Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Dominiko dziękuję i witam w moim wątku :wit
Seba, Lucynko, Bea dziękuję ;:196

Obrazek

Czy zwykła łąka może zaskoczyć? Okazuje się, że tak. Mogą wyrosnąć na niej niespotykane rośliny, pogoda spłata figla (wtedy jednak mówimy raczej o zaskakującym niebie), a czasem pojawią się nieoczekiwani goście. Tych najdziwniejszych, spotkanych na trawniku pod oleśnickim zamkiem jeszcze nie pokazywałam, ci zza działkowego płotu może nie tak niecodzienni - ale kiedy podnosisz głowę i napotykasz spojrzenie krowy, to masz prawo być zaskoczonym.

Obrazek

Koniec końców, okazało się że łąka za ogrodem działkowym jest wynajmowana jako pastwisko, czasami zwierzęta są nieco dalej, czasami tuż przy płocie. Nie mogłam się powstrzymać, musiałam zrobić zdjęcia, chociaż z daleka, by nie drażnić modeli widokiem obcego. Akurat wtedy na niebie pojawiło się trochę słońca i błękitu, tylko na kilka minut. Skłębione, ciężkie od deszczu chmury stanowiły wspaniałe tło, a czasem główny element fotografii.

Obrazek

Nie jestem pewna co jest na ostatnim zdjęciu - zaciekawił mnie pas żywej czerwieni, ale niestety, znajdował się po drugiej stronie torów kolejowych. Prawdopodobnie to jakieś krzewy, być może hodowane celowo. Dopiero jesienią ujawniły swą obecność, przez resztę sezonu niczym się nie wyróżniały, ot, jeden z wielu elementów krajobrazu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Piękne miejsca,zdjęcia rewelacja ;:333
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jakość zdjęć powalająca, robisz je po prostu rewelacyjnie ;:333
Chmury Cumulusy i Cumulonimbusy są bardzo fotogeniczne ;:333 świetnie za zdjęciach wyglądają. Jakim sprzętem robisz takie zdjęcia ? ;:173


Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Jakie śliczne zdjęcia jak obrazy! Natalko czerwone krzewy to może plantacja borówki amerykańskiej!
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj Natalio :wit
Przejrzałam Twój wątek i będę z niecierpliwością czekać na nowy sezon, by oglądać Twoje poczynania na działce, tym bardziej, że masz niezwykły talent do fotografii :D
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka

Post »

Doborowe towarzystwo masz za płotem. Tylko jakieś mało gościnne, w większości poodwracały sie zadami i udają, że nie są zainteresowane.
Zdjecia piękne ;:433 Marysia może mieć rację, to mogą być borówki ;:108 Na jesieni pięknie się przebarwiają na czerwono.
Pozdrawiam Noworocznie ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Śliczne ujęcia i tego co w górze i tego co na dole danej fotki ;:180
To są rewelacyjne zdjęcia, ale zdjęcia - a jak dopiero cudnie to wyglądało bezpośrednio, przy większej panoramie... ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Truskawkowa działka

Post »

Fantastyczne zdjęcia pastwiska pełnego pięknych zdrowych krówek! ;:138 ;:138
Masz zdolności fotograficzne ;:138 i aparat wysokiej jakości. To dobrze, ;:108 bo zapewne więcej takich ślicznych obrazów nam pokażesz.
Dobrego jutra, Natalko! ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Wow! Przepiękne zdjęcia ;:215 Wyglądają jak żywe, jakbym przez okno patrzyła :D Zazdroszczę takich widoczków ;:108


Dużo słoneczka życzę ;:3
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Mariuszu, Seba dziękuję ;:196
Seba fotografuję Nikonem D5200, ale żeby wyszło tak ładnie potem obrabiam zdjęcia - tutaj użyłam filtru HDR, świetnie wygląda gdy masz ujęcia takiego nieba. Dodatkowo fotografuję w RAW-ach, więcej można z nimi zrobić ;:108
Mario dziękuję ;:196 tak, to może być borówka albo aronia, ona też się tak przebarwia :)
Malvy witam nowego gościa :wit i zapraszam serdecznie ;:108
Iwonko dziękuję ;:196 towarzystwo mnie olało, tylko jedna krowa była ciekawa, ale to przy kolejnym spotkaniu :wink:
Bea zgadzam się co do panoramy, chociaż nigdy ich nie robiłam - tego dnia wykonanie jej byłoby jednak niemożliwe, wiatr za szybko pędził chmury ;:185
Lucynko dziękuję :wink: aparat mam taki sobie jak na lustrzankę, ale nieskromnie powiem - to tylko narzędzie ;:224
Dominiko dziękuję ;:196 starałam się aby zdjęcia jak najlepiej oddawały rzeczywistość - oczywiście nigdy nie jest to możliwe w 100%, ludzkie oko jest dużo doskonalsze niż aparat. Dlatego, o ironio, często trzeba zdjęcie przepuścić przez kilka programów by bardziej przypominało to, co się widziało ;:108

