Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko u mnie dziś też pracowity był dzień. Pogoda sprzyjała to trzeba było ją wykorzystać . M porozwoził kompost a ja tak delikatnie dokończyłam sadzenie cebulowych i coś ostatnie sztuki powsadzałam z bylin.. U mnie też się rudbekie sieją i nawet te bylinowe.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Wszyscy dziś jak mróweczki w ogródkach zasuwali jak widać. :lol:

Przepiękne zdjęcia!
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj :wit
Masz dużo pracy na działce ale widać,że robisz to z ochotą i wielkim zapałem i za to ;:433
Ładnie uchwycone kwiatki i bzyki ;:138
Pozdrawiam i życzę miłego niedzielnego popołudnia ;:3
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko i u mnie rudbekja sieje się na potęgę a to co bym chciała to z kolei łaskę robi i siewek jak kot napłakał .Masz też bardzo dużo pracy , ale ogród Ci to szybko wynagrodzi , więc warto . Pogoda nareszcie się poprawiła więc możemy poszaleć w ogrodach .Owocnej pracy życzę i dużo ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Pelidea pisze:Wszyscy dziś jak mróweczki w ogródkach zasuwali jak widać. :lol:
Jakże mi wstyd.... Bo ja nie mróweczka dzisiaj, tylko żółw. ;:222 Działkę odwiedziłam, nie powiem, ale nic nie robiłam. ;:185 ;:185 Najzwyczajniej w świecie leniuchowałam. ;:306
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Truskawkowa działka

Post »

Zasuwamy oj zasuwamy zanim pogoda słoneczko i oby zdążyć przed zimą. Grabienie sprzątanie i sadzenie ostatnich cebulowych to teraz na porządku dziennym :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

No zgadzam się z moimi przedmówczyniami :)
Zasuwamy teraz na działkach i w ogrodach pełną parą, bo któż wie ile dane nam będzie jeszcze tak cudnych, słonecznych dni.
Trwaj chwilo...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko lubię w tobie to, że potrafisz znaleźć piękno w każdym listku ;:333 Widzę, że i u ciebie praca wre :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Alu chyba każdy posiadacz działki/ogrodu jeśli tylko może korzysta z obecnej pogody ;:108 oprócz porządkowania wsadziłam wszystkie wykopane wcześniej rośliny i trochę cebulowych, zostało jeszcze wysianie poplonu na oczyszczonej części - no chyba, że kupię więcej cebul ;:224
Joasiu dziękuję ;:196 ze ;:3 korzystać trzeba ;:108
Arku dziękuję ;:196 roboty jest i przynajmniej jeszcze przez 2 kolejne sezony będzie więcej niż w już założonym ogrodzie - sporo zależy od pogody, jeśli będzie lepsza niż w tym sezonie wszystko pójdzie szybciej ;:108
Elżbietko ja nawet nie bardzo rozróżniam, która jest bylinowa, a która jednoroczna - chociaż podejrzewam, że skubane krzyżują się między sobą ;:224 Na razie ich nie ograniczam, są dobrą "zatkajdziurą" ;:108
Lucynko nacieszyć się działeczką też trzeba ;:108
Alicjo, Mariolu też grabię i sprzątam, wiosną będzie mniej pracy ;:108 oby taka pogoda utrzymała się jak najdłużej ;:215
Małgosiu dziękuję ;:196 ano wre, tym razem chyba uda się skończyć to, co zaplanowane podczas słonecznej pogody :tan Jak się ochłodzi przyjdzie czas na sprzątanie domku - trzeba złożyć półkę która leży w częściach chyba już pół roku, trochę lepiej poukładać wszystko, wyrzucić co zbędne, zabrać do domu co nie może zostać na zimę... Porządek ułatwi pracę w kolejnym sezonie ;:108

Krótkie sprawozdanie ze spraw bieżących: praca na działce nadal wre, dopóki ;:3 chce współpracować. Mniej więcej 1/3 działki została przekopana glebogryzarką - i nie jestem zadowolona z efektu ;:185 Niestety, widać, że zostało to zrobione "na odwal" są miejsca niemal zupełnie nie oczyszczone gdzie trzeba poprawiać... Z kolejnych usług tego pana zrezygnowałam... Po 2 latach walki ugięłam się, trzeba będzie wiosną zaatakować ten ch****y perz chemią. Nie mam zdrowia by przez kolejnych 10 lat czyścić to ręcznie, ani środków na takich "fachmanów" po których i tak muszę poprawiać. Jedynie w miejscu gdzie ma być warzywnik oczyścimy ziemię mechanicznie, widłami, łopatą i cierpliwością. Teraz w miejscu oczyszczonym nieszczęsną glebogryzarką wysiejemy poplon, na wiosnę potraktuję odpowiednio to co odrośnie oraz zacznę oczyszczać środek działki. Trochę przykre, ale innego rozwiązania nie widzę ;:185

Obrazek

Zanim obrobię bieżące zdjęcia na chwilę powrócimy do sierpnia tego roku ? chociaż te widoki nadal są aktualne, na pustych działkach ciągle królują wysokie trawy. Jedyne co się zmieniło to ich towarzystwo, zniknęły widoczne gdzieniegdzie plamki zieleni, zastąpione żółcią i ciemnym brązem. I o ile nikt nie zabierze się za koszenie, trawy będą trwać nadal, aż zniszczą je listopadowe deszcze lub grudniowe śniegi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio , za takich fachowców to dziękujemy. Nie dość że ich "praca" kosztuje i to czasem nie mało to jeszcze trzeba po nich poprawiać . Powiedz mi , jaki duży planujesz warzywnik - kocham warzywniki , nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Iwciu trudno mi dokładnie ocenić - w tym roku to było to tylko trochę ogórków i kilka krzewów cukinii. Trochę zaniedbałam to wszystko przez problemy ze zdrowiem, za rok pewnie będzie mniej cukinii, dla ogórków zrobię rusztowanie żeby się pięły, może troszkę innych warzyw... Nie umiem ocenić w m2, ale na razie niewiele, przy doprowadzaniu reszty do stanu używalności po prostu nie mam czasu na więcej ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko czytam o walce z chwastami... nie wiem jaki duży planujesz warzywnik, ale u mnie najlepiej sprawdziły się skrzynie. Łatwo w nich się plewi i utrzymuje uprawioną glebę. Ktoś kiedyś mi poradził, że ziemniaki dają radę perzowi i spulchniają glebę, tylko że potem nawiozłam glebę obornikiem i perz wrócił ;:223
Chemia niestety całkowicie perzu nie likwiduje, ale na jakiś czas.... Kłącza są nad wyraz żywotne.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ja też mam wzniesiony warzywniaczek i chwalę sobie bardzo to rozwiązanie.

Takim fachowcom to ma się ochotę zasadzić... kopa, wiadomo gdzie. Jak ja nie znoszę takich ludzi.

Zdjęcia traw przepiękne. Osobiście bardzo lubię, jak te kłosy zostają na pierwszy szron. Wyglądają wtedy jak obsypane kryształkami... :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”