Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuzia nam zbłądziła chyba ;:oj
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Witajcie kochani Obrazek
Cza szybko mija, święta i nowy rok za nami, coraz więcej myśli wybiega już na wiosenne ciepłe dni i pracę w ogrodzie. Planuję w tym sezonie odnowić jedną z rabat, która jakoś tak samopas zostawiona rozrosła się niezbyt ciekawie, a dziura po wykopaniu hortensji ogrodowej straszyła przez całą drugą połowę lata ;:222
Dziś jak wracałam po pracy do domu czuć było odwilż w powietrzu - czyżby ta wiosna tuż tuż ;:oj Wiem że jeszcze cały luty przed nami, ale takie dni jak dziś przyprawiają o szybsze bicie serca... Obrazek
Chciałam pokazać Wam ogród w zimowej odsłonie, ale coś śnieg zamienił się dziś w mokrą pulpę i cały efekt białej pierzynki prysł.
A żeby nie było tak w ogóle bez niczego, kilka zeszłorocznych kotletów dla Was zaserwuję ;:198

Dorcia, Iwonka, Ewelina, Beaby, Iza, iwona0042, Natalia, rozplenice pozostały w takim stanie jak na zdjęciu. Co prawda jedną związałam i nosiłam się z zamiarem związania drugiej, ale późniejszy wiatr rozwiązał pierwszą i suma sumarum pozostały na zimę niezwiązane obie. Powiem Wam, że taki widok zimą jest naprawdę obłędny, chuba dużo bardziej podoba mi się niż powiązane snopki. Zobaczymy tylko jak to będzie z zimowaniem Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgoś - PEPSI, trzmielina na pniu zimuje mi bezproblemowo od początku mojego ogrodowania (całkowicie bezobsługowo). A przyznam Ci się że dostałam ją w prezencie i nie mając na nią żadnego pomysłu pierwszą zimę zimowałam ją w doniczce i też dała radę ;:333

Obrazek

Obrazek

Sylwia, przyznam Ci się po cichutku, że na siedzenie przy kominku w święta to i ja miałam chrapkę, ale jakoś nic z tego nie wyszło. Byliśmy już nawet u "kominkowego", wybieraliśmy wkład i.... jakoś tak On miał problemy z terminami, potem z kolei my nie mogliśmy i tak to rozeszło się po kościach :( Może na kolejne święta się uda ;:224

Obrazek

Obrazek

Anka, jak pisałaś tak też zrobiłam Obrazek, tyle że teraz z tego snu zimowego nie mogę się otrząsnąć Obrazek Po dzisiejszym ociepleniu już chętnie rzuciłabym się na glebę szukając tych przebiśniegów o których pisałaś ;:306 A jak Twój ciemiernik teraz? To roślinki które lubią kwitnąć zimą.

Obrazek

Obrazek

Marta, rozplenice dostałam i kupiłam niestety bez nazwy, ale sądzę że to Hameln. Mają takie ciemniejsze kłosy, które najbardziej do tej odmiany mi pasują Obrazek

Obrazek

Obrazek

iwwa, roślinki w ogrodzie czy to kwitnące czy "spożywcze" zasilam obornikiem granulowanym. W zasadzie tylko tego używam. Czasami zmieniam tylko producenta w sensie krówka, kurka, konik, ale to na tyle. W poprzednim sezonie popróbowałam z mineralnym granulatem do cebulowych i popaliłam sobie część tulipanów :evil: Jenak co sprawdzone to sprawdzone, no i naturalne :wink:
Co do Twojego pytania o roślinkę to tak jak odpowiedziała już Ania - faktycznie werbena patagońska i mam nadzieję że faktycznie się tak ochoczo rozsiewa bo ja miałam ja z nasionek pierwszy raz i ni pogniewam się jak moje oczy ujrzą ją w ogrodzie ponownie Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu, dziękuje za odpowiedź dla Asi, bo ode mnie doczekała by się bidula dopiero po ponad miesiącu ;:131

Obrazek

Obrazek

Ewelina, Beaby, Asia, Sonia, Lucynka, dziękuję kochane za gratulacje. Miło, tym bardziej że przebywanie na Fo to sama przyjemność Obrazek Muszę się teraz tym bardziej zmobilizować żeby znów częściej tu bywać ;:131

