Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
LukaszNu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 22 lip 2016, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Baby koło Kruszyny
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witam,
Ale wciąga ten dziennik, ani się obejrzałem a tu już marzec 2017 :)

Naprawdę super zdjęcia, większość spokojnie mogłaby gościć na łamach niejednego pisma ogrodniczego :) No i piękna działeczka, super że Masz tak duże drzewa, u mnie najbardziej boleję nad tym ze mam puste pole i zanim drzewa porosną miną lata. A tutaj i już owoce jakieś i cień - po prostu ogród :)

Kolekcja kwiatów do posadzenia imponująca, połowy nawet nie znam, a co dopiero mówić o sadzeniu ;) Ale z ciekawością podpatrzę jak to będzie wyglądać u Ciebie i może się coś "zgapi" ;)

Ze swojej strony polecam gdzieś zasadzić np. borówkę amerykańską - od takich krzaczków ciężko odejść jak już obrodzą ;)
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

A ja podziwiam za cierpliwość i te plany na kilka lat.
Ja jestem w gorącej wodzie kąpana i sadziłabym już. Nie bierz ze mnie przykładu.
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Iwonko o fasoli w takiej roli nie słyszałam, tylko że wzbogaca ziemię w azot, to wiem ;:108 Zastanawiałam się nad gorczycą jako polon, ma te same właściwości, ale muszę to jeszcze przemyśleć. Na pewno nie łubin, słyszałam że później trudno go przekopać ;:185 chociaż pewnie zależy jaki jest duży :roll:
Iwonko ta praca już w trakcie - nawet cięcie drzew czy kopanie nie jest tak ciężkie i kłopotliwe jak oczyszczanie z chwastów :evil: W poprzednim sezonie udało nam się przerobić gdzieś 1/6 całości, mam nadzieję że w tym sezonie uda się więcej ;:108
Łukasz witam :wit jak najszybciej mieć drzewa? Wykopać z rowu brzozy-samosiejki, dosadzić potem wolniej rosnące drzewa :wink: Właśnie dla tych drzew owocowych zdecydowałam się na to perzowisko, wiosną były takie piękne ;:167 Napisz jaką masz ziemię, wtedy będzie można stwierdzić które rośliny się sprawdzą - na pewno nagietki i aksamitki, one są uniwersalne ;:224
Ewo rodzina trochę mnie hamuje ;:224 ale wiem, że potem bym żałowała - a tak przynajmniej mogę poszaleć z jednorocznymi, za rok pewnie będzie ich jeszcze więcej :tan
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
LukaszNu
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 26
Od: 22 lip 2016, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Baby koło Kruszyny
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Brzozy u mnie będą na bank i to już jesienią :) A co do ziemi to na razie ciężko powiedzieć. Mam glebę klasy 4, zwykłe pole ale było uprawiane wiec i nawożone, wiec gleba nie wygląda źle. Będę musiał jeszcze pH sprawdzić ale to jak już wyrównam :) Zresztą jaka by nie była to zawsze można użyźnić, wiec co do roślin na pewno nie będę się ograniczał :)

A jakiś plan tej swojej działki masz? Zawsze łatwiej mi sobie coś wyobrazić na podstawie planu, choćby paintowego ;)
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

:wit Z wiosną postanowiłam się bardziej rozejrzeć na forum i poszukać przyjaznych dusz. Wydaje mi się, że jesteś jedną z nich. Jak tylko zobaczyłam Twoją działkę pełna tych pięknych drzew owocowych i to, ile czeka Cię pracy (tak jak i mnie jak kupiłam swoją działkę), to wiedziałam, że mamy duuużo wspólnego i podobne tematy.
Nie doszukałam się info ile m2 ma Twoja działka. Jest na RODzie, tak? Sporo już osiągnęłaś w rok, ja już walczę 3, zaczynam 4 sezon. Zapraszam do mnie.

