Truskawkowa działka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Widać, że cieszy Cię każdy kwiatek i każde zyjatko.
To dobrze.
Kuruj się i wracaj.
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj :wit
Bardzo ładna i sympatyczna porcja ogrodowego kwiecia ;:138
Pozdrówka.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalio :D wracaj do zdrowia, działka czeka...foto będą mile widziane ;:196 Aksamitki dobrze że wysiałaś, ziemia pod spodem robi się bardzo sypka. Aksamitki odstraszają też gryzonie. W tym roku po raz pierwszy nie wysiewałam tych roślin, zabrakło na nie miejsca :oops:
Uwielbiam odmianę z koperkowymi listkami, zapach przypomina nazywał się cytrynę. Żółto kwitnące to odmiana Lulu. Poprawię się w nowym sezonie i wysieję :) Kurzyślad, znam ten chwast...też zostawiam, niech sobie rośnie ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, gdzie się podziewasz? Wszystko ok?
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Dziękuję wszystkim za życzenia szybkiego powrotu do zdrowia ;:196 Powoli, powoli, dochodzę do siebie. Podczas nieobecności na forum kilkakrotnie byłam na działce, jutro lub pojutrze wybiorę się tam znowu. Tylko do tyłu jestem z publikowaniem zdjęć... :oops:

Rudbekie są niezmordowane - wystarczyło trochę odchwaścić kępkę, a one wystrzeliły w górę i kwitły, kwitły...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym roku zasiałam 2 paczki nagietków - z mieszanki pomarańczowych (zwykłe/pełne) wyrosły piękne, dorodne rośliny. Z mieszanki pełnych zaledwie kilka sztuk. Udało mi się "złapać" tylko 2 kwiatki, kwitły bardzo słabo:

Obrazek

Obrazek

Za to wszystkie nagietki cieszyły się dużym powodzeniem :wink:

Obrazek

Obrazek

Pod płotem z tyłu działki rośnie sobie coś... Nawet wyprodukowało owocki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Trawnik" przed koszeniem. Trawy tutaj najmniej, akurat to miejsce opanowała wyka, jej śliczne, fioletowe kwiaty wabią mnóstwo owadów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzika marchew również pojawia się to tu, to tam:

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko, to Twoje coś z owockami wygląda mi na aronię, ale pewności nie mam ;:185 Porównaj w necie liście i owoce.
Awatar użytkownika
dalisbea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 15 lut 2016, o 22:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Nachyłki, nasturcja i hosty mnie tu przyciągnęły :) aaa i jeszcze chryzantemy :D ładny ogród podobny do mojego ;:3 a to
"Coś " to faktycznie może być aronia :) liście bardzo podobne i owocki chyba też, musiałabym zobaczyć owoc od ogonka :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Iwonko na innym forum 4 osoby też twierdzą że to aronia, więc to raczej aronia ;:108 ale dziękuję za pomoc ;:196
Dalisbea witaj :wit wszystkiego co wymieniłaś będzie w przyszłym roku więcej oraz dużo, dużo innych roślin. Dokładnie ile zależy od tego jak duży kawałek działki uda mi się obrobić.

Jesień nadchodzi... Kilka dni temu dała o sobie znać zimną, wilgotną pogodą i chociaż teraz znowu zrobiło się ładnie, lato minęło już na dobre. Takie widoki miałam tego dnia na działce tuż za płotem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drzewa zaczęły tracić już liście, chociaż nie zmieniły jeszcze kolorów ;:219 Chwastowisko-trawnik po ostatnim strzyżeniu nie przedstawia się zbyt pięknie, ale w sumie dobrze, że przestało rosnąć. Może do wiosny uda się wyrównać najgorsze "góry i doliny", wtedy będzie można kosić na własną rękę kosiarką ręczną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Domek jaki jest każdy widzi :wink: Powstawał w bólach, ale w sumie dość szybko, niestety nie mam zdjęć z budowy, niechcący udało mi się je skasować. Betonowe bloczki na których stoi w przyszłości planuję zasłonić jakimiś roślinami, najpierw jednak muszę uporać się z drzewami rosnącymi dookoła.

Obrazek

Pułapka na szkodniki - zobaczymy na ile skuteczna:

Obrazek

Obrazek

Ostatnie kwiaty nasturcji - byłam zmuszona się jej pozbyć, bardzo mocno zaatakowały ją mszyce ;:185 Nie jestem pewna czy nasiona są już dojrzałe, ale nawet jeśli nie, mam już inną odmianę do zasiania w przyszłym roku.

