Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko super :!: Napisz jak będziesz już coś widzieć o tych goździkach brodatych.
Pigwowce rosną jak chwasty i nie ma z nimi większego problemu ale raczej przesadzaj jak Seba napisał. Zależy jaki to gatunek tego pigwowca ale licz się z tym, że może zajmować sporo miejsca i że mają kolce.
O...takich pędraków to ja sporo wykopuję podczas sadzenia lub przesadzania...nie zazdroszczę.
Werbenki cudne a kolor goździków iście letni ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka

Post »

Rogownica , lecz nie do małego ogródka jednak i kwiaty i liście są śliczne .Ja jednak się jej wyzbyłam, bo zagarniała coraz więcej miejsca .Posadziłam tam gdzie może się panoszyć.Myślałam ,że w tym roku bedę mieć aksamitki jednak tylko parę z nich zakwitnie resztę skonsumowały ślimaki :twisted: Moje orliki juz dawno przekwitły nawet zapomniałam juz o nich
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka

Post »

:wit Cześć Natalia

Jakoś dawno do Ciebie nie zaglądałam ;:131 Ale nadrobiłam ;:108

Zawsze podobały mi się zdjęcia, które nam tu pokazujesz, wszystko pięknie wygląda - jak z pocztówki :)

Zdjęcia jabłonki piękne ;:167 Czekam aż moje jabłonie będą większe, to będę chodziła wtedy wokół drzewa i podziwiała.


Pytałaś o przesadzanie pigwowca. Powiem Ci, oczywiście - to nie reguła i metoda, ale ja w zeszłym roku przesunęłam kilkuletni krzak o jakieś 2 metry i jeszcze go przekręciłam w inną stronę niż rósł. Zrobiłam to jakoś w połowie lipca, w upał ;:131 Myślałam sobie, że jak się nie przyjmie, to trudno, ale przyjął się ;:138 Wiosną zakwitł i ma nawet kilka owoców. Dosadziłam mu niedawno kolegę, aby miał towarzystwo, może owoców będzie więcej? Kto wie :)
Lepiej oczywiście przesadzić jesienią, wtedy krzew nie zauważy zmiany i większa szansa, że się przyjmie :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Joasiu lobelię masz z nasion? Ja kupiłam dwie już spore rośliny, teraz są nawet większe ;:108
Aniu dziękuję ;:196 aksamitki mam z kupionej rozsady, wysiane nasiona nie wykiełkowały ;:185
Olu sałatę mam masłową i miałam taką na listki - tą już zebrałam ;:108 jedna i druga jest łatwa w uprawie, a że nie mam ślimaków, to świetnie wychodzi ;:215 Rogownica ci zniknęła :shock: to chyba nie miałaś jej dużo?
Elu no to piszę - z moich goździków brodatych nie da się zrobić sadzonek, dosłownie wszystkie pędy mają kwiaty/pąki ;:185 ale przypomniało mi się coś innego: w paru miejscach czytałam, że goździki brodate to nie roślina dwuletnia, ale krótkowieczna bylina. Moja mama twierdzi, że kiedyś udało jej się przetrzymać goździki kolejny rok, kwitły słabiej, ale nie zniknęły zupełnie ;:108 Spróbuję swoje zostawić, zobaczymy co z tego będzie.
Jadziu przedwczoraj widziałam ostatni kwiat orlika ;:224 Rogownica ładna jest, ale to prawda, bardzo ekspansywna ;:131
Dominiko miło Cię widzieć ;:7 Pigwowca jeśli będę przesadzać to faktycznie później - na innym forum wszyscy doradzają mi zrobić to w sezonie wegetacyjnym, tutaj, jak już zrzuci liście ;:24 Tak czy inaczej, na razie tylko zastanowię się, gdzie go wsadzić i mogę przygotować miejsce, potem zobaczymy ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalia, no widzisz, co kraj to obyczaj :wink: A raczej, co forum. Trzymam kciuki, aby przesadzenie się udało ;:215
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Tak, wysiewałam ją jakoś końcem kwietnia. Długo wschodziła.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Dominiko to prawda ;:224 szukałam info w internecie, ale nie ma nic :evil:
Joasiu to sporo wyjaśnia - lobelię wysiewa się w lutym-marcu na rozsadę, właśnie dlatego że długo wschodzi ;:108

