Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Tak, tak miałam na myśli kłącza jako ziółka. Gwiazdnicy mnóstwo wyrzuciłam w zeszłym tygodniu.

A co robisz z chwastami jak już powyrywasz? Na kompost to chyba nie za bardzo bo kłącza chyba się znów rozrosną?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio a kłącza perzu były kiedyś spożywane na przednówku, więc pewnie wszystko co wychodzi z ziemi to albo jadalne albo leczy! Przyroda jest mądra! Tu znajdziesz jak można zjeść cały perze i inne z ogrodu :;230 http://naszarola.pl/jadalne-chwasty/
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Fajny artykuł, zapisuję. Dzięki :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Izo mam rozłożoną agrowłókninę w jeszcze nie oczyszczonym miejscu, będę je tam trzymać dopóki nie zrobi się bardzo słonecznie, wtedy uschną. W zeszłym roku to się sprawdziło ;:108
Mario czasem trafiam na takie informacje np. podagrycznik w dawnej Polsce był hodowany jako warzywo :wink: A o ziołolecznictwie mam całkiem dobrą książkę, leczę się z ziołami odkąd tabletki przestały działać ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Mam mnóstwo gwiazdnicy i podgarycznika. A kłącze perzu musiałam ostatnio kupić w zielarskim, na herbatkę. Hebata jest łączona: znamię kukurydy i kłącze perzu - słodka jest sama w sobie, więc dość smaczna.
Natalko, walczę ostatnio z sobą czy na pagórku wykopać trawsko czy od razu dać włókninę, bo tam po prostu muszę.... Też może da się od razu wyłożyć matę, bez wybierania chwastów, gł. takiego dziwnego trawska.... Początkiem kwietnia się za to muszę zabrać. Piszesz, że u Ciebie się sprawdza taka metoda.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ja wiem, wiem :D , ale do jesieni jeszcze "kupę czasu " :wink:
Co będziesz konkretnego siała ? :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Bea sprawdza się o tyle, że łatwiej usunąć potem chwasty, ale nie znaczy to że giną kompletnie - wprost przeciwnie, niektóre długie miesiące potrafią rosnąć bez światła ;:223
Seba siała teraz czy siała przez cały sezon? Teraz groszek pachnący, trochę nagietków, miłek letni, rzodkiewkę.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

No to nie, to muszę co nieco powyrzucać chwastów zanim polożę włókninę, bo się tam nie dostanę potem. Bardzo Ci dziękuję za radę.
Groszek pachnący dajesz na rozsadę? Czy teraz już siejesz go do gruntu?
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Do gruntu, już jest na tyle ciepło - z rozsadą mam problem, nie mam za bardzo miejsca ;:185 W kolejnych latach raczej będę wybierać jednoroczne siane do gruntu, takie na rozsadę może 2-3 gatunki które się sprawdzą. W tym roku mam więcej, nie wiem gdzie to zmieszczę ;:223
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Truskawkowa działka

Post »

O, piszecie o różnych ziółkach, które rosną nam na ogrodach, mam też tego sporo, ciągle się uczę, co i po co i na co, teraz już wiem więcej i zanim coś wyrzucę, to zbieram najpoierw do suszenia albo do zalania octem jabłkowym, wszystko super można spożytkować ;:215
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Truskawkowa działka

Post »

Chodziło mi o to co będziesz siała teraz :D A byliny w czerwcu ? :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Iwonko to prawda - większość z chwastów to tak naprawdę zioła lub rośliny jadalne, trzeba je tylko dobrze zidentyfikować ;:108 W internecie jest mnóstwo stron typu zielnik, najłatwiej je rozpoznawać po kwiatach.
Seba plan mam taki: najpierw po kawałku oczyszczać ziemię, zrywać kożuch chwastów i przekopywać widłami, żeby wydobyć jak najwięcej korzeni. Potem obsiewać kwiatami jednorocznymi/warzywami, aby na jesień oczyścić jeszcze raz, przekopać z obornikiem i pozostawić do wiosny w ostrej skibie. W kolejnym roku powtórka, tylko zamiast obornika wysieję poplon. Zdecydowałam się nie walczyć z chwastami chemią, więc przed sadzeniem wieloletnich muszę jak najlepiej oczyścić ziemię - dlatego mam tyle nasion, muszę czymś zapełnić oczyszczony teren ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Truskawkowa działka

Post »

Wiesz Natalko z tego co starsi, dużo starsi ludzie mówią to najlepsza na taką ziemię jest fasola, ja każdy kawałek ziemi żeby odchwaścić to sadziłam fasolkę najpierw, i skutkowała, no ale wiem, pewnie w kwiatach to dziwnie by wyglądało ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”