Ogródkowo - powrót :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Ogródkowo - powrót :)

Post »

Witajcie ponownie :)

Mam na imię Monika i już tutaj gościłam wcześniej, ale na jakiś czas sobie poszłam :oops: , ale tak za Wami wszystkimi tęskniłam, że wróciłam ;:138 Miałam wątek "Ogródkowo". Niestety nie mogę odzyskać starego konta, więc musiałam założyć nowe, stąd też "nowy stary" wątek.

U mnie tak zwyczajnie i bez szaleństw :)
Sezon zaczął się od bratków
Obrazek
i forsycji :)
Obrazek
na schodach pojawiły się też skalnice w towarzystwie bratków, co by było kolorowo
Obrazek
no i przed domem też, co by się oko cieszyło barwami
Obrazek
a tu poduszka z floksów
Obrazek
a tu orlik wachlarzowaty chyba Mini star :)
Obrazek
jeden rododendron kwitnie już :)
Obrazek
a drugi w pąkach, reanimowany w ubiegłym roku
Obrazek
na imieniny dostałam od mojej Córci najpiękniejszy bukiet :)
Obrazek
a tu na spacerze :) Ninka i Jaś w brzuchu jeszcze :) też dostał kwiatek od Ninki :) uprzedzając pytanie, Ninka ma gradówki na oku :( paskudztwo nie chce się od nas odczepić... "zaś jakieś zmartwienie", jak mawiała moja Ś.P. Babcia
Obrazek
a tu byliśmy dziś na rybach :) Nina złowiła pierwszego w sezonie okonka :heja co za radość :D
Obrazek
znalazłam w lesie jakąś dziwną konstrukcje na drzewie, okazało się, że to gniazdo, ale nie wiem czyje... Może jest tu jakiś ornitolog ;:oj bo bardzo jestem ciekawa
Obrazek
Obrazek
a tu nasze wspólne dzieła
mój bóbr a Ninki Pan Kot :D
Obrazek
a tu też wspólne dzieło Ninki i jej kolegi Cypriana :)
Obrazek

I tyle na razie :)

Pozdrowienia i uściski dla wszystkich odwiedzających ;:167
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Witam odwiedzających w ten ciepły majowy wieczór :) byłam dziś z wizytą u Dorotki (szarotka66), Pracowitej Pszczółki ;:108
Obdarowała mnie roślinkami, jak zawsze :) Dziękuję Ci Dorotko z całego ;:167 i tym razem nie popuszczę, musisz mnie koniecznie odwiedzić :) odkryliśmy z Krzyśkiem trzecią drogę do Was i to naprawdę jest rzut beretem, na upartego na rowerze można przyjechać :D

A tutaj pamiątka dzisiejszej wizyty: kocimiętki, żurawka o ślicznym kolorze, reszta w innych miejscach ogrodu, a te na honorowym przed wejściem :) bardzo się z nich cieszę, bo takich ani nie miałam, ani nie znałam wcześniej :)

Obrazek

przy jaśminowcu :)
Obrazek

;:167 Do szybkiego zobaczenia :) ;:168
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Jestem pierwsza :heja Witam :wit
Fajną masz córcię , Moniko i obie macie fajne pomysły ;:333 Pan Kot to chyba torba, a Twój Bóbr? I domek z patyczków też mi się podoba. Twoje dziecię chyba nie umie się nudzić. Wygląda, że z niczego potrafi coś zrobić i zawsze znajdzie sobie zajęcie :heja Jaś chyba urodzi się już niedługo? Ciekawe gniazdko, ale nie wiem kto może je zamieszkiwać. Szczególnie, że chyba jest dość nisko nad ziemią. Będę zaglądać, bo nie znam Twojego ogródka.
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Moniu na pewno Cię odwiedzę niech no tylko pomidorki podrosną. :wink:
Pięknie masz kolo domu, podziwiam, bo wiem że teraz nie jest ci tak łatwo. ;:167 Rośliny ładnie się rozrosły od zeszłego lata i floksy naprawdę jak podusia wyglądają. Tak jak moje smagliczki. ;:306
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Witaj Iwonko1 dziękuję :) a moje dziecię nudzić się potrafi :D musi mieć zajęcie cały czas :D Jaś ma przyjść na świat 31 lipca :) są nawet wtedy imieniny Jana, ktoś mnie ostatnio olśnił w tym temacie :D

