Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Piękne liliowe portreciki. ;:180 . Także je uwielbiam, co roku dokupuję i ciągle mi mało. ;:oj . Niektóre po zimie znikają, nie wiem czy wina podziemnych żarłoków czy po prostu wymarzają. :wink:
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Zuziu ja miałam problem ze znikającymi cebulkami lilii do momentu posadzenia czosnków ozdobnych w ich sąsiedztwie . W większym buszu sadziłam nawet ząbki zwykłego czosnku i muszę przyznać że u mnie to działa. Nornice omijają te miejsca.

A teraz proszę bardzo...lilie hortensjami malowane...
Na początek ogrodowe i azjatki , bo to połączenie bardzo mi odpowiada.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Witaj :wit . Fajne to połączenie lilii i hortensji ;:138 . Czekamy na wiosnę ;:65 . Jakieś plany większe masz na nowy sezon ?? Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Troszkę wyobrażni i można stworzyć przepiękne widoki, u ciebie takie właśnie są. ;:180 . Wspaniałe połączenie lilii z hortensjami. ;:333 Co do czosnków ozdobnych u mnie szt dwie... ;:306 . Chyba zacznę sadzić między lilie zwykły czosnek. ;:128
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Ewelinko planów na nowy sezon mam sporo.Głównym jest stworzenie nowej rabaty rododendronowej pod szpalerem sosen oraz rabaty dla liliowców. Siewki liliowców mam już trzeci sezon więc czas dać im stałe miejsce i potem czekać już na kwitnienie a tutaj każdy kwiat będzie niespodzianką...to lubie najbardziej. Mam zamiar dosadzić jeszcze sporo hortensji bukietowych ale tutaj na efekt trzeba będzie poczekać , ponieważ sadzić będę zeszłoroczne sadzoneczki wyhodowane własnoręcznie. Tak więc plany mam dosyć obszerne ...co do wykonania...zobaczymy :wink:

Zuziu koniecznie oprócz zwykłych czosnków dosadź czosnki ozdobne ...nie dosyć że wyglądają zjawiskowo to jeszcze nornice nie lubią ich.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Małgosiu..mam zamiar w tym roku pobawić się w ukorzenianie hortensji bukietowych ;:oj . Czy ukorzeniałaś z patyków pobranych z wiosennego przycinania..czy póżniej. :?:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Małgosiu wspaniałe zestawienie z liliami, idealne kolory. ;:oj Bardzo mi się podobają też tawuły japońskie przy bukietówkach. ;:215 Żałuję, że mam taki mały ogród. Do ogrodowych masz wyjątkową rękę. ;:180 Na pewno kolejne będą równie pięknie rosnąć i kwitnąć, jak dotychczasowe. ;:65

Obrazek
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Zuziu patyki na sadzonki pobieram wczesną wiosną przy okazji wiosennego obcinania. Ale muszę przyznać że zeszłej wiosny mia?am jakiegoś pecha i z wiosennych patyków mało się ukorzeniło. Kolejne patyki ukorzeniałam w sierpniu i tu miałam duży sukces. Mnóstwo sadzonek czeka w gruncie na wiosnę ...
Soniu uwielbiam tawuły zwłaszcza te o seledynowych listkach .Wnoszą tyle świeżości do ogrodu.Latem ścinam je drugi raz i efekt świeżości mam dłużej.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Małgosiu..spróbuję hortensje ukorzeniać w dwóch etapach, co mi szkodzi. ;:oj . W takim razie będzie to ukorzenianie wiosenne i letnie, któreś powinno dać efekt. ;:173 . Dziś u mnie piękne słonko, świeci wysoko...czuć że zbliża się wiosna. :heja
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Małgosiu, jak tu pięknie u Ciebie :) zajrzałem i zostaję ;:224 cudowne lilie, hortensje - ogólnie ogród pełen barw :) Gratuluję, bo wysiłku to pewnie kosztowało sporo :)
Awatar użytkownika
slotys
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1522
Od: 9 lut 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Zuziu , chciałam Cię poinformować że właśnie nadszedł czas na pobranie patyczków hortensjowych do ukorzenienia. Więc do dzieła... :heja

Mariuszu, dziękuję za Twoją obecność w moim ogrodzie i miłe słowa. Zapraszam ,oczywiście serdecznie...przysiądź w moim zakątku. A dla rozgrzewki bo jeszcze trochę chłodno... zapraszam na kieliszek naleweczki- może malinowej ? ;:108 :tan
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Małgosiu...moje patyczki już w wodzie. :heja
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Hortensje w moim ogrodzie cz.4

Post »

Małgosiu, bardzo chętnie przysiądę sobie w Twoim zakątku :) i oczywiście napije się naleweczki :tan malinowa będzie idealna :) ;:224 , no ale żeby nie było, że z pustymi rękoma przyszedłem to wezmę swoje winko z ciemnych winogron :) ;:304
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”