Obrazek

Obrazek

Aksamitki, nagietki i nachyłki nadal kwitną, są jak małe kropelki koloru na coraz bardziej szarym tle. Zebrałam już bardzo dużo nasion wszystkich trzech gatunków, ale mam nadzieję, że pełne nagietki zawiążą ich jeszcze trochę. Zdobyłam też nasiona żółtych nagietków, więc w kolejnym sezonie będzie bardziej kolorowo :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj :wit . Piękne widoczki masz . Domek bardzo przydatny a jak nico go przyozdobisz roślinami to będzie ładnie się prezentował. Drzew masz sporo ;:108 , dadzą trochę cienia w upalne dni ;:333 . Sporo roboty przed Tobą ale od czegoś trzeba zacząć więc trzymam kciuki za ogólne porządki a potem to już tylko najprzyjemniejsze- sadzenie roślin ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko oj sporo pracy Ciebie czeka jeszcze na działeczce, ale już całkiem kolorowo w tym roku było, przyszły rok pewnie będzie już bardziej kolorowy i radosny, a jakie przyjemne zmęczenie jest po takiej pracy i przyjemny odpoczynek na łonie natury ;:215
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Truskawkowa działka

Post »

Natalko - mszyce nie niszczą nasturcji, po prostu ją uwielbiają. bardzo często sieje się nasturcję przy innych roślinach by mszyce siedziały sobie cichutko właśnie na nasturcji a nie na innych roślinach. Ja czasami obrywam takie oblepione listki. Nie wyobrażam sobie bym nie miała kwiatów nasturcji, nawet jako dekoracji sałatek.
Myślę. że co nieco już się z niej wysiało. ;:172 Takie samosiejki łatwo przyjmują się też w innych miejscach, można je przesadzać, co mnie bardzo cieszy.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawkowa działka

Post »

Ewelino dziękuję ;:196
Iwonko na pewno będzie bardziej kolorowo ;:108 Może nie z samym nadejściem wiosny, bo nie mam roślin cebulowych, ale później będzie więcej kwitnień :wink:
Bea nie wiedziałam że mszyce nasturcji nie ruszają - była dosłownie nimi oblepiona ;:219 nasiona mam, trochę zebranych, trochę kupionych, więc za rok też będę ją miała ;:108

Wyglądając wczoraj przez okno miałam wrażenie, że nadejście października było dla drzew sygnałem: "już czas, zmieniamy kolory". Coraz więcej roślin robi się kolorowych, z jednej strony jest pięknie, a z drugiej smutno - te cudowne liście lada chwila opadną i znowu będzie szaro... I byle do wiosny ;:3 A na razie szaleję z aparatem gdzie się da, również na działce ;:183

Studnia też może być ciekawa :wink: te czerwone plamki w tle to owoce dzikiej róży:

Obrazek

Obrazek

Dziką różę już usunęłam, przynajmniej częściowo. Po tym jak miała kilka kwiatków na krzyż w czerwcu powiedziałam "nie", czekałam tylko na piłę żeby usunąć te zasieki :evil: Róża broniła się mocno i bronić się jeszcze będzie, bo usunięcie korzeni to zupełnie inna historia. Zostało trochę zdjęć i sporo kolczastych badyli:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nareszcie udało mi się któregoś złapać na zdjęciu! Zazwyczaj je słyszę, a widzę tylko jak biorą nogi za pas :;230 Kamuflaż mają świetny:

Obrazek

To nie moje, ale bardzo wpisuje się w temat ;:167

Obrazek

W tym roku zamęczam wszystkich rudbekiami, aksamitkami i nagietkami, więc jeszcze trochę rudbekii:

Obrazek

A te dwie pszczółki to dla mnie zagadka - część pszczół jakie widuję to typowe pszczoły miodne, nieduże i nie tak włochate, natomiast część wygląda właśnie tak: są większe, z wyraźnym futerkiem w beżowobrązowym kolorze. Czy to może murarki? Widywałam murarki w mieście i wyglądały inaczej, były mniejsze i bardziej rude. Te są tak duże, że na początku wzięłam je za trzmiele:

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Truskawkowa działka

Post »

Witaj Natalio. :wit
Odkrywanie skarbów na nowej działce z pewnością jest pasjonujące.
Tak jak samo urządzanie, planowanie i prace z którymi trzeba się zmierzyć.
Na pewno czeka was mnóstwo wysiłku, ale też potem tyle samo satysfakcji.
Jak na pierwszy sezon to sporo już zrobiliście. ;:333
Domek jest wystarczający jak na początki, jest się gdzie schować i przechować narzędzia a to najważniejsze.
Trzymam kciuki za dalsze plany, oby się udało wszystkie zrealizować. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”