Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Długie oczekiwanie, ale jakie wejście piękne kwiaty takie kolorowe oj można oczy nacieszyć. Czekam na więcej. Dziękuję za radę na pewno zastosuję się do niej.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza, pogoda faktycznie nie zachęca do ogrodowania, ale rośliny i tak za wszelką cenę próbują kwitnąć, a moje dalie nadal siedzą w skrzynce ;:131 Słyszałam nawet, że cały maj ma być chłodny i nieciekawy ;:222
Rozsiewa ci się biały ciemiernik?? Ja specjalnie zostawiam nasienniki od kilku lat i nic ;:145
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza doskonale Cię rozumiem z wycinaniem kwiatów na białym ciemierniku. Jak widzę jak bardzo spuchł nasiennik na moim kwiatuchu, to aż strach się bać. ;:215 Czy kora studzi mu rozsiewowe zapędy?
Cieszę się, że jesteś i pokazałaś nam piękne tulipanki. Najpiękniejszy jest ten parrot w pąku. ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza pięknie pokazałaś ogród. ;:138 Na różach mszyce pewnie nie zagoszczą, skoro ich pogromczyni już czatuje. :) Pierwiosnek cudny, mój ukochany bledziuch. ;:oj
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Witaj Zuza :wit . No Ty jak już wejdziesz na to forum to klękajcie narody ;:138 . Cudne fotki i chociaż wiosnę mamy brzydką to u Ciebie pięknie i kolorowo ;:108 . Ja też mam już donice obsadzone jednorocznymi i chowałam wszystko na noc. Przymrozku na szczęście nie było . Pozdrawiam i słoneczka Ci życzę :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Kolejny piękny ogród otworzył swe podwoje ;:63 Warto było czekać na takie fotki ;:oj
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuzia i tak jesteś lepsza ode mnie :wink: moje dalie jeszcze w garażu. ;:306
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuziu - miło znów zobaczyć Twój ogród. Serduszka wygląda znacznie lepiej niż moja i to nie tylko dlatego, że masz ją większą, ale i obficiej Ci kwitnie. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić pracy na trawniku z wertykulatorem w ręce. Ziemia mokra i ciężka. Pewnie w tym roku będę musiała odpuścić wiosenną renowację trawnika.
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza no nareszcie, ileż można się chować :wink:

Serduszka mnie powaliła - ja mam jakieś mikrusy, a Twoja to godzilla. Czy ten pierwszy tulipan to Ice Cream? Ja to bym chciała, żeby się ciemiernik wysiewał.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Ślicznie u Ciebie . Podoba mi się ścieżka a w kolo niej okrągłe, kręte rabatki--to ślicznie wygląda ;:138 No i dużo tulipanów, piękny ciemiernik , kolorowo i ślicznie a słoneczko od dzisiaj zawita do nas wszystkich ;:3 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Fajnie, że jesteś ;:63 Na dodatek z cudnymi wiosennymi widoczkami ;:173 Na pocieszenie napiszę ci, że moje dalie i inne też dopiero w sobotę do ziemi trafiły... Ale co zrobić, skoro pogoda taka...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuzia :wit
Piękne wiosenne fotki z pięknego ogrodu.
Dobrze,że to w końcu pokazujesz.
Tulipanów masz dużo pięknych. Te pełne są cudne.
Mi Cię w tym roku nie zakwitl ;:185
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Kochani jak dziś pięknie świeci słoneczko Obrazek No cudnie normalnie, aż czuję jak nowe siły we mnie wstępują Obrazek
Weekend mam zaplanowany w większości ogrodowo i już trzymam kciukasy aby się wszystko udało. A no, mam też mocne postanowienie poprawy, aby tutaj więcej zaglądać i fotek więcej pstrykać, bo ostatnio nie robiłam tego wcale.
Początek wiosny przemknął niezauważony i nieuwieczniony Obrazek
--------------------------------

Lucynko, w tym roku tulipany moje nie miały zbyt lekko. Wiatry tak mocno u mnie wiały i do tego deszcz, że dużo z nich szybko obleciało z kwiatów. Teraz cieszę się tymi co zostały, wreszcie jest cieplej i wiatr się uspokoił. Magnolią też się nie nacieszyłam, ma co prawda jeszcze parę kwiatków, ale to już nie to samo ;:186
Tulap, serducha ma już swoje lata, to może się pysznić na całego. A że wymiera praktycznie na lato, to jakoś mi nie przeszkadza że taki gigant z niej. A to fioletowe z pierwszego foto to zawciąg.
