Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Ta stara odmiana Fragrant Bouquet zachwyciła mnie ponownie. Nie dziwię się, że chciałaś mieć ją blisko, Jeszcze niedawno kupowałam nowości hostowe, trochę odsuwając w cień te stare i popularne. Jednak znowu zaczynam je doceniać i dostrzegać w nich piękno. ;:167
Z przyjemnością obejrzałam także różnorodne tawułki.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu piękny pokaz dały trawuły :wink: A co do host to nie ma brzydkich, mogą być jedynie zaniedbane. Ja właśnie w drodze na hostowe zakupy :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Piękne tawułki ,moje w tamtym roku marniały więc ich przesadziłam do doniczek a teraz znowu na rabaty . Trochę popaduje i nie ma tych zapowiadanych upałów to w tym roku wszystko pięknie kwitnie ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16554
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu, podziwiam Twoje tawułki. ;:138
Ja swoje jesienią podzieliłam i w tym roku są znacznie mniejsze i mają też mniej kwiatów.
Galtonie już u mnie przekwitły, a eukomisy kwitną na raty, jeden już po, drugi zaczyna.
Piękne i zdrowe masz wszystkie hosty, ;:215 a na porzeczki to ja do Ciebie polecę, bo moim gołębie zeżarły wszystkie kwiatki i owoców nie ma. ;:222 Gołębi zresztą też nie ma. ;:223
Cudnie kwitnie Twoja działeczka. ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu masz piękne zdrowe hosty, aż miło popatrzeć. Moje tego roku mają liście podziurkowane od gradu.
Tawułki też ładnie wyglądają, nie ma to jak dostęp do wody od razu widać , ze na brak jej nie cierpią.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu, ale podoba mi się sposób prowadzenia pęcherznicy
Żałuję, że swoją tak nie prowadziłam. Teraz to szeroki olbrzymi krzaczor
Bardzo lubię Twoje rabaty hostowe
Super wygląda ta pod jabłonką
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witam gości i zapraszam na kolejny spacer :wit

W ogrodach rozkwitają lilie, liliowce i wiele bylin ale w naszych stronach deszczowe dni nie pozwalają cieszyć się kolorami. Z drugiej strony deszcz wyręcza nas z podlewania bo miejscami było już sucho.
Jedna z rabat gdzie teraz pierwsze skrzypce grają liliowce.

Obrazek

Na tej rabacie rosną odmiany: "Słowik" - " Night Embers" "Moonlit Masquerade" - "Lacy Doily "
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Locutus pisze:Napisane: Cz 06 lip 2017 22:18
Ja w aranżacjach jestem prawdziwym mistrzem... Ileż to już roślin straciłem tylko dlatego, że posadziłem je zbyt blisko prawdziwych terminatorów... A już pewna rabata, którą zrobiłem wiosną zeszłego roku to prawdziwy sukces... Z kilkunastu roślin ostało się kilka... Większość została wykończona przez rutwicę lekarską... :;230
Pozdrawiam!
LOKI
Jureczku całe życie uczymy się na błędach ...
No tak ? skoro wprosiła się do Ciebie rutwica lekarska to inne roślinki nie miały szans ;:185 ;:185 ;:185
W ziołolecznictwie ta roślinka jest ceniona szczególnie przez cukrzyków i matki karmiące, gdy nieproszona zasiedla nasz ogród to staje się uciążliwym chwastem.
Na wtorek zaplanowałam sobie zaraz po wejściu na działkę oprysk pomidorków i ogórków ekologiczną miksturą. Potem wszystkie hortensje i inne kwasolubne miały dostać "mądrą mieszankę" bo na 3 krzewach zauważyłam początki chlorozy.
W połowie opryskiwania już poczułam pierwsze krople deszczu a potem naciągnęły ciemne chmury i ... 1,5 godziny mojej pracy diabli wzięli ... ;:145 ( czytaj - spłynęło z kroplami deszczu)

