Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Iwciu dziękuję ;:196 mech oznacza wilgoć, przekonasz się o tym jak zaczniesz kopać. Warto zidentyfikować jakie masz chwasty, to bardzo dużo powie o glebie ;:108
Lucynko dziękuję ;:196
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ciekawy masz sposób na niszczenie chwastów ;:138
Zdrówko ważne więc dbaj kochana o nie bo wiosna za pasem ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko życzę zdrowia ;:333 i zdobywaj siły, bo wiosna niedługo! tak pięknie pokazujesz przyrodę, a to przebarwiające to może porzeczka krwista?
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj, Natalio!
Jestem z rewizytą i mnóstwem obserwacji. Bardzo ciekawie podchodzisz do przyrody. Każda roślina, każdy robaczek, każdy grzybek jest dla Ciebie interesującym obiektem.
Kiedy spojrzałam na pierwsze zdjęcia, wydawało mi się, że to wspaniały, sielski kawałek ziemi, idealny do wypoczynku pod drzewami, wśród brzęczących owadów. I że wystarczy tylko wykosić niektóre fragmenty, postawić dwa leżaczki i stoliczek z chłodzącymi napojami i szlus. Ale wiem, że to niemożliwe. Każdy chce swój kawałek ziemi urządzić po swojemu. Widzę, że na razie "wyrywasz" kawałeczki terenu pod rabatki. Ciekawa jestem, czy masz jakiś docelowy plan zagospodarowania działki.
Swoje 800 metrów przekopałam pilnie widłami amerykańskimi na głębokość dwóch - trzech sztychów, wybierając wszystkie niechciane rośliny z korzeniami. Robota była katorżnicza, ale opłaciło się. Chwastów mam naprawdę niewiele. A propos, ciekawe kiedy ten kurzyślad zacznie Cię wkurzać ;:218.
Najbardziej jednak podziwiam "piesze" docieranie do działki. O ile spacery wśród żółciutkich pól rzepaku mogą być dobre i miłe dla oczu i zdrowia, to dostarczanie wielu ogrodniczych materiałów już pewnie takie przyjemne nie jest.
Na razie rozpakowałaś kuferek ze skarbami (mam na myśli zawartość działki), teraz będziesz do tego kuferka dokładać swoje nowe skarby. Ciekawe, co to będzie. Oby Ci tylko zdrowie dopisywało.

Pozdrawiam serdecznie - Jagi
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Kasiu o tak, wiosna przyjdzie szybciej niż się tego spodziewamy ;:108
Mario dziękuję ;:196 nie wiem co to za roślina, duży krzew, ponad 2m.
Jagi dziękuję za wizytę i piękny wpis ;:196 na pierwszych zdjęciach faktycznie działka wygląda dość sielankowo, ale tylko na zdjęciach - teren jest bardzo nierówny, trzeba uważać gdzie się stawia stopy. Już sam ten fakt zmusza do pracy nad ziemią, podczas której okazało się że większość tej pięknej "trawy" to perz. Plan mam taki: po kawałku oczyszczać teren z kożucha chwastów, powybierać korzenie, nawieźć, potem przez 2-3 lata wysiewać same kwiaty jednoroczne/niektóre warzywa, tak, bym móc kilkakrotnie każdy kawałek oczyścić. Dopiero wtedy pomyślę nad roślinami wieloletnimi i trawnikiem, najpierw to perzowisko trzeba trochę okiełznać. A co do pieszych wędrówek - przez większość roku mam autobus od domu (przystanek dosłownie pod blokiem) do bramy ogrodu, muszę tylko przejść na jego koniec. Daleką wycieczkę mam od 15 listopada do 15 marca, a wtedy nie ma aż tak dużo do roboty. Jedynym problemem jest cięcie drzew, piły akumulatorowej z wysięgnikiem nie zawlokę tak daleko, a zwykłą nie utnę, bo drzewa są za wysokie ;:223
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, powolutku zrobisz wszystko, co sobie planujesz. ;:108
Dasz radę! ;:303 ;:303
Nikt niczego nie jest w stanie zrobić natychmiast, ;:185 a zwłaszcza w ogrodzie. ;:108

Miłego wieczoru i dużo zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko wszystko w swoim czasie, oby tylko zdrówko dopisało ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj Natalko. Mi cała rodzina wiecznie powtarza , że powoli sobie wszystko zrobimy i urządzimy. Mają na myśli dom i okolice domu ale to tyczy się też ogródka ;:108. W kółko mi powtarzają,że co ja bym robiła gdybym już teraz miała wszystko zrobione . No i mają sporo racji , co by to było gdyby każdy tak w ciągu sezonu zrobił wszystko w swoim królestwie ? Przecież ogród ciągle się zmienia , rośliny wypadają a w ich miejsce sadzimy nowe ;:108 . Ogród to niekończąca się przygoda bo przecież każdy z nas uwielbia coś zmieniać, przerabiać. Teraz ja Ci powtórzę to samo - powoli wszystko sobie zrobisz a jaka satysfakcja , że swoimi rękami ;:108. Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Świąt choinką pachnących,
oraz śniegiem skrzypiących,
prezentów wspaniałych,
wielu kolęd wyśpiewanych,
Świąt wolnych od zmartwień,
z barszczem z uszkami i z karpiem.
W Boże Narodzenie samej radości,
a przy stole mnóstwa miłych gości,
w Sylwestra zabawy do samego rana,
pięknych fajerwerków, dobrego szampana


życzy Blueberry/Natalia

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Na koniec roku przedstawiam niby-łączkę ;:3 Dlaczego niby? Bo patrząc na zdjęcia wydawać by się mogło że zostały zrobione na łące, ewentualnie na trawniku - tymczasem jest to brzeg wysypanego żużlem parkingu:) Wokół ogrodu działkowego rośnie wielu "uciekinierów" oraz niemało chwastów, zwłaszcza w tym miejscu gdzie siewki drzew nie są w stanie przetrwać. Przymiotno białe rosło w jednej wielkiej kępie, obok krwawnika, koniczyny, mniszków, orlików, miechunki oraz wielu, wielu innych gatunków. Wyróżniało się ilością kwiatów, dodatkowo akurat padało na nie światło zachodzącego słońca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalia, ja też mam go dużo wokół, bardzo ładnie wygląda w grupie, jak u Ciebie na zdjęciach :)

Bardzo mi się podoba tytuł Twojego wątku ;:215


Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! ;:138
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj :wit

Bardzo podoba mi się Twój wątek :) Zarówno zdjęcia, które są pięknie wykonane jak i Twoja nowa działka.
Przejrzałem cały wątek, czekam na dalsze ciekawe pomysły :)

Samych ogrodowych sukcesów w Nowym Roku 2017 ;:333
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, niech ogród feerią barw zakwitnie, chwasty wszelkie niech przepadną, a Tobie niech rodzą się coraz to nowe i coraz ciekawsze pomysły w sprawie zagospodarowania kolejnych rabatek. ;:215
Do tego niezbędne jest zdrowie, więc życzę Tobie i wszystkim Twoim bliskim zdrowego każdego dnia w roku 2017. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”