Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio, ja rogowicę po kwitnieniu zdzieram do ziemi, ona i tak odbije, a po takim "zabiegu" jak odrośnie, to ładniej wygląda, ale nim to się stanie to kilka dni nie jest ciekawie, ale da się przeżyć. Ogólnie ją ograniczam mocno, bo bardzo mi się rozlazła.
Piękne zdjęcia! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Piękne zdjęcia. :)

Hmmmm, muszę pomyśleć z takim patentem w postaci wydzielenia kawałeczka ziemi pod agrowłókninę... To doskonała rada. :) Dziękuję.
Ja z tą lobelią to zupełnie przypadkowo w tym roku mam przygodę - najpierw przez przypadek kupiłam, bo ładne niebieskie, potem zapomniałam, zapodziała się na dwa miesiące, potem znalazłam i mimo spóźnionej pory wysiałam i jeszcze nie wiedziałam, że tak długo kiełkuje. :wink: Ot, znowu się czegoś nauczyłam. :lol:
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Mrówki to i u mnie są zmorą choć ich nie widać...W każdej doniczce z roślinami są ukryte..wystarczy wyjąć roślinę i aż się roi. Także stosuję Brossa...Trochę u mnie postraszyło burzą przed chwilą , na szczęście tylko popadało i poooszło dalej... Uziemiło mnie dzisiaj w chacie ale poszłam za to do pobliskiej szkółki ... :heja

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Dominiko dziękuję ;:196
Basiu bardzo ciekawa metoda - może pokuszę się w przyszłości o odmłodzenie w ten sposób moich kęp ;:108
Joasiu proszę bardzo ;:196 miałam w tym roku porównanie - to, co zostało przykryte agrowłókniną urosło, a to co nie przykryte było mikre, albo nie wykiełkowało wcale :? Stąd pomysł z rozsadnikiem, chociaż nie wszystkie rośliny da się tak uprawiać, niektóre wymagają rozsady na parapecie. Lobelię też kupiłam z tego samego powodu, "takie ładne niebieskie" ;:224 Pani na bazarku miała takie różne kwiatki, to czemu nie?
Marynko u mnie też wczoraj popadało ;:108 Miałam dzisiaj jechać na działkę... ale jak na złość brzuch boli i chyba nic z tego ;:223

Obrazek

Zanim skończę obrabianie tych najbardziej aktualnych zdjęć, jeszcze trochę późnowiosennych widoków. Wracając późnym popołudniem z działki często mam okazję oglądać prawdziwy spektakl słońca i kolorów, kwiaty oświetlone z boku wyglądają jak klejnoty, a nie żywe organizmy. Do dzisiejszego posta wybrałam wiosenne fiolety, chociaż najróżniejszych barw nie brakowało. Wyjątkiem jest ostatnie zdjęcie, zrobione na łące za działkami, w pełnym, południowym słońcu. A więc - zapraszam na spacer :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka

Post »

Późno wiosenne, letnie co za różnica na Twoich fotkach Natalko wszystkie są cudowne z najdrobniejszymi szczegółami ;:180 Z pewnością Fruczaka też umiałabyś cudnie sfocić a ja mam wciaż z nim kłopot ,żeby zrobić cudną fotkę
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jadziu bardzo mi miło ;:196 fruczaka w tym roku nie widziałam, więc nie miałam okazji ;:185 W ogóle mało motyli jest w tym roku w porównaniu do poprzedniego ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, możesz spokojnie zrobić to nawet o tej porze roku, spróbuj z jedną, jak boisz się rwania, bo masz obawy że nie odbije, to zetnij ją krótko nożycami. Dwa tygodnie i odrośnie, ale ładniej będzie wyglądać. Tylko nie w upalny dzień, żeby ją nie spaliło.
Jak niebieściutko u Ciebie! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Wszystko u Ciebie piękne. Nawet pędraki (często mi się zdarza takie wykopywać przy pracach ogrodowych, zazwyczaj staram się zakopać z powrotem)... Werbeny zazdroszczę ? mnie się chyba nigdy nie uda...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj :wit . Na takie spektakularne kwitnienie lobelii nadal czekam. Jak na razie pojedyncze kwiaty ale zawsze coś ;:224 . Twoje fotografie jak zwykle przepiękne. Masz oko i robisz perfekcyjne ujęcia ;:333 . Pozdrawiam i spokojnej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko piękne niebieskości ;:138 ;:oj
Uwielbiam takie kolory ;:173
Irysy syberyjskie są piękne, posadziłem trochę jesienią, ale nie kwitły tak intensywnie jak Twoje.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Zgadzam się z Sebastianem, kolory cudowne!
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Basiu może faktycznie spróbuję z jedną kępą ;:108
Loki nie wszystko się wszędzie udaje, aż mnie dziwi, że te roślinki wytrzymują na patelni przed domkiem ;:131 Za to na razie nie próbuję nawet uprawiać czegoś bardziej wymagającego, ziemia za słaba, za sucho i czasu za mało ;:185
Ewelinko bardzo dziękuję ;:196 lobelii sypnęłam nawozu i podlewam jak jest bardzo sucho, i to wszystko, i kwitnie sobie ;:224
Seba dziękuję ;:196 a irysy nie są u mnie, pisałam, że robiłam zdjęcia po drodze ;:131 ale pewnie w przyszłości do mnie przywędrują, już zlokalizowałam kępę takich na wyrzucisku ;:224
Joasiu dziękuję ;:196
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ale cudnie uchwyciłaś te niebieskości ;:215 Znowu mi wraca ostra faza na ten kolor ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”