A i wydaje mi się, że nieuniknionym był ten krok, by zdobyć swoją zielona przestrzeń. Gdybym ja się na to nie zdecydowała, już by mnie chyba nie było, działanie w ogrodzie to mój tlen. Powodzenia w nowym sezonie! Będę Cię odwiedzać :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Łukaszu pytam o ziemię, bo inne rośliny urosną na glinie, a inne na piachu - też mam niezbyt urodzajną, piach przemieszany z gliną, ale bardzo lekka, przepuszczalna. pH raczej kwaśne, wszędzie szczaw rośnie ;:224 Z drugiej strony mam kilka zakątków o zupełnie innych warunkach np. pod drzewami jest więcej gliny i wilgotno, a w innym miejscu sosna sąsiadów zrobiła warunki leśne(nawet grzyby rosną :;230 ). Planu nie rysowałam, ale w sumie przydałoby się go zrobić - na razie mam dość ogólne pojęcie co gdzie będzie, zrobię 2 plany - jak to teraz wygląda i jak ma wyglądać w przyszłości.
Moniko witam :wit faktycznie, mamy podobne zapatrywanie na ogród ;:108 działka moja ma 600m2, to dwie połączone i tak, jest w RODzie. Zajrzę do Twojego wątku w wolnej chwili, ciekawa jestem jak to wygląda po 4 latach. Praca niełatwa, ale jaka satysfakcja że coś się stworzyło ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio, to dużo, mam połowę i za mało miejsca na większy warzywnik, niestety. Może wymyślę jakieś skrzynie w tym roku.
Będziemy się dopingować :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, z braku czasu zajrzałam na chwilę, ;:65 by się przywitać, ;:180 a wyczytałam ważną informację o fasoli, a właściwie o wzbogacaniu gleby w azot przez nią. ;:108 Bardzo mi się to info przyda. ;:63
Dobrej wiosennej pogody ;:3 życzę i zdróweczka ;:167 oraz sił do pracy. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj Natalko , ja pod fasolę daję najczęściej świeży nie rozłożony kompost bo fasola świetnie go rozłoży i potem na wiosnę następnego roku wybieram ziemię gdzie rosła fasola i daję dla pomidorów lub ogórków a fasoli znowu świeży kompost .Na poplon można posiać też po prostu zboże i jak ma 20 cm to przekopać .Na pewno będziesz miała pełne ręce roboty , ale tak jest zawsze na początku i pewnych prac nie przyspieszysz .Ważne żeby sadzić bo ziemia wtedy pracuje i przez to się zmienia . Życzę powodzenia w pierwszych uprawach ,no i dobrej pogody .
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Wczoraj przy odchwaszaniu natknęłam się na kwitnącą gwiazdownicę - ma tempo :)
Ciekawostki o fasoli czytam u Ciebie. U mnie fasolka szparagowa wymagała sporo wody.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Moniko dopiero zaczęłam czytać Twój wątek, ale widzę że masz nieco inną koncepcję - więcej trawnika, ja planuję większą część działki przeznaczyć pod rabaty/uprawy. Wiem jednak, że każdy ma taką koncepcję ogrodu, jaka mu pasuje - bardzo ładną masz działkę ;:333
Lucynko też ostatnio nie mam za wiele czasu ;:168 fasola wiąże w korzeniach azot, dlatego tak rewelacyjnie wzbogaca glebę ;:108
Elżbietko o tej metodzie słyszę pierwszy raz ;:108 ciekawe, pewnie kiedyś wypróbuję :uszy
Olu no, niektóre rośliny mają imponujący przyrost masy zielonej - żeby to się jeść dało, jaka byłaby oszczędność :;230 Chociaż niektóre są jadalne, w sam raz na sałatkę ;:183
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio, trawnik w zasadzie jest tylko przed altaną, dla nas, do grania z dzieckiem. Zresztą moja działka jest bardzo mała, zaledwie 290m2 i to w takim dziwnym kształcie zwężającego się trójkąta. Raczej nic innego nie mogłam wymyślić niż jest. W planach mam jeszcze jedną rabatę, ale to już jak zlikwiduję huśtawkę ze zjeżdżalnią. I drugą z boku altany, przed grillem. Za tę wezmę się już niedługo. Gdybym miała więcej miejsca robiłabym piękne warzywniki w skrzyniach, może uda się choć 1.

Fasolkę szparagowa uprawiałam od początku i muszę przyznać, że zawsze ładnie rosła.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Moniko jakoś tak patrząc na zdjęcia miałam wrażenie, że trawnika jest dużo :oops: Fakt, ja miejsca mam więcej, ale tak będzie do czasu, aż zacznę zapełniać, później będzie szukanie co gdzie upchnąć :wink:

Wczoraj byłam na działce, ale nie zrobiłam zdjęć, miałam nadzieję że pojadę też dzisiaj - nie udało się ;:185 Walne zgromadzenie ROD (mają podłączyć nam prąd, mam nadzieję że już w tym roku) bardzo się przeciągnęło, a potem zaczęło wiać jak na Kieleckim :( A było co sfotografować: niezidentyfikowany krzak pod płotem... wyprodukował kotki ;:173 Znaczy wierzba, chyba iwa, ale nie pamiętam, jak wyglądały liście. A na jednej z jabłoni znalazłam jemiołę... Na szczęście jest to jabłoń którą planuję wyciąć, drzewa w tym miejscu są posadzone zbyt gęsto.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”