Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Truskawkowa działka

Post »

Zapraszam do oglądania mojego ogrodu u MAI W OGRODZIE w niedzielę na HGTV, lub potem na necie, lub za tydzień w tvn :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Kolor tych niebieskich irysów wygląda na zdjęciu bajecznie.
Różyczki śliczne. też się ładnie wdzięczą do fotki.
Dołączam do Was, Natalko, Jadziu - ja też mam czerwoną różę NN. ;:108
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jadziu czytałam opisy odmian i na 99% się zgadzają ;:108
Seba wszystkie te odmiany można bez problemu kupić - jeśli po przesadzeniu się nie przyjmą, przynajmniej glorię dei kupię, jest naprawdę wspaniała ;:167
Alicjo bardzo dziękuję ;:196
Basiu dziękuję ;:196 jeszcze trochę wody upłynie zanim róże znajdą się u mnie ;:224 ale przeżyły tyle lat na starym miejscu, to wytrzymają jeszcze trochę :wink:
Karolino na pewno obejrzę ;:108
Bea dziękuję ;:196 na forum jest chyba wątek do identyfikacji róż, może spróbuj tam?

Obrazek

Znów zdjęcia z poślizgiem, ale bardzo chcę wszystko pokazać i zachować przy tym kolejność chronologiczną. Tego kwitnienia się nie spodziewałam, przynajmniej nie w tym roku. Zakwitły irysy sadzone rok temu, część pochodząca z różnych miejsc na działce, część znaleziona na wyrzucisku. I niemal wszystkie są żółte! Ten z pierwszego zdjęcia to "tubylec", przegapiony podczas przesadzania, nadal rośnie na pierwotnym miejscu. Jego brat bliźniak znalazł się na irysowej rabatce, razem z nieco mniejszymi, jaśniejszymi kuzynami. Co do tych, nie jestem pewna skąd pochodzą. Jest też jeden biały rodzynek, prawdopodobnie z rodzeństwem jeszcze zbyt małym, by kwitnąć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Imponujące" kwitnienie kupionej rozsady aksamitek... Kolejne kwiaty są nieco bardziej foremne, ale rośliny zdecydowanie nie przypadły mi do gustu, mają w sobie coś pajęczego...

Obrazek

Kwitło sobie takie coś, chyba rozchodnik. Kolejny podarunek od sąsiadki, nieźle sobie radzi w półcieniu:

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Truskawkowa działka

Post »

Choć wszystko w żółciach, które nie są moim ulubionym kolorem, jeśli chodzi o kwiaty, to tak pięknie pokazane, że całkiem mi się spodobało. :)
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

U Ciebie Iryski zakwitły, a ja ju.ż zapomniałam o moich... jakoś tak szybko się w tym roku to wydarzyło ;:oj
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

A ślizgaj się, ślizgaj,Natalko i pokaż wszystko, co tam na tej swojej działeczce dopieszczasz. ;:63
Iryski ;:215 Rozchodniczek również. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Truskawkowa działka

Post »

Zapraszam na oglądanie mojego ogrodu u MAI W OGRODZIE w niedzielę :) :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Truskawkowa działka

Post »

To jest rozchodniczek, śliczny, lubie je, bo ładnie wypełniaja miejsca, a wczasie kwitnienia zdobią ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jeśli tak to dobrze Natalko, bo chociaż kocham wszystkie róże to czerwieniami lubię się otaczać .Kiedyś chciałam mieć same czerwone róże w ogródku jednak gdy w moim ogródku jest coraz mniej słońca, to czerwień go przytłacza
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Truskawkowa działka

Post »

Róże piękne ;:215 Rozchodniczek może być kamczacki, ale mało listki widać, więc nie jestem pewna...
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Truskawkowa działka

Post »

Aksamitka hmmm cóż imponująca faktycznie :lol:
Za to irysy bardzo ładne, moje już wszystkie przekwitły i z tych co kupiłam wszystkie się okazały ciemnofioletowe :D
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jeśli jeszcze nie oglądałaś mojego programu to będzie powtórka w niedzielę o 8.25 w tvn w Akademii Ogrodnika :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Znowu przerwa... Nie mam już szans na nadrobienie zaległości w publikowaniu w tym sezonie, więc pokazuję nadal chronologicznie - ciąg dalszy widoków z bardzo wczesnego lata, kiedy kwiaty jeszcze nie ucierpiały tak bardzo przez deszcz. Z jednej strony dużo wody i umiarkowane temperatury sprzyjają wzrostowi roślin (chwastów też), z drugiej strony co bardziej delikatne kwiaty na tym cierpią.

Obrazek

Na działce jest dużo bardziej kolorowo niż rok temu, więcej kwiatów, więcej warzyw, tylko owadów jakby mniej. Kruszczyce złotawki (prawdopodobnie) widuję zazwyczaj na kwiatach jabłoni, ale ta postanowiła odpocząć na margerytce. Śliczne klejnociki, siedziały później również na nachyłkach i goździkach brodatych, odpoczywały albo wsuwały pyłek. Na zdjęciu poniżej inkarvilla - bałam się, że nie przezimuje, nie zabezpieczyłam jej jesienią. Jednak dała radę - w przyszłości muszę dokupić jej białą koleżankę.

Obrazek

Obrazek

Początek kwitnienia goździków brodatych - nie wiem, czy to jakaś szczególna odmiana, czy może po prostu hojnie sypnięty nawóz - najpierw wytworzyły imponującą masę zieloną, a potem buchnęły równie imponującą ilością kwiecia. Jestem z nich bardzo zadowolona, koniecznie muszę zebrać nasiona. Ciekawe czy potomstwo będzie kwitnąć równie pięknie jak rodzice?

Obrazek

Lobeliowego spektaklu ciąg dalszy. To jeszcze nie apogeum, więcej kwiatów czekało w zanadrzu. Roślinki nie urosły mocno, kępki są tylko nieco większe niż w dniu posadzenia, ale ta ilość kwiatów! Za rok kupię kilka w jednym kolorze i posadzę razem, powinny stworzyć nawet bardziej imponującą kępkę.

Obrazek

Obrazek

Aksamitki się rozkręcają... ale pokrój roślin nadal mi się nie podoba:/ Na ostatnim zdjęciu jeden z kilku astrów posadzonych na tej samej rabatce; pochodzą z mieszani nasion, więc kolor będzie niespodzianką.

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”