Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalia, ale piękne zdjęcia! Zawsze jak do Ciebie zaglądam, to wiem, że będzie na co popatrzeć :) Tak świetnie ujęłaś kwiaty nagietków i rudbekii, że mozna im wszystko z bliska policzyć i nic innego się nie widzi :D Super efekt!

Rudbekie w trawie wyglądają bardzo naturalnie, jakby tam rosły od zarania dziejów :wink:
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Truskawkowa działka

Post »

Zapowiada się u Ciebie Natalko cały łan firletki kwiecistej (o ile dobrze widzę) w przyszłym roku.
Fotki cudne a miłek wprost marzenie i ile jeszcze ma pączków. ;:oj
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio czy te rudbekie są jednoroczne czy stałe ?
Staram się znależć z moich samosiejek takie kolorowe, ale wychodzą tylko żółte.
Za to w jednorocznych są tak pięknie ubarwione, że chciałoby się je zatrzymać na zawsze, czy tobie się to udało ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Małgosiu rudbekie same przyszły w to miejsce, podejrzewam, że od sąsiadów - nasiona mogły leżeć w ziemi dość długo, kiedy zaczęliśmy kosić regularnie wysokie chwasty wyginęły i co innego mogło wyrosnąć. Firletek jasnoróżowych jeszcze nie widziałam, przynajmniej nie takich ;:185
Dominiko bardzo dziękuję ;:196
Elu będzie cały łan firletki, przynajmniej część zakwitnie już za rok ;:108
Grażynko część jest jednoroczna (całe żółte), a część na pewno stała (z ciemnym środkiem), ale mam wrażenie że one krzyżują się między sobą ;:131 Rok temu na całej działce miałam chyba dwie czy trzy sztuki, teraz co kawałek, to rudbekia :;230 Nie zbieram nasion, nie sieję, tylko przy tym największym "zgrupowaniu" wycinam trawę ręcznie, żeby nie zostały skoszone. Nie mam pojęcia jakie wyrosną za rok :roll:

Muszę się trochę bardziej sprężać w publikowaniu, mam ponad miesiąc opóźnienia :oops:

Obrazek

Ostatnie dni lipca były na zmianę to chłodne i deszczowe, to upalne i suche. Większość roślin radziła sobie całkiem nieźle, chociaż widziałam i nadal widzę dużo więcej zaatakowanych mączniakiem (biały nalot na liściach), niż w zeszłym roku. Na Truskawkowej Działce na razie się nie pojawił, całe szczęście. Wracając do zdjęć: jeżówka dobrze zniosła zeszłoroczne późne sadzenie, w tym roku jest duża, kwitnąca i piękna. W przyszłości na pewno dokupię jej koleżanki, na razie dotrzymuje towarzystwa irysom. Goździki pod koniec lipca jeszcze kwitły, teraz już odpoczywają i zbierają siły na kolejny rok. Nasturcja pnąca nie bardzo imponowała rozmiarem, ale to chyba moja wina, za słabo ją nawoziłam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejne irysy (i nie tylko) pojawiają się jak grzyby po deszczu, to tu, to tam, zazwyczaj w najmniej spodziewanych miejscach. Rosnącego koło pieńka mirabelki chyba już pokazywałam, podobne jak pozostałe czeka na przesadzenie. Na ostatnim zdjęciu nieprzemyślany zakup mojej mamy, czyli kanna z bazarku. Sądziłam że w ogólne nie wyrośnie, posadzona za późno, jednak postanowiła sprawić nam niespodziankę. Nie wiem, czy zdołam ją przezimować, w piwnicy jest trochę za ciepło, a innego miejsca brak.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, jakie to miłe, gdy nagle i niespodziewanie odkrywa się w rozmaitych miejscach roślinki, o których nie miało się pojęcia, że tam mieszkają. ;:333
Podejrzewam, że niejedną jeszcze niespodziankę ogrodniczą będziesz miała. ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka

Post »

Śliczne te jednoroczne miłki ;:63 Pięknie je pokazałaś. Niewielkie kwiatki w koperku :heja One są jednoroczne, skoro zbierasz nasiona?
Rudbekie na łące fajnie wyglądają. Długo kwitną i są takie radosne :tan
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Truskawkowa działka

Post »

