Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ależ optymistyczne i kolorowe zdjęcia. :) Żółto i słonecznie u Ciebie. :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Co ja widzę, Natalko, u Ciebie jeszcze maki kwitną :roll: I liatra ;:111
Ja już zapomniałam, że w ogóle miałam je na rabatach. ;:224
Pięknie kwitną też i długo werbeny ;:63 , a aksamitki wspaniale rozjaśniają pochmurne dni. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ewelinko bardzo dziękuję ;:196 aksamitki wąskolistne polecam, mają chyba tylko jedną wadę - są bardzo kruche, wystarczy potrącić krzaczek, a już gałązki się obłamują. Z drugiej strony skutecznie uniemożliwiają rozwój chwastom, więc nie trzeba się tak bardzo przy nich kręcić ;:108
Joasiu dziękuję ;:196 tak, mam bardzo dużo żółtych kwiatów - irysy, nagietki, aksamitki, nachyłki, rudbekie, rozchodniki kwitnące na żółto... Z ogólnej ilości to całkiem sporo ;:108
Lucynko to nie są bieżące zdjęcia, mam opóźnienie w publikowaniu ;:131 Chcę już wszystko pokazać po kolei, dlatego do końca tego sezonu tak będzie.

Obrazek

Wrzesień trwa, zmianę pór roku czuć coraz bardziej... Ciągle publikuję wczesnoletnie zdjęcia, ponieważ nie uporałam się jeszcze z obróbką późniejszych, a chwilowo pracuję nad czymś innym. Dzisiaj mniej więcej połowa lata, chociaż niektóre widoki się nie zmieniły. Jeżówka w słoneczny dzień pokazała na co ją stać - to prawdziwy wabik na owady, zwłaszcza motyle i trzmiele. Rusałka pawik ładnie się obracał, ale nie miał ochoty pokazać skrzydełek. Trzmiel wydawał się taki malutki w porównaniu z ogromnym kwiatem... Na przedostatnim zdjęciu jedna z wielu firletek - dochodzę do wniosku, że warunki są im obojętne, ta rosła w dość głębokim cieniu, inne w pełnym słońcu, wszystkie kwitły jednakowo. Na samym końcu - zdjęcie poglądowe z pozbywania się pniaków. Dwa już wykopane, trzy kolejne właśnie w takim stadium robót. Ktoś kiedyś niezbyt mądrze posadził drzewa, teraz jeszcze niektóre rosną za gęsto, ale razem z tymi, których pieńki obecnie wykopujemy musiał panować wprost niesamowity ścisk. Prawdopodobnie były to drzewka owocowe, wycięte dość dawno, bo ich pozostałości są mocno spróchniałe. Jedynie ścięta ałycza się nie poddaje i uparcie odrasta, pozbycie się kikuta pnia będzie prawdziwym wyzwaniem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Truskawkowa działka

Post »

Chyba nie wykopujesz tego pnia :!:
Owszem mam kilka kolorów budlei , ale nie zwracałam uwagi które kolory bardziej lubią motyle, ale myślę ,że te kolorowe bardziej wabią. Teraz się przyjrzę :wink:
Mam pomarańczowe miliny i właśnie poluje na czerwonego ;:306 Mam też żółtego, ale jeszcze nie kwitnie i nie wiem co to za żółć ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Karolino pień jest wykopywany wspólnymi siłami :wink: niedawno czytałam o preparatach z bakteriami które podobno rozkładają pniaki, ale dobrze działają raczej na takie świeże. Czy w ogóle działają nie wiem, pewnie się przekonam jeśli wypróbuję ;:108 Wczoraj podsłuchałam taką rozmowę na temat milinu:
- Chcesz jeszcze milin? Mam go za dużo.
- Nie, nie chcę, mam go już wszędzie, na trawniku, na rabatach, w warzywniku...
Dlatego podziwiam tę roślinę, ale u innych ;:224 Może odmianowy nie jest tak ekspansywny, ale zwykły czerwony bardzo.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Prześliczne zdjęcia.
Podziwiam zacięcie przy pozbywaniu się pni. Ogrom roboty!

Milin jest koszmarny. Wycięłam w tym roku główny pień, usunęłam co było obok, a on przez cały sezon pokazuje się to tu, to tam w promieniu jakichś 4-5 metrów od usuniętej rośliny. Wyłazi w rabatach, w trawniku, nawet w kostce brukowej. Nie znoszę go. :?
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jeszcze jak milin kwitnie to pół biedy. Gorzej jak wszędobylskie szczepki wybijają tu i ówdzie, a badyl nie kwitnie!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko a skąd te pojawiające się niespodzianki?
Sliczny ten mak ;:oj
Aksamitki przepięknie się rozkwitły ;:173 Koniecznie pochwal się tym co tam kombinujesz ;:65
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Co tam Natalio u Ciebie? Mam wnuczkę o tym imieniu ... ;:167
Motylki sfotografowałaś ..one takie nachalne same włażą pod obiektyw...można się wyżyć z aparatem! ;:138

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Wykopywania pniaków nie zazdroszczę bo to koszmarna robota. Może ten preparat zadziała, tak byłoby najlepiej. O milinie kiedyś też czytałam,że mocno ekspansywny.
Piękne zdjęcia jeżówek :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jezowki piękne.I te owady buszujace na nich :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Joasiu dziękuję ;:196 czytałam właśnie takie opinie o milinie i dobrze je sobie zapamiętałam - ta roślina nigdy nie zagości na truskawkowej ;:185
Mariolu to faktycznie jeszcze gorzej, żadnego z dziada pożytku :evil:
Małgosiu dziękuję ;:196 niespodzianki ukrywały się wśród chwastów, w takiej mieszaninie gatunków łatwo przeoczyć niewielkie rośliny.
Marynko dziękuję ;:196
Izo chyba to wypróbuję - pniak rozkłada się długo (od pół roku do roku) jednak praktycznie nic przy nim nie trzeba robić, tylko na koniec usunąć resztki.
Aniu dziękuję w imieniu roślinek ;:196

Ostatnio mam bardzo dużo pracy, szczególnie na komputerze, na forum i czasu, i sił już brak ;:185 opóźnienie w publikowaniu nadal jest, dlatego dzisiaj zdjęcia ciągle letnie - mam nadzieję że w kolejnym sezonie będę bardziej na bieżąco ;:131

Obrazek

W ostatnich dniach zdecydowanie przyjemniej patrzy mi się na monitor niż za okno? Tegorocznemu wrześniowi daleko do złotej jesieni, na działce cofamy się więc do połowy lata. Nasturcja kwitła i nadal kwitnie, bratki natomiast powiedziały już ostatnie słowo. Cukinia już dogorywa, owoce wydają jeszcze tylko dwa z pięciu krzaczków. Mirabelka jak zawsze niezawodna, chociaż sporo owoców było robaczywych, tych dobrych wydała aż nadto ? na zdjęciu jeszcze niedojrzałe. Na końcu największa hosta, a właściwie jej piękny, jasnofioletowy kwiat. Dwie z trzech moich host czeka przeprowadzka, niezbyt fortunnie wybrałam im stanowisko ? problem polega na tym, że nowe miejsce muszę dopiero przygotować, więc na przenosiny poczekają do przyszłego roku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, mam nadzieję, że wrzesień jeszcze nam pokażę swoje dobre oblicze i będzie ciepło... oby. Bo póki co to mnie również taka jesień nie zachwyca ;:222
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”