Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Swoimi opowieściami o znajdowanych roślinkach obudziłaś moje wspomnienia z pierwszego roku posiadania ogrodu ;:173 Ja nazwałam ten czas "tajemniczym ogrodem" - super było tak odkrywać wciąż nowe roślinki, znajdywać dla nich nazwy itd :D
Zdjęcia przed i po są super, więc masz rację, że wszystko fotografujesz.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, na jednym roku znajdowania roślin pewnie i u Ciebie się nie skończy. Ja przeczekałam na obserwacji cały rok, co się pojawi w moim ogrozie. aby czegoś nie powielać. A się okazuje, że z każdym następnym rokiem też coś nowego się pokazuje / albo to co już było wcześniej i teraz się odezwało, albo coś co przeniosą np. ptaszki. Cały czas jest więc tajemniczo i z wielką niwiadomą. :tan
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

Tak. Tak . Koniecznie rób zdjęcia na pamiątkę jak bylo przed.
Sadziec ładny.
Tej pracy z wycinką drzew współczuję. Nas też to czeka. :roll:
Fajnie ,że znalazłaś tam nowe roślinki.
Ja raczej u siebie tego nie znajdę. Bo to teren zakrzaczony i zachwaszczony tylko i strasznie ;:202 .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ja również robiłam i robię zdjęcia porównawcze i to mi daje wielkiego kopa do działania i mnóstwo satysfakcji.

Tego terenu masz Natalio, że hoho, pozazdrościć :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Małgosiu dziękuję ;:196 niektóre rośliny się pojawiły, z istnienia innych zdawałam sobie sprawę, ale w nawale zajęć nie przyglądałam im się zbyt uważnie ;:131 to mi przypomniało że muszę popatrzeć na chaszcze kilka metrów od ligustra - rosną na moim czy pchają się od sąsiada? :;230
Bea ostatnio zaczęłam podejrzewać, że na działce urzędują wiewiórki - orzechy włoskie raczej same się nie zakopują, podobnie żołędzie ;:219 A już na pewno kukurydza nie umie przefrunąć od sąsiada kilkuset metrów :;230
Aniu też mam bardzo różny zbiór gatunkowy chwastów ;:224 trzymam kciuki żeby planowana wycinka przeszła u Ciebie jak najbardziej bezboleśnie ;:108
Moniko warto robić takie zdjęcia ;:108 a jak porównam Truskawkową z niektórymi ogródkami w mieście to fakt, miejsca sporo ;:131

Obrazek

Pierwsze oznaki zwiastujące zmianę pór roku dało się zauważyć na Truskawkowej już w połowie września, i nie mam tu na myśli znacznie niższych temperatur. Najpierw kwitnienie nawłoci, potem coraz bardziej szary odcień zieleni, następnie kolorowy liść to tu, to tam? Tak, tak, sezon zbliża się ku końcowi. Chryzantemy, kolejne zwiastuny jesieni, kwitną w najlepsze, tę z dzisiejszych zdjęć dostałam niedawno od działkowej sąsiadki. Wrzesień jak w każdym ogrodzie upływał na pracy kiedy tylko pogoda na to pozwalała, ale słonecznych chwil było zdecydowanie za mało...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Co do sadźca to u mnie rośnie ponad 10 lat i nie mam powodów do narzekania na niego... Rozrasta się ale nie jest inwazyjny..U mnie się nie rozsiewa ...Posadzony w samym rogu działki nie przeszkadza nikomu..Budzi zainteresowanie obcych podczas kwitnienia...Wiosną syn odkopał mu łatwo kawał karpy dla chętnej znajomej.. Nie przypuszczałam , że będzie to takie łatwe ale on korzeni się dość płytko...
Ładny kolor chryzantemy ! ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko rób zdjęcia porównawcze. Ja ich nie mam i błąd. Chryzantemę masz zimującą?. Ja kupiłam sadzonki ale niezimujące. Jeszcze są w pąkach. Możę na 1.11 zakwitną. Mnie też czeka wycinka. ;:222 ;:108
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko ,świetnie że robisz więcej zdjęć i masz rację , że to dobry materiał porównawczy .Ja jak oglądam swój ogród z przed kilku lat to nie wierzę że tak mi się zmienił i że dałam radę tak dużo zrobić .Na temat usuwania konarów to mogę też coś powiedzieć , paskudnie ciężka sprawa , wymaga niestety końskiej siły . ;:306 Ogród Ci pięknieje , masz już sporo roślin , a sadziec to fajna bylina , nawet jak go nie opielisz to i tak będzie widoczny . :;230 . Pozdrawiam cieplutko . ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Nawet zwykły jesienny listek leżący gdzieś tam wśród jeszcze zielonych roślinek czy trawy, potrafi być fantastycznym obiektem fotograficznym. ;:138 ;:138 Natalko! ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Truskawkowa działka

Post »

Pokazalas piekne rude ciepłe kolory jesieni.
Takie i ja lubię najbardziej. :D
Piękne masz chryzantemki. ;:108
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Truskawkowa działka

Post »

Chryzantemy nie dla mnie, ale zawsze z przyjemnością na nie patrzę w innych ogrodach.
Teraz to już taka mocno zaawansowana jesień i daleko jej do babiego lata.
Mam na nie jeszcze nadzieje, chociaż coraz mniejszą, ale podobno nadzieja umiera ostatnia.
;:3 i pięknych jesiennych widoków życzę. :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ja takie migracje nasion, owoców, orzechów itp nazywam drugim ogrodowym życiem. ;:oj
My robimy swoje, a żyjątka w nim - swoje ;:172
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Nie miałam za bardzo ostatnio czasu, nadrabiam zatem wszystkie zaprzyjaźnione wątki. :) Zdjęcia super, to aksamitki chyba najbardziej mi się podoba. Ty masz wiewiórki, ja miewam jeże. Choć w tym roku jeszcze żadnego nie spotkałam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”