Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Piękne ujęcia ślicznie rośnie, moja ma juz nasiona ;:196
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka

Post »

To teraz będzie Poziomkowa Działka? :;230
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Kasiu dziękuję ;:196 moja chyba też ma nasiona, nie przyglądałam się za bardzo ;:108
Iwonko zostaje truskawkowa ;:224 nawet jeśli truskawek teraz nie ma, to będą w przyszłości ;:183

Niby warzywnik - na razie są tylko ogórki i anemiczny koper ;:306 Po prawej pod płotem widać grządkę nr 2:

Obrazek

Ogórki się starają ;:167

Obrazek

Obrazek

Wiśnie kwaśne, robaczywe, ale są ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Śliwek też będzie sporo, chociaż drzewa swoim wyglądem błagają o cięcie :?

Obrazek

Jedna z kilku jabłoni:

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Truskawkowa działka

Post »

Pierwszy krok zrobiony, warzywnik skromny...ale jest, gratuluję ;:215 Anemiczny koperek można podlać rozcieńczoną gnojówką z pokrzyw, na sto procent się poprawi. Natalko tylko pamiętaj że takie podlewanie najlepiej zastosować przed zapowiadanym deszczem...nie wolno też polewać roślin po liściach...mogą zostać upalone. Szkoda że dziś święto, przechodzą przelotne opadu deszczu...gnojówka też czeka do wykorzystania. W jednym wiaderku nastawiona była ze skrzypu, żywokostu...w drugim z pokrzywy. Z żywokostu ten specyfik będzie po raz pierwszy zastosowany. Trochę się obawiam jak rośliny to zniosą ;:224
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj Natalko :wit
To co zobaczyłem dzisiaj na Twojej tyle co częściowo zagospodarowanej działce wprawiło mnie w zdumienie i wywołało uśmiech na mojej twarzy ;:oj ;:oj ;:oj :D
Bardzo sympatyczny widok grządek,które wyłoniły się z chaszczy a na nich młode zdrowo zielone warzywka ;:138
Piękne ujęcia kwitnących roślin pod ogrodzeniem i dojrzałych owoców na drzewach ;:333
Gratuluję ogromnego zapału i wytrwałości przy odchwaszczaniu całej działki-niech grządek przybywa i wszystko w ogródku rośnie jak na drożdżach,kwitnie i rozsiewa na całą okolicę miłe zapachy ;:108
Pozdrówka.
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Masz duże już drzewa owocowe, czyli prawdziwy sad.
Mnóstwo miejsca do zagospodarowani, powoli rabatka po rabatce, a nie będzie już gzie sadzić.
Goździk brodaty jest wieczny, pięknie pachnie i wysieje Ci się. W następnym roku będzie dużo.
Bardzo go lubię.
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Aniu koperek ma się już lepiej, o dziwo nic go nie zjadło :;230 Za to ślimaki zżarły mi aksamitki ;:223 na szczęście tylko w jednym miejscu, te przy warzywniku mają się dobrze. Gnojówka z pokrzyw nadal dojrzewa, już niedługo będzie gotowa, zamierzam użyć jej do oprysków ;:108
Arku bardzo, bardzo dziękuję ;:196 i witam w nowym wątku :wit
Ewo właśnie drzewa urzekły mnie w tym miejscu, na innych wolnych działkach były tylko pojedyncze ;:173 Teraz muszę je doprowadzić do stanu używalności, niestety widać że poprzedni właściciel nie dbał o nie, do tego kilka lat rosły samopas ;:185 Pracy przy nich jest na długi czas, najważniejsze teraz jest usunięcie suchych gałęzi. Goździki też bardzo lubię, mam nadzieję że się będą wysiewać ;:138 na razie całkiem ładnie rosną.

Na działce wszystko rośnie jak oszalałe, coraz więcej z posadzonych/wysianych roślin kwitnie. Nie zawsze mam czas zrobić zdjęcia, kawałek po kawałku oczyszczamy całą rodziną teren, odchwaszczamy, przekopujemy i wyrównujemy. Długo to wszystko potrwa, ale uznaliśmy że wypożyczenie glebogryzarki jest raczej kiepskim pomysłem, najpierw i tak trzeba odchwaścić, a przekopanie potem nie zajmuje już tak wiele czasu ;:108

Dzwonki irlandzkie coraz ładniejsze :wink: niestety przyplątała się mszyca, jak tylko gnojówka dojrzeje potraktuję ją odpowiednio :evil:

Obrazek

Inkarvilla dalej kwitnie ;:167

Obrazek

Krwawnik się przyjął i też kwitnie w najlepsze, muszę poszukać mu kolegów :wink:

Obrazek

Ogórki też mają całkiem ładne kwiaty ;:183

Obrazek

Największa hosta szykuje się do kwitnienia ;:65

Obrazek

Jedna z 2 wczesnych jabłoni - w sumie mam 4 jabłonki, każda jest inna

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj. Wspaniała nazwa wątku ;:138. Masz pole do popisu i tylko patrzeć jak powstaną pachnące i cudowne rabaty ;:108 . Jeśli tylko chęci i siła jest to reszta pójdzie z górki. Trzymam kciuki za Twój kawałek ziemi i będę obserwowała. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

Dzwonki irlandzkie są cudne.
Kiedyś, kiedyś je miałam i zapomniałam o nich.
Inkarwilla pięknie kwitnie :wink:
Warzywa, owocki,,, te swoje bardzo cieszą ;:173
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko- a jak siałaś te dzwonki irlandzkie? w zeszłym roku podjęłam taką próbę ale nie wyszło....
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ewelinko bardzo dziękuję ;:196
Iwonko też jestem ciekawa jak siałaś dzwonki, mam nadzieję na nasiona bo u nas są nie do zdobycia ;:185

Jeszcze sporo roślin mam do pokazania... Niby działkę mam od niedawna, a już się ich trochę zgromadziło, a te, które są nieustannie się zmieniają ;:108 Przez ostatnie kilka dni padało, więc przy kolejnej wizycie na pewno będzie co oglądać i fotografować.

W końcu udało mi się zidentyfikować roślinę która w pewnych miejscach stworzyła prawdziwe zarośla: to groszek szerokolistny. Ładny, ale niesamowicie ekspansywny, a do tego ma bardzo mocne, grube korzenie. Ta roślina jest jak lodowiec - na górze sporo, ale większość masy pod spodem :;230 Jej różowe kwiaty wabią głównie pszczoły i trzmiele.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasturcja z nasion pięknie przyrasta:

Obrazek

Największa z moich host, niedługo zakwitnie ;:215

Obrazek

A obok największej najmniejsza, też zabiera się do kwitnienia.

Obrazek

Obrazek

Na rabatce zrobiło się gęsto... Za gęsto, mam nauczkę na przyszłość by nie sadzić/nie siać tak blisko siebie ;:223

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jak tu u Ciebie Natako smakowicie i kolorowo, przez Ciebie muszę lecieć podgryźć jakieś owoce ;:306
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj. Natalio gęste sadzenie czy sianie to nie tylko u Ciebie. Ja do tej pory mam z tym problem ;:306 . Owoce zapowiadają znakomite plony ;:108 a groszek ma cudny kolor ;:138 . Ja w zeszłym roku sialam ten jesnoroczny i jakoś mi się nie spodobał ;:222. Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”