Czy odliczacie już czas do wiosny? Jeszcze 65 dni do tej kalendarzowej, ale ile do prawdziwej trudno powiedzieć... Przywołuję więc lato kolejnymi zdjęciami - dzisiaj wspomnienia z czerwca ;:3 Na pierwszym zdjęciu są kwiaty jednej z 2 żórawek jakie posiadam - niestety, nie moja zasługa, kupiłam już kwitnącą. Delikatne, różowe kwiatuszki prezentowały się wspaniale w promieniach nisko stojącego, popołudniowego słońca.

Obrazek

Jedyny orlik znaleziony na działce, po uwolnieniu z chaszczy postanowił podziękować kwiatkiem. W tym roku zamierzam wysiać nasiona jego kolegów, prawdopodobnie spokrewnionych orlików które panoszą się przy bramie ogrodu. Do towarzystwa zakupiłam również mieszankę nasion, bo te z ogrodu są dość monotonne - same różowe i fioletowe.

Obrazek

Na kolejnych zdjęciach widzimy efekt "produkcji" różanego kłębu który panoszył się koło studni. Spora roślina wyprodukowała zaledwie kilka kwiatków - właśnie wtedy zapadł werdykt o wycięciu chaszczy :evil: Oczywiście dzika róża nie podda się tak łatwo, już jesienią widziałam młode odrosty. Nie mam zamiaru walczyć z wiatrakami i całkiem usuwać rośliny, ale może uda się ją uformować od nowa lub dać jakąś podporę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drzewa owocowe w czerwcu nie prezentują się zbyt ciekawie - kwiaty to tylko wspomnienie, a owoce są zielone i małe. Warto jednak uwieczniać kolejne etapy dojrzewania, to niesamowity proces, kiedy z zapylonego kwiatka powstaje piękny, smaczny owoc.

Obrazek

Poziomki kwitły sobie w najlepsze przez cały sezon, owocowały jednak dość słabo - w przyszłości pozostawię kilka krzaczków tej starej odmiany, która wyjątkowo dobrze czuje się w półcieniu. Natomiast na słońcu posadzę truskawki, aby w końcu nazwa działki odpowiadała rzeczywistości :)

Obrazek

Obrazek

Rogownica zagląda przez płot od sąsiada - w przyszłości znajdę dla niej jakieś miejsce, ale niekoniecznie tam gdzie chce się zadomowić teraz. Jest zbyt ekspansywana, ale to ładna roślina, można jej to wybaczyć ;:167

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio, orliki też będziesz wysiewać? w początkach zakładania ogrodu też wysiewałam...w sumie za pomogłam się trzema różnymi wielościami.
Najładniejsze są z niskie, dużymi kwiatami...teraz zostało tylko dwa kolory, pozostałe po czterech sezonach wyginęły. Zostały też inne w kilku kolorach, kwiaty są drobniejsze , wysokie. Ostatnio kępki były słabo widoczne, liście zniknęły po jednej nocy...nocami żerują na nich jasno zielone gąsienice...trudno je upilnować, rankiem widać tylko łyse kikuty, z kilkoma kwiatami. Co jeszcze będziesz wysiewać :?:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Aniu tak, będę wysiewać orliki ;:108 i wiele, wiele innych kwiatów, dlatego mam nadzieję że wiosna przyjdzie szybko i z ładną pogodą, żebym mogła przygotowywać ziemię ;:3 nadal nie spisałam wszystkich nasion jakie mam, muszę w końcu to zrobić ;:223
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio zdjęcia te z krówkami i pięknymi chmurkami mistrzowskie ;:180 .
Pokazałam mężowi i też mu się bardzo podobają.Doszliśmy do wniosku,że piękne pocztówki z nich by były,które na pewno nie jednego by zachwyciły.Po prostu rewelacja.Masz oko i talent do pięknych zdjęć :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”