Obrazek

Obrazek

Malvy, ja tam mogłabym mieć ogród tylko oszroniony. śniegu wcale mi nie brakuje, choć wiem że dla roślin potrzeba okrycia. W tym roku nic włókniną nie okrywałam, śniegu było trochę ale krótko. Zobaczymy czy strat nie będzie z tego tematu Obrazek

Obrazek

Obrazek

Beata, Lucynka, Aneczka, Ewcia, Iwonka, no jestem dziewczyny Obrazek Mam nadzieję że w końcu uda mi się tu częściej zaglądać. Niestety ogrodu zimowego nie mam uwiecznionego na zdjęciach, ale jeszcze kilka starszaków do pokazania wygrzebałam ;:198
Cieszę się że jesteście i pamiętacie o mnie. Buziooole dla Was Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Witaj Zuza :wit . O tak, czas szybko leci i zaraz będzie wiosna ;:138 .Czekam i ja na nią z utęsknieniem ;:108 . Różę na pniu masz wspaniałą ;:333. Ja mam jedną i jest strasznie licha ;:222 . Jak w tym sezonie nie poprawi się to muszę ją wyeksmitować. Nie będzie zabierała miejsca o nie ;:222 . Odgrzewane kotlety bardzo smaczne , zwłaszcza róże ;:224 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Błotniste zdjęcia też mogą być, w końcu jak sama piszesz wiosnę zwiastują :wink:
Ale niech Ci będzie :D
To co, jakieś plany masz?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza jak dobrze,że zaglądnęłaś na forum:) Widoczki wspaniałe,a Guernsay pastelowa.Moja jakaś wściekle różowa zakwitła ;:oj
Róża na pniu ale okaz ;:215 Planujesz wysiewy?

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuziu, ;:19 obudziłaś się ze snu zimowego i od razu w Twoim wątku piękne kolory zagościły! ;:138
Wszystkie Twoje kwiatki śliczności, ale wśród nich na szczególną uwagę zasługuje - moim skromnym zdaniem - róża 'Guernsay'! ;:215
Duże wrażenie robi też wielokwiatowa kępa jukk. ;:63
Minionej jesieni nie wykopałam żadnej z moich przekwitłych jukk, ciekawa jestem, czy też się tak zagęszczą. :roll:
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza, jak dobrze, że się odezwałaś. Brakowało mi twojego ogrodu, a już zdjęciem swojej juki przyprawiłaś mnie o szybsze bicie serca ;:oj ;:oj
Twoja Guernsey trzyma się w ryzach, nie szokuje wypomadowanym rumieńcem :lol:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza miło znowu pozaglądać do ciebie. Cudne widoki, ;:oj nikomu nie przeszkadza, że odgrzewane. ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Też trochę ciepełka dziś było, ale śniegu u nas tyle, że jeszcze zimowe widoki długo zostaną. Spokojnego czekania na wiosnę. ;:168
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Trzymam kciuki, żeby strat nie było
;:167
mój faworyt u Ciebie:
Obrazek
chyba wiem gdzie dosadzić róże :wink:

i te kompozycje, które powieliła Sonia - śliczne... :D
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Tak, zgadzam się pod wpisami forumek, Zuziu przepiekne masz kompozycje !
Lawenda z różami prezentuje się uroczo ;:80
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Miałam teraz więcej czasu żeby sobie postudiować zdjęcia z twojego ogrodu i jestem zachwycona.
Te róże w niebieskościach, gigantyczna juka, piękne kępy rozplenic. Trudno zacytować jedno zdjęcie bo wszystkie są wspaniałe.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Dopowiem, że i ja mam trzmielinę na pniu i od wielu lat ma się bardzo dobrze. Z nią prawie jak z różami, im bardziej obcinam, tym ona fajniej rośnie. To jedyna roślinka na pniu , która rośnie w moim ogrodzie. Marzą mi się róże na pniu, to Twoje zdjęcie powoduje moje palpitacje, ale odnoszę wrażenie, że są znacznie trudniejsze w pielęgnacji. Przez kilka lat kupowałam je tacie i tak naprawdę tylko jedna się ładnie rozrastała i pozostała. Jak ma Twoja pienna na imię? Opowiesz o niej?
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

No takie cudne wspominki a Ty ukrywasz je przed nami :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”