Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu piękne masz roślinki, już nie mogę się doczekać kiedy w realu je zobaczę :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu, kolekcja host okazała ;:333 i wszystkie takie zdrowe ;:63 , a listeczki nawet nie tknięte przez ślimaki. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu jak u Ciebie pięknie. Podziwiam, że pamiętasz nazwy odmianowe, ja do tego kompletnie nie mam głowy ;:306 Jak pszczółki, czy więcej rurek zamurowały, bo u mnie bez zmian marnie bardzo. Nasz kolega z forum markonix pokazał cały rój na yotube.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu rabata hostowa pod jabłonką -wspaniała - gratuluję pomysłu :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Turkucie naprawdę piękne są... Szkoda, że nigdy w życiu żadnego nie widziałem...

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu dobrze ,że tego turkucia u siebie nie widzę .Za to tępiłam inne szkodniki.
Rabatki z hostami ;:215 ;:215 A obrzeże z butelek po mleku dodaje uroku.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Uwielbiam spaceru u Ciebie, cudnie pokazane i cudnie opisane ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Na powitanie miłych gości troszkę zdjęć z działeczki

Hosta Undulata Erromena na tle białych kwiatów tawułki Arendsa
Obrazek
Obrazek

Szałwia muszkatołowa i Baptisia błękitna - sadziłam 2 sadzonki w 2 kolorach
- niebieska rozrosła się a biała uwsteczniła ... może zbyt blisko i zdominowana stąd taka licha ???
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Maniolek - Mariusz moje pszczółki już na strychu zaczęły się wygryzać z kokonów i dlatego musiałam wywieźć na działkę. To była normalna pora i zawsze w ostatniej dekadzie marca zaczynał się ruch w domku. Przy normalnych warunkach wszystko powinno być dobrze i w najgorszym razie powinno być o 100% więcej .
Hosty od dość dawna mam na działce ale mało cienistych miejsc więc musiałam troszkę poczekać. Teraz łatwiej o informacje i odpowiedni wybór odmian.
Sa takie, które na słonecznym stanowisku tez dobrze sobie radzą.
Niektóre odmiany host zaczynają kwitnąc ale póki co kolory na działce wciąz mają bodziszki

Przy alejce rośnie kilka różnych odmian - niżej głównie kantabryjskie Biokovo i Cambridge
Obrazek
Obrazek
Obrazek

JAKUCH - Jadziu nie mam nazwy dla tego niebieskiego. Osoba, która przysłała nie przywiązuje wagi do nazw.
U mnie też zakwitł dopiero w drugim roku, a może trawolistne tak mają?
Na suchsze stanowiska jest wiele roślin, poszperaj w sieci i na pewno coś wybierzesz. Ja na takim miejscu mam kilka kęp jeżówki purpurowej (gatunek)która w razie suszy podlewam tylko gdy kwitnie. Kiedyś podlewałam częściej ale była wyższa i trzeba było podwiązać więc teraz omijam.

Nie wiem czy lubisz bodziszki ale kolejne dedykuje Tobie
Obrazek

Bodziszek wspaniały 'Rosemoor
Obrazek

Bodziszek popielaty Balerina
Obrazek

Bodziszek himalajski Plenum
Obrazek

Bodziszek wspaniały
Obrazek

Bufo-bufo pisze:Napisane: Wt 20 cze 2017 21:04
Fajnie że trafiłaś Krysiu z miejscem dla pęcherznicy. Moja czerwono-listna rośnie na ubogiej suchej ziemi i z każdym rokiem jest coraz mocniejsza. Ta wiosna jest na szczęście trochę bardziej mokra niż to zdarzało się w przeszłości (były wiosny bez kropli deszczu przez 3 miesiące) i to też jej służy. W tym roku wypuściła zielony pęd. Szkoda Twoich pszczółek.
Oleńko i ja pamiętam bardzo suche wiosny.
Mając działkę czy ogród jesteśmy bardzo uzależnieni od aury i śledzimy prognozy. Zdaje mi się,że ostatnio mamy częściej do czynienia z okresami nie sprzyjającymi normalnej wegetacji.
Zielony pędy u pęcherznicy ??? Jednak rewersja zdarza się wielu roślinom i trzeba szybko usuwać takie pędy aby nie zdominowały reszty.Ja spotykam coś podobnego u rozchodników o 2 kolorowych liściach.
Mam też pęcherznicę o ciemnych liściach Pęcherznica kalinolistna Diabolo
Nigdy nie zauważyłam u niej pędów z zielonymi liśćmi a ma u mnie ciężko - rośnie pośrodku rabaty, cięta wielokrotnie bo prowadzona na goły pień i ma wokół siebie 6 niższych krzewów.

Pieknie wygląda o każdej porze - w czasie kwitnienia urodziwa ale gdy wiszą owocostany też.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Dla odmiany coś z doniczkowej menażerii na działce
Fuksja Deutsche Perle na tle kwiatów Cantedeskii
Obrazek

Eukomisy rosnące w doniczkach wstawiłam między kępy host
Obrazek

Kasiula17 - Kasiu dziękuję i pozdrawiam.