Dorotko moje floksy do Twojej smagliczki to nijak się mają  ;:306 toż to istna bomba smagliczkowa była ;:306 przepiękna...a jutro zrobię zdjęcie mojej smagliczkowej mizeroty to sobie porównamy ;:222 ;:306 do smagliczek mam wyjątkowy sentyment bo to roślinki, które jako pierwsze udało mi się wyhodować z nasion ;:215 :heja ;:306
A na odwiedziny czekam z niecierpliwością :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Moniko jestem i ja u ciebie w twoim wątku ogrodowym :wit
Na początku chcę pogratulować maleństwa i życzę szczęśliwego rozwiązania.Córcia śliczna i będzie miała z kim szaleć w waszym ogrodzie.Ogród już zaczyna nabierać kolorków a dnia na dzień będzie jeszcze piękniej .Córcia lubi łowić ryby,super ;:333 Masz wędkarzy w domu ,ja też .Mój mąż i najstarszy syn to zapaleni wędkarze.Powodzenia oraz pięknej i miłej niedzieli :)
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Moniczko, pięknie u Ciebie a Nina jak mała księżniczka nie tylko Jasia kwiatkiem obdarowała. ;:138 ;:138
Będzie z niej rybak czy ogrodniczka a może z braciszkiem podzielą zainteresowania. ;:306
Szczęśliwego rozwiązania i zdrowego synusia. ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Moni Ninka nadal śliczna dziewczynka , Jasiu też się zapowiada nieźle ;:138 ;:196 Ślicznie tam u Ciebie , no i macie blisko wode gdzie można łowić ryby, zazdroszczę . ładnie zaczyna Ci wszystko kwitnać, będzie latem pięknie . Wspaniała z Ciebie mama, kleisz z dzieckiem , bawisz sie , to najcenniejsze ;:138 ;:167
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Bardzo mi miło Was gościć moje drogie Panie ;:168
beacia0088 dziękuję :) niedziela była wyjątkowo piękna u nas :) pozdrowienia dla Twoich Wędkarzy :)

Stasiu moja Córcia pała miłością do wszystkich stworzeń :D hoduje żaby, chodzi na ryby, mamy 3 świnki, kota, 2 psy, chomika i kury, więc myślę, że Jaś chcąc nie chcąc będzie musiał podzielić zainteresowania ;:306

Karola mamy też domek letniskowy dla gości :D zapraszam ;:168
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

W Biedronce jakiś czas temu można było kupić torby z cebulami kilku gatunków roślin.
Ja się skusiłam na czerwone i był tam m.in. Szczawik Deppego, dalia, gladiole i coś jeszcze :)
Śmieszna roślinka ten szczawik, bo z każdej cebuli wypuszcza po 2 listki i jeden pęd z pąkami kwiatowymi od razu. Zamyka się na wieczór.
Szybko rośnie :)
Obrazek

Za rzadko posadziłam je pewnie, ale dam im rosnąć :)
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Moniczko, bądź pewna, że Nina wszystkiego Jasia nauczy, fajnie jest mieć bystre dzieciaki. ;:196
Ten zestaw który kupiłaś, to nie zimuje w gruncie, a szczawik bardzo szybko Ci się zagęści. ;:215
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Witaj najpierw pochwale córkę, bo widzę, że i zdolności , pasję i duże serducho ma :D

Ogródek masz ładny i prezenty cudne, a takie z dobrego serca szybciej rosną i piękniej kwitną ;:226
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogródkowo - powrót :)

Post »

Tak Stasiu, wiem, że nie zimują. Póki co nic oprócz szczawiku, który sobie w domu do doniczki wysadziłam, nie rośnie :) ale może potrzebuje czasu.

Witaj Paulino :) właśnie kręciłam się po Twoim pięknym ogródku :wit dziękuję w imieniu Ninki za pochwały, jest bardzo dumna, że się tu o niej pisze i wszystkich pozdrawia :)

Dziś pokażę Wam moją ozdobną wiśnię piłkowaną Kanzan :) sporo przeszła, bo dwa razy, gdy była jeszcze "mała" została potrącona przez samochód, podczas cofania :| nie powiem kto był kierowcą ;:306
Obrazek

a tutaj jeszcze jedna roślinka z domu, którą bardzo lubię - Calathea Stromanthe tricolor. Modląca się roślina :) W ubiegłym roku dostałam ją od smolkiz forum w postaci jednego liścia, stała w miejscu bardzo długo, a w tym roku puszcza już 5 listek ;:138 bardzo mnie cieszy, bo każdy listek jest inny :)
Obrazek
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”