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ale Ci się udało to zdjęcie rogownicy, mi też się ona ogromnie podoba, ale tegoroczne kiełki zamarły w tym ostatnim tygodniu. Może uśmiechnę się za jakiś czas do sąsiadki, bo ma wokół tarasu sporo rogownicy i pewnie nie będzie problemu, żeby mi kawałeczek "uszczknęła" ze swoich kęp :wink:
Lobelki są cudne, sobie wysiałam białe i fioletowe, i teraz są już takie olbrzymie kępy, że papryka posadzona w to samo wiaderko ginie w morzu małych kwiatków ;:167 Fakt, trzeba ją wcześnie wysiać, w marcu najpóźniej.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj :wit . Dwa lata temu dostałam pigwowca w trakcie sezonu wegetacyjnego i niestety nie przeżył tego ;:185 . Przeprowadzka była zbyt ekstremalna i padł po jakimś czasie albo po prostu nie przyjął mi się ;:222 . Jeśli zależy Ci na tym pigwowcu to myślę, że lepiej zrobić to jesienią . Upały nie sprzyjają przesadzaniu krzewów ;:185 . Ja wysiewałam lobelię chyba w marcu i dopiero zaczyna kwitnąć. Zanim będę miała burzę kwiecia minie jeszcze ze dwa tygodnie ;:306 . Chyba jestem lewa do wysiewów ;:222 . Przepiękne zdjęcia pokazałaś, te portrety są boskie ;:167 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

No ja tą lobelię kupiłam wcześniej, ale o niej zapomniałam... :wink: zresztą nie miałam miejsca na rozsadę, od razu na zewnątrz wylądowała.

Zdjęcie z pszczółką śliczne.
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko,od mojej ostatniej wizyty bardzo kolorowo i apetycznie się u ciebie zrobiło :D zdjęcia goździków i jabłonki bardzo ładne ;:333
W zeszłym roku w lipcu odciąłem szpadlem kawałek swojego pigwowca i dałem koledze do wsadzenia.Pigwowiec się przyjął.Z mrówkami walczę tak jak i ty.Kupiłem trzy środki z których jedynie połowicznie sprawdził się proszek z Brosa. Myślę że aby skutecznie się ich pozbyć trzeba by było zainwestować w profesjonalny środek który stosują firmy dezynfekujące.Żeby nie było to mąkę,sól,i sodkę też sypałem i nic to nie dało :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, śliczne kwiatuszki ma Twoja werbena ;:333 , a goździki pachną obłędnie! ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Agnieszko dziękuję ;:196 rogownicy faktycznie wystarczy mały kawałek, ona bardzo szybko się rozrasta ;:108 Moja lobelia nie wytworzyła jakichś bardzo wielkich kęp, ale są ładne, zwarte i obficie kwitną ;:167
Ewelinko dziękuję ;:196 pigwowca przesadzę później, teraz faktycznie nie jest na to dobra pora ;:185 lobelia ma tę wadę że strasznie długo kiełkuje, ale potem wynagradza to spektakularnym kwitnieniem ;:167
Joasiu to może lepiej kupić 2-3 sztuki w doniczce, a wysiewać to, co można od razu do ziemi? Też nie mam miejsca na rozsadę (ewentualnie zabudowany balkon, ale dopiero w kwietniu) i z tego względu niektórych kwiatów mieć nie mogę ;:185 Tak się ostatnio zastanawiałam, czy nie przeznaczyć kawałka ziemi na prowizoryczny rozsadnik - nawet przykrycie agrowłókniną robi ogromną różnicę i wiadomo, że to co wschodzi to siewki, a nie chwasty. Bardzo często mam problem z rozróżnieniem ;:223
Mariuszu bardzo dziękuję ;:196 no widzisz, raz się uda, raz się nie uda - zależy to pewnie od pogody, stanowiska, rośliny... Na razie nie mam nawet na to czasu :roll: O brossie słyszałam, ale akurat nie było go w sklepie - mrówki na nieużywanej części działki czy na rabatach mi nie przeszkadzają, ale jak zniszczyły rzodkiewkę powiedziałam dość :evil: Z drugiej strony one rozprawiają się z innymi szkodnikami, więc takie mocne środki o jakich piszesz raczej nie wchodzą w grę (pomijając fakt, że nie mam dostępu do nich) - pozostaje je polubić ;:224
Lucynko dziękuję ;:196

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”