Najlepsze sa takie niespodzianki i skoro przetrwały w trawie to mur beton będą u Ciebie rosły nadal w zdrowiu i ukwiecone.
Rudbekie to też wspaniałe kwiaty, jesienią, kiedy już nie ma ich za wiele to właśnie one cieszą bardzo długo ciepłymi kolorami.
Może poznacz patyczkami a wiosną zobaczysz czy przetrwały czy też się rozsiały obok i będziesz miała jasność. :wink:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

To pierwsze zdjęcie jeżówki jest piękne, ale tak jesienne, że aż spojrzałam w kalendarz, czy to na pewno dopiero 5 września... :wink:
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Irysek przy pniu ałyczy, jednak to na nią zwróciłam uwagę, czy to tylko pień, czy nadal owocuje? Trudno zgadywać ile ma lat, ale chyba z kilkadziesiąt patrząc po wielkości pnia, widać też że była rozgałęziona, a ja raczej widuję pojedyncze.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Lucynko o tak, kilka niespodzianek wypłynęło, kiedy już myślałam że nic więcej nie znajdę ;:108 ciekawe co przyniesie następny rok?
Iwonko tak, miłki są jednoroczne ;:108
Grażynko mam kilka w takich punktach, że od razu zauważę czy odrosły czy nie ;:108
Joasiu a to zdjęcie zostało zrobione pod sam koniec lipca ;:224
Olu to tylko pień, niewiele wyższy niż to co widać na zdjęciu. Stawiam na to że jest w wieku najstarszych drzew na działce, ma więc jakieś 35-40 lat ;:108

Ostatnio nie mam za wiele czasu na forum - dużo pracuję na komputerze i oczy już nie chcą patrzeć na ekran ;:131 aktualizuję wątki żeby całkiem nie zniknąć, ale zaległości w czytaniu będę nadrabiać później :oops:

Obrazek

Podczas kilku chłodnych, wilgotnych dni słońce przebłyskiwało tylko na chwilę, co widać na dzisiejszych zdjęciach. Właśnie podczas takiego momentu udało mi się uchwycić radosne barwy nasturcji. Liatra kłosowa niemal cały czas jest w półcieniu, w przyszłości koniecznie czeka więc ją przeprowadzka. Astry nie miały tyle szczęścia, słońce więcej się tego dnia nie pokazało. A na koniec ostatni mak kwitnący w tym roku, na kolejne musimy poczekać do przyszłego lata...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Liatra i maczek cudne. Piękne zdjęcia. Ale oczywiście białe też cudne. :)

Nie znikaj, nie znikaj - bo by smutno było bez Ciebie. :) Ale rozumiem, ja też po całym dniu przy kompie ledwo daję radę forum podejrzeć. Tyle, że to silniejsze ode mnie - zobaczyć co tam ciekawego się u Was pojawiło... ;:204
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

Nasturcje też lubię
Mam tylko kilka Tak symbolicznie.
Piękna jeżówka. A jakie wielkie kwiaty. Czym Ty ją nakarmilas ? :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Joasiu dziękuję w imieniu roślinek ;:196 kiedy mam czas to komentuję, choćby 2-3 wątki ;:108
Aniu nasturcji już zebrałam nasionka, ale koniecznie muszę poszukać niskiej w różnych kolorach - to pożyteczna roślinka, jednak niską zdecydowanie łatwiej gdzieś wcisnąć niż pnącą :wink:

Jesienne roboty na działce ruszyły, ale trzymajcie mocno kciuki, żeby wszystkie plany się udały ;:108 Nie piszę o co chodzi, żeby nie zapeszyć :wink: Jeśli dojdzie do skutku na pewno się dowiecie ;:224

Obrazek

Aksamitki wąskolistne pokazują na co je stać - z początkowo nieciekawych roślinek zrobiły się piękne chmurki słonecznych kwiatów. Teraz zaczynają zawiązywać nasiona, kiedy robiłam te zdjęcia były w pełni kwitnienia. Aksamitki wzniesione nie chcą być gorsze, podobnie jak sąsiadki produkowały i produkują słoneczka na pochmurne dni. Za to astry dopiero zaczynały spektakl, jako pierwsze zakwitły białe, później fioletowe, na końcu różowe. Werbena jeszcze się trzyma, jednak już daleko jej do czerwcowej urody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”