Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Iwonka, u mnie też teraz mokro i błotnie. Ale ja tam się cieszę, niech roślinki pija i budzą się do życia :tan
Dorotka, a wiesz jaka ja zdziwiona byłam jak wyszłam po tych mrozach na ogród a tam takie widoki ;:oj Zaraz cieplej na serduchu mi się zrobiło. Hurrra, wiosna idzie ;:138 Teraz w weekend ma być słonecznie i ciepło, wyruszę na rabaty posprzątać pozimowo.
Sonia, niedawno na ogrodzie to miałam całkiem lodowisko. Śnieg stopniał, przyszedł mróz i zamroziło wszystko całkiem na taflę. Jaka byłam zdziwiona jak po rozmrożeniu lodu ujrzałam te nosy tulipanowe ;:oj A to przedszkole to ciemiernik, masz rację ;:108 Biały sieje mi się na potęgę, a różowy ni w ząb :?
Małgoś, też masz już u siebie zielone szczypiorki? Super, to znaczy że wiosna rozlewa się po kraju :heja
Asia, pogoda teraz coraz bardziej ku wiośnie się zmienia. Pewnie i u Ciebie za momencik z ziemi pierwsze kiełki wylezą :uszy
Marlena, ja na obecną chwilę też bym mogła Pastelli dokupić. Byłam nią w poprzednim sezonie oczarowana. Tyle że Dorotka ciut mnie wystraszyła tą jej zmiennością. Będę więc bacznie obserwować i na razie się wstrzymuję. Aneczka coś mocno pashminą kusi, może za nią się rozejrzę... ;:224
Natalia, cudowny to czas wyłażenia pierwszych nosków z ziemi. Uwielbiam. I pierwsze listki na drzewach i krzewach też uwielbiam. A potem pierwsze kwiaty... Obrazek
Lucynko, jak tam teraz u Ciebie? Pewnie kołderka już dawno rozpłynęła się w niebycie. Byłaś na działeczce, widziałaś jakieś noski wyłażące z ziemi?
Ewka, masz rację, kilka nosków z ziemi a człowiek jakby na loterii wygrał Obrazek Dobrze że taką "wygraną" możemy mieć co roku Obrazek
Olka, u mnie tylko biały ciemiernik tak liczne potomstwo tworzy. Od dwóch sezonów czekam na dziecięcia różowego i doczekać się nie mogę. Uparciuch jeden Obrazek
Aniu, i co byłaś na działeczce? Muszę zajrzeć do Ciebie czy coś pokazałaś Obrazek
Beata, na weekend planuję wiosenne porządki. Coś czuję że potem będzie czyszczenie pazurów oj będzie Obrazek
Ewelina, no słońca trochę mało, czasami coś zza chmur wylezie ale to wciąż mało. Niby w weekend ma być słonecznie i ciepło. Trzymajmy kciuki, będzie można rozpocząć sezon ogródkowy Obrazek
Małgosia, ciemiernik biały rozsiewa się całkowicie bez mojej ingerencji. Wiem tylko że te roślinki po pęknięciu torebek nasienych powinny od razu wylądować w ziemi bo bardzo szybko tracą zdolność kiełkowania. U mnie dzieje się to całkowicie samoczynnie. Będę musiała oczyścić to poletko bo sie tam poduszą. Za to różowy ciemiernik nie rozsiewa mi się na razie wcale. Nawet nie widziałam żeby konkretne nasionka zawiązał. A szkoda Obrazek
Kasia, teraz wciąż deszczowo choć ciepło. Pewnie roślinność już trochę podrosła, choć pogoda nie nastraja do spacerów po ogrodzie. W weekend podpatrzę to zdam relację :lol:
-----------------------------
Kochani, wiosna nadchodzi szybkimi krokami. Deszcz i dodatnie temperatury skutecznie wybudzają rośliny z zimowego letargu. Coraz więcej cebul i kłączy w sklepach. Cudny czas Obrazek
Niedługo pewnie Lilly... zacznie wysyłki. Oby pogoda pozwoliła wtedy już na grzebanie w ziemi ;:173
A na dobry omen znalazłam na ogródku jeszcze o taką oznakę wiosenki Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam wiosennie Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Ja też się szykuję na weekendowe porządki :tan Roboty po zimie huk i trzeba zdążyć zanim zaczną się wysyłki róż ;:167
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Ale Wam zazdroszczę :) :wink: Ja jako nowicjuszka nie mam pojęcia od czego mam zacząć na swojej działce. :? Ale i tak cieszy mnie wiosna :heja
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Gdzie się nie wejdzie, tam wiosna w ogrodzie :heja Takie wiadomości rozgrzewają serca ;:167 Szkoda tylko, że słońca jest tak mało. Cebulowe noski cieszą niezmiernie, sporo masz już wiosennych akcentów w ogrodzie :tan Z ciemierników sieje mi się właśnie różowy. już od lat mu na to nie pozwalam i zanim zawiąże nasiona, to wycinam przekwitnięte kwiatostany. Nie mogłam dojść do ładu z siewkami, było ich bardzo dużo i na dodatek od razu mocno wrastały w ziemię. Trudno było je usunąć. Mam jeszcze ciemno fioletowego ciemiernika, ale ten się nie sieje.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Łups, nie zdążyłem ;:224
No nic, dobrze, że wróciłaś ;:108
Ten przebiśnieg to jakiś wypasiony jest :lol:
I o lilie też się boję. Dopiero dołki na róże zacząłem kopać, planów brak a tu wciskać lilie przyjdzie ;:202
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Się wybudziłam z zimowego snu :wink:

Ładne zielone noski. Widzę, że przebisniegów też masz takie mrowie jak ja - posadziłam ponad 60 cebulek i wyszły TRZY sztuki. Szał ciał i uprzęży nurmalnie. Dziś u nas pogoda w kratkę, na domiar złego panowie tynkarze tak postawili rusztowanie, że chyba będę musiała wypełzać do ogrodu :?
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Ten przebiśnieg to znak, ze zaraz się wszystko rozhula, nawet nie będziemy wiedzieć kiedy!
Ja po sklepach nie buszuję, choć z Gardenii co nieco przywlekłam i teraz to trzeba będzie posadzić ;:306
Pięknie jest, choć czekam aż ziemia zacznie pachnieć, bo na razie to chyba jeszcze za zimno ;:131
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza, to fakt wiosna się zbliża :) też czekam na cebulki z lilly... hehe :heja myślę, że już pogoda będzie dopisywać i będzie można działać :) najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet :)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza aż miło patrzeć na tego przebiśniega. A co z ciemiernikami? Nie kwitną Ci jeszcze?
Pokaż co tam jeszcze z ziemi wyłazi. ;:65
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Witaj Zuza :wit . Taki mały przebiśnieg a daje tyle radochy ;:138 . Słońce pojawia się sporadycznie ale miejmy nadzieję, że to się zmieni ;:108 . Jaką miałaś pogodę w weekend ?? Rozpoczęłaś sezon ;:183 ?? Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16584
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuziu, u Ciebie tyle kwiecia, co i u mnie. :tan
Nie śpieszą się roślinki w tym roku. ;:185 Czyżby wiedziały, że jakieś niedogodności jeszcze na nie czekają? ;:7
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza, na pashminę skusiłam się jesienią, a teraz kolejna siedzi w koszyku ;:224
Pierwiosnek śliczny, to co, ;:303 "wiosna panie sierżancie"
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
nemezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2237
Od: 18 kwie 2007, o 10:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Czy jest pewniejszy oznak wiosny niż przebiśnieg:). Odliczamy jeszcze 4 dni:).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”