Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Truskawkowa działka

Post »

Tak samo pomyślałam, może i mniej wygodnie, ale romantycznie ;:333 Można wieczorem lampiony postawić albo pochodnie.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Dziewczyny,jak tak wszystkie bardzo za romantyzmem tęsknicie to wystarczy korki wyłączyć w domu ;:306 Także jedno drugiemu nie przeszkadza :wink:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko ważne ,ze pobyt na działce zaliczony i widziałaś ,jak wszystko przezimowało.Bez prądu i wody trochę ciężkie jest życie na oddalonej działce
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Iza dziękuję ;:196 na razie dajemy radę bez prądu, ale w niektórych sytuacjach byłby ułatwieniem ;:108
Marynko mam nadzieję że jednak u nas się uda... Na razie nie wiadomo ilu konkretnie jest chętnych ;:185
Asiu też się zastanawiałam nad własnym źródłem prądu, ale na działce ROD nie da rady ;:185
Grażynko woda to nie taki problem, jeszcze się nie zdarzyło żeby studnia była sucha :wink: Nad beczką już myślałam, ale jak zobaczyłam ceny w sklepach... :shock: Może uda się trafić na pchlim targu? ;:224
Mariuszu na razie jeździmy na działkę praktycznie tylko pracować, tam nie ma nawet równego miejsca żeby stół postawić :?
Olu też w przyszłości muszę pomyśleć o zbieraniu deszczówki ;:108
Lucynko, Agnieszko mam nadzieję że jednak prąd będzie, a na razie daję radę :)
Mariuszu szczera prawda :;230
Jadziu co do kilku roślin nadal nie jestem pewna, ale większość ładnie wytrzymała zimę ;:333

Tak jak pisałam wcześniej, jedna z kilku roślin których jeszcze nie zidentyfikowałam, wyrośnięty krzew przez którego środek przechodzi zewnętrzna siatka okazała się być wierzbą. Prawdopodobnie rosła w tym miejscu zanim powstały działki, drzewo ścięto, ale nie usunięto pniaka - roślina wypuściła nowe pędy i stała się krzewem. "Kotków" nie jest szczególnie dużo, po kwitnieniu muszę ją więc trochę odmłodzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drzewa owocowe również budzą się do życia - pąki czereśni:

Obrazek

Obrazek

Pąki wiśni:

Obrazek

Jabłoń:

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka

Post »

Romantyzm nie pomoże wykosić trawy ;:185 Świeczki i lampiony można sobie zawsze zapalić, nawet jak jest prąd. A kawusia skąd? Z termosu, który trzeba samemu przydźwigać? Zdecydowanie wolę zaparzyć ją sobie na działce. Natalko, prąd na działce tylko ułatwi Ci życie. Nie musisz, bo i po co, słuchać muzyki z głośników. Ale trawę skosisz łatwiej ;:108
Ooooo, i Tobie pszczółka wpadła w obiektyw ;:63
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka

Post »

Kosiarka spalinowa. Wodę na kawę gotuję na grillu. Ale termos to też by było rozwiązanie, taki mam fajny duży z pompką a czasami nie ma czasu na rozpalenie grilla jak jest koszenie, sadzenie, podlewanie... O tak, pora termos odszukać.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=364
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Iwonko zdecydowanie ;:108 w poprzednim sezonie przychodził pan z odpowiednią kosiarką kilka razy, bo na tych wertepach wcale nie tak łatwo kosić. Gdyby nie było prądu w przyszłości pewnie kupiłabym kosiarkę ręczną.
Asiu kosiarka spalinowa to wydatek rzędu 2000zł, nie mam tyle. Nie mam też jak ją dowieźć, a właściwie dowozić za każdym razem kiedy będzie potrzebna ;:185 Bo jak zostawię ją w domku na działce, to mogę już jej nie zastać.
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko bez prądu naprawdę można się obejść na działce , kawki,herbatki,podgrzanie jakiegoś jedzenia lub ugotowanie ziemniaków czy makaronu to drobiazg...używamy od ponad 30 lat butlę gazową taką "turystyczną" i jest git! Kosiarkę ręczną używaliśmy długie lata bo eM nie miał ochoty spalinówki zostawiać na działce... Były liczne włamania i złomiarze zwijali wszystko co w zasięgu ręki było..Teraz już ich nie ma,bramy zamknięte...Od 2 lat mamy spalinówkę i nie trzeba było wydać na nią aż tylu pieniędzy.Na zimę zabieramy do piwnicy do bloku a w sezonie jest zabezpieczona odpowiednio i mamy ją w schowku na działce...Wiadomo, że nie będziesz ze spalinówką wędrować na działkę ale ręczna jest też niezła...

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Truskawkowa działka

Post »

A ja kosiarkę spalinową kupiłam na wyprzedaży w Carefurze ze 4 lata temu za 350zl. Do dziś działa. Tylko kółka się rozpadły i kupowałam nowe. U nas w szczerym polu tez strach ze ukradną ale w sumie nie ma czego ukraść :D . Panela by było szkoda może.
No i faktycznie butla gazowa tez super na działkę.

-- 29 mar 2017, o 15:50 --

Fajnie by było umieć kosić kosą :) . I umieć ją wyklepać.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Super niespodzianka wierzbowa :D . Pierwsze zdjęcie z pszczółką ;:138
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Truskawkowa działka

Post »

Fajnie że są kotki, pomyśl tylko jak duża będzie za kilka lat i jak ją przycinać, aby nie zasłaniała słonka na całej posesji.
Super że jest pierwsza pszczółka. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko , nie zamartwiaj się o wszystko na zapas ,myślę że wszystkie problemy zaczną rozwiązywać się pomału same . Ważne żeby pobyt i praca na działce sprawiały Ci radość .Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Na naszym starym ogrodzie ,sprzęt można wypożyczyć z działkowego magazynu. Jednak wolałam swoją i kupiłam kosiarkę ręczną. Prądu u nas też nie ma ani na jednym ani na drugim ogrodzie,chociaż na nowej jest szansa na to że zrobią w nieokreślonej przyszłości.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”