Bwoj54 - Bogusiu no ? taką ocenę dostać od fachowca, który potrafi zarządzić o wiele większym ogrodem z powodzeniem to zaszczyt - dziękuję.
Sama wiesz, że te nasze rabaty mimo starannego doboru roślin nigdy nie są skończone bo tak naprawdę to żaden ogród tak do końca nie jest skończony ? wciąż zmieniają się koncepcje, założenia, rośliny się rozrastają więc zmiany muszą być...
Pęcherznica Luteus  z korzeniami w stawie ma się świetnie i jest jasnym akcentem kolorystycznym przy ciemnej zieleni lilii i bobrka trójlistego, który tworzy na wodzie zielony dywan pod nią .

Nie tak dawno miała kwiaty a teraz na tle liści widać z oddali różowiejące owoce
Obrazek
Obrazek
Obrazek

teraz patrząc na te zdjęcia widzę jak dobrze komponuje się duża hosta nad stawem. Muszę poszukac kolejnych, które dobrze znoszą słoneczne stanowisko i obsadzić nimi brzeg zamiast bylin które dają kolor kwiatów krótko a potem tylko robota ze ścinaniem i sprzątaniem...
Obrazek
Obrazek


Na pozostałe posty odpowiem w kolejnym poście bo już późna pora.
Dobranoc
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu, masz cudowną kolekcję bodziszków! A hosty, to kolosy! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu bardzo lubię bodziszki Album śliczny to samo Balerina i himalajski Plenum. Kiedyś kupiłam Balerinę niestety padła.Hosta przeogromnych rozmiarów ;:oj .Niestety nie mam suchych miejsc i to dla mnie bolączka a tam gdzie jest mniej więcej sucho nie ma słońca dlatego zrobiłam skalniak gdzie te wszystkie nielubiące nadmiaru wody ulokowałam .Widzę ,że miejsce przypasowało opuncji wypuściła zdrowe wielkie uszy, bo ma też sporo słońca. Szałwia muszkatołowa też nie lubi zbyt dużo wody dlatego nie bardzo mu u mnie pasuje
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Witam i zapraszam do zaległych odpowiedzi na wasze posty.

Florian Silesia - Florianie dziękuję za miłe słowa.
Co do tulipanów ? jak się mają Twoje tysiące cebulek do mich kilkudziesięciu ? ;:131
nic dziwnego, że nie pragniesz już powiększania kolekcji .
Kilka dni temu byłam u sąsiada działkowego po cebule APELDORN'S ELITE bo takich nie miałam. Tak zapamiętale kopał , że kilka przeciął szpadlem bo zbyt dużym skosem kopał zamiast wbijać szpadel prosto. Czasem trzeba posłuchać rad kobiety ale ? on nie z tego pokolenia ?

Kilka dni temu pojawiły sie u mnie pierwsze kwiaty u karłowych dalii ... ileż to radości prawda :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

czyli ;:138 :heja ;:138
Obrazek


Kropelka - Mariolko to prawda, że pęcherznicy mojej teraz nic nie brakuje do szczęścia ale skoro susza i upał jej nie zagraża ? "nóżki w wodzie" więc pije ile chce ...
Przy robieniu zdjęć zorientowałam się,że jej liście są dobrym tłem dla bylin rosnących nad stawem.

Obrazek
Obrazek

To ujęcie robiłam z innego brzegu , widać grube sitowie, tatarak, krwawnicę, kwitnącego żylistka i bobrek trójlistkowy , którego pędy pokryły brzeg i końce leżą na wodzie tworząc płaszcz zieleni.
Obrazek
Obrazek

Ewelkacha88 - Ewelinko hosty to moja nowa "choroba" więc dbam o nie. Aby były ozdobą muszą mieć cały czas piękne i zdrowe liście więc walka ze ślimakami to codzienność i staram się aby miały wilgotne stanowisko szczególnie te mające miejscówki z większą dawka słońca.
Sporo z nich ma już pędy kwiatowe a kilka nawet rozkwitło.

Obrazek
Obrazek

TROJA - Aniu
dziękuję. Mnie też bardzo ciekawi nasze spotkanie w realu i mam nadzieję, że przesunięcie terminu nie będzie zbyt odległe.

Dla Ciebie fanki host jedne z pierwszych kwiatów
kwiaty lawendowego koloru na jasnozielonych łodygach u hosty Eye Catcher
Obrazek
Obrazek

Na dziś dość bo znów północ mnie zastanie ... więc pozostałe posty przełożymy na kolejny dzień.
Dobranoc
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu te nowe obrzeża z butelek są rewelacyjne ;:oj Niestety u mnie mało mleka idzie i nawet zmiana producenta nic nie pomoże. Patrzę z podziwem na Twoje bodziszki rosnące w słońcu. Są naprawdę bujne. Swoje sadzę w półcieniu i cieniu - bo słonecznych miejsc mam mało. Wyobraź sobie, że ta hortensja od Ciebie ma pąki kwiatowe.
Co do ścinania kwiatów, to też eksperymentuję. W zeszłym roku odkryłam, że eszolcja świetnie spisuje się w wazonie.
Z hostami nie powinnaś mieć kłopotów, bo masz idealne warunki dla nich.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. VII

Post »

Krysiu hosty kocham za ich liście :wink: Kwiaty zazwyczaj córka szybko zrywa do bukietów, a mi to nie przeszkadza :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”