Siedzieliśmy pod strzechą przy ;:136 i snuliśmy plany na resztę sezonu.
Przy okazji zrobiłam kilka ujęć spod strzechy

tuż przed deszczem i kolejne już z deszczem przy silnym zachmurzeniu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moje widoczki spod strzechy kończą się na rabacie pod kaliną
Pod nią rośnie taki misz/masz, pod siatką ogrodzeniową przechowalnia (wykopane doniczki z wiosennymi cebulami), wciąż nie mam na to miejsce pomysłu.
Zarys kształtów rabat i ścieżki wytycza nisko prowadzona trzmielina ale część pędów[/i] wymsknęła się spod nożyc i poszła po starym pniu śliwy , ogólnie całość czeka na pomysł i ... wolne moce przerobowe :D
Obrazek

hala67 pisze:Napisane: Cz 06 lip 2017 22:2
Krysiu piękne masz funkie. Są takie zdrowe i niepogryzione przez ślimaki. Jestem ciekawa jakie miniaturki Ci przybyły do ogródka.
Moja hortensja 'Bobo' jest na takim samym etapie rozwoju, wreszcie obsypana kwiatami jak należy.
Halinko w tym sezonie nic z host nie dokupiłam.
Najpierw zaplanowałam identyfikację kilku NN-enek i teraz dopiero zbieram się do złożenia zamówienia na 3 - 5 odmian - głównie małe i mini.
Hortensję Bobo mam pierwszy sezon i sama jestem ciekawa jak będzie wyglądać. Mam sporo odmian o zróżnicowanym kształcie kwiatów i terminie rozkwitania. Jeśli chcę dokupić kolejna odmianę to szperam za czymś bardzo odmiennym aby nie powtarzać tego co już rośnie i jest prawie identyczne z prozaicznej przyczyny - zaczyna brakować miejsca. Robiłam wiosną zmiany na alejce hortensjowej bo miały za ciasno i z krzewami wykopanymi musiałam się mocno nagimnastykować aby mądrze wybrać stanowisko. Póki co jedna strona za mną bo to ciężka praca, druga czeka na kolejną wiosnę.
Kilka odmian już kwitnie i muszę je pokazać ale teraz dla Ciebie inne liściaste aby nie było,że tylko hosty :D
Obrazek
Obrazek

i na koniec dla Ciebie moja ulubienica fuksja Deutsche Perle
Obrazek

maniolek pisze: Napisane: Pt 07 lip 2017 23:33
Krysiu porzeczki wyglądają smakowicie, a ogórka z działki chętnie bym skosztował, bo moje dopiero się rozrastają :) hosty pięknie Ci rosną :)
Mariusz porzeczki lubimy bardzo i mam czerwone, czarne i złote. Jutro w planach zrywanie czarnej porzeczki ale prognozy nie sa zbyt optymistyczne bo czarne chmury ciągną nad nasze okolice.

Wiem,że i Ty sadzisz hosty więc oboje je lubimy
Dla Ciebie
Obrazek
Obrazek

Na tym zakończę życząc wszystkim dobrej nocy i idę na zasłużony ;:19
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu piękne widoczki :wink: a trawa jaka zadbana, taka soczyście zielona. U mnie też pada, nie trzeba chociaż podlewać, ale deszcz przerwał mi prace i nie mogłam sadzić nowych nabytków.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Pięknie ci się wspina ta trzmielina a ma po czym i ładnie wygląda ten zakątek . Też mam taką trzmielinę posadzoną na razie przy tui i rośnie sobie już kilkanaście lat U mnie też popadało i wreszcie dalie dostały sporo wody i zaczną wcześniej kwitnąć . Po liliowcach kolej na nie i floksy ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu Twój ogród pełen uroku. Na czym wspinają się ogórki, widzę jakąś zieloną siatkę, nie wiem czy dobrze rozpoznają.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu zielona Galtonia mnie zauroczyła ;:oj ;:oj ;:oj , po za tym tawułki śliczne, też je lubię, ale zaciekawiły mnie te chińskie, nawet nie wiedziałam, że to są chińskie ;:185
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu ostróżki przesadzane, ale i tak wysokie, i pięknie kwitną. ;:oj Szkoda, że takie kruche i trzeba podwiązywać. Też posadziłam w tym roku kilkanaście. :) Hosty wyjątkowo piękne, a pod drzewami doskonale Ci rosną. ;:215 U mnie pod klonem niestety nie są zbyt urodziwe. Ogórkowa ścina świetna. ;:138 Tawułki doskonale się u Ciebie mają, tyle kwiatów. Obrazek Bobo kupiłaś chyba jako wielką sadzonkę, ma już piękny pokrój i zakwitnie wspaniale. :uszy U ciebie suszy nie było, trawnik pięknie zielony. U mnie od dwu dni pada, przez 5 tygodni była susza. ;:174 Miłych chwil na działce. :wit
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Wiesz... Tę moją kredę też niektóre rośliny doceniają... Złotokap rośnie tak, że aż mi się wierzyć nie chce... :-P

Piękne fotki pokazujesz.

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”