiem jaki jest tego powód ;:145
Czosnek u ciebie wyrwał się i z wysokości ogląda co masz jeszcze ładnego ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”