Kasia, Jestem jestem, mam nadzieję że już częściej będę zaglądała, choć podobno nadzieją matką... ;:224
Małgoś, ano ciężko ciężko :| Ale dziś za oknem piękne słońce, pogodę zapowiadali 20 stopni więc ogród będzie mój jak nic Obrazek Weekend zamierzam spędzić baaardzo ogrodowo, zobaczymy czy tym razem mi to wyjdzie ;:173
Alicjo, a wiesz że ja zanim zaczęłam udzielać się na Forum to miałam ogród prawie całkowicie zielony ;:131 Do dziś w przeliczeniu na roślinność, to iglaki z kwitnącymi będą pewnie w proporcji 50:50. Ale nie żałuję, przynajmniej zimą mam też fajne widoki ;:108
Sabina, na weekend prognozują pogodę wiosenną ;:138 Może i Twoje dalie powędrują już do ogrodu. Tak, mój biały ciemiernik sieje się na potęgę, ja z niecierpliwością czekam aż różowy pójdzie w jego ślady. A Twoim nasionkom jakoś pomagasz? Moje sieją się w korę, więc mają przykrycie od zbytniego nasłonecznienia a i wilgoć tam maja lepszą. Może to jest jakiś sposób Obrazek
Anka, a właśnie pisałam powyżej do Sabiny o wysiewaniu się ciemiernika w korę. Ja mam wrażenie że ona wręcz pomaga nasionkom w lepszym zakorzenieniu się. Ale ale, po przejrzeniu moich zdjęć właśnie wypatrzyłam że na różowym ciemierniku (pierwszy kwiat po lewej) widzę chyba nasienniki ;:oj Muszę sprawdzić w ogrodzie na żywca czy mnie oczy nie mylą, jest nadzieja :heja
Soniu, ta jedna biedroneczka pewnie nie podoła armii zielonych ssaczy :evil: Ale jestem na to gotowa i w zanadrzu mam już przygotowane cięższe działa, będę walczyć, nie poddam się tym zmorom tak łatwo ;:14 Pierwiosnek w tym roku nad wyraz ładnie się prezentuje, pewnie dla tego że chłodno i wilgoć. Jak jest więcej słońca, to szybko pali mu listki.
Ewelina, ja jednoroczne mam posadzone w połowie, ale też wędrowałam z nimi do garażu. Teraz podobno wiosna już na całego. W weekend sadzę resztę i może wezmę się wreszcie za tą moją planowaną przebudowę rabatową ;:173
Iwonka, a zapraszam serdecznie ;:108 zawsze miło mieć odwiedzinki, ja gości zawsze witam z otwartymi ramionami Obrazek
Ania, a no to widzę, że nie tylko ja opóźniona z daliami :lol: Sabina pisała że jej dalie też jeszcze skrzynek nie opuściły. Ale teraz już ciepełko nadciągnęło, więc pewnie wszystkie opóźnione duszyczki popędzą nadganiać zaległości (na czele ze mną oczywiście :;230 )
Ewka, no nie strasz z tym odpuszczeniem renowacji trawnikowej :shock: Ja mam jednak nadzieję że słoneczko wygrzeje i wysuszy ziemię na tyle że będzie się można w nią wertykulatorem wgryźć.
Sylwia, moja godzilla ma już parę latek, więc może dlatego taka spora. Choć miałam białą i jakoś nie bardzo rosła, jakaś taka słaba i licha była. Już jej nie mam, brak miejsca na takie byleco, inne rośliny czekają w kolejce na zwalniające się miejscówki ;:183 A Twój ciemiernik zawiązuje nasienniki? Jak długo go masz? Ten tulipan o którego pytasz to Ice Cream, w tej fazie właśnie jest najładniejszy, całkiem lidy waniliowe w pucharku Obrazek
Karolcia, masz rację, słoneczko od wczoraj grzeje ślicznie, aż chce się żyć i na rabaty wyruszać. No tego właśnie było mi trzeba :heja
Małgosia, mam nadzieję że to nasze późne sadzenie dalii nie spowoduje że pierwsze kwiatuchy zobaczymy we wrześniu Obrazek Oby teraz było ciepło żeby ich wegetacja ruszyła ze zdwojoną siłą ;:159
Aniu, no wreszcie się trochę otrząsłam z letargu. Dużą zasługę w tym ma wreszcie świecące słonko ;:3 Zapał do ogrodowania powrócił, więc i nadzieja że częściej będę na Fo wydaje się bliższa spełnieniu Obrazek Zdrówka dla syna.
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”