Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Fajnie, że jesteś ;:63 Na dodatek z cudnymi wiosennymi widoczkami ;:173 Na pocieszenie napiszę ci, że moje dalie i inne też dopiero w sobotę do ziemi trafiły... Ale co zrobić, skoro pogoda taka...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuzia :wit
Piękne wiosenne fotki z pięknego ogrodu.
Dobrze,że to w końcu pokazujesz.
Tulipanów masz dużo pięknych. Te pełne są cudne.
Mi Cię w tym roku nie zakwitl ;:185
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Kochani jak dziś pięknie świeci słoneczko Obrazek No cudnie normalnie, aż czuję jak nowe siły we mnie wstępują Obrazek
Weekend mam zaplanowany w większości ogrodowo i już trzymam kciukasy aby się wszystko udało. A no, mam też mocne postanowienie poprawy, aby tutaj więcej zaglądać i fotek więcej pstrykać, bo ostatnio nie robiłam tego wcale.
Początek wiosny przemknął niezauważony i nieuwieczniony Obrazek
--------------------------------

Lucynko, w tym roku tulipany moje nie miały zbyt lekko. Wiatry tak mocno u mnie wiały i do tego deszcz, że dużo z nich szybko obleciało z kwiatów. Teraz cieszę się tymi co zostały, wreszcie jest cieplej i wiatr się uspokoił. Magnolią też się nie nacieszyłam, ma co prawda jeszcze parę kwiatków, ale to już nie to samo ;:186
Tulap, serducha ma już swoje lata, to może się pysznić na całego. A że wymiera praktycznie na lato, to jakoś mi nie przeszkadza że taki gigant z niej. A to fioletowe z pierwszego foto to zawciąg.
Kasia, Jestem jestem, mam nadzieję że już częściej będę zaglądała, choć podobno nadzieją matką... ;:224
Małgoś, ano ciężko ciężko :| Ale dziś za oknem piękne słońce, pogodę zapowiadali 20 stopni więc ogród będzie mój jak nic Obrazek Weekend zamierzam spędzić baaardzo ogrodowo, zobaczymy czy tym razem mi to wyjdzie ;:173
Alicjo, a wiesz że ja zanim zaczęłam udzielać się na Forum to miałam ogród prawie całkowicie zielony ;:131 Do dziś w przeliczeniu na roślinność, to iglaki z kwitnącymi będą pewnie w proporcji 50:50. Ale nie żałuję, przynajmniej zimą mam też fajne widoki ;:108
Sabina, na weekend prognozują pogodę wiosenną ;:138 Może i Twoje dalie powędrują już do ogrodu. Tak, mój biały ciemiernik sieje się na potęgę, ja z niecierpliwością czekam aż różowy pójdzie w jego ślady. A Twoim nasionkom jakoś pomagasz? Moje sieją się w korę, więc mają przykrycie od zbytniego nasłonecznienia a i wilgoć tam maja lepszą. Może to jest jakiś sposób Obrazek
Anka, a właśnie pisałam powyżej do Sabiny o wysiewaniu się ciemiernika w korę. Ja mam wrażenie że ona wręcz pomaga nasionkom w lepszym zakorzenieniu się. Ale ale, po przejrzeniu moich zdjęć właśnie wypatrzyłam że na różowym ciemierniku (pierwszy kwiat po lewej) widzę chyba nasienniki ;:oj Muszę sprawdzić w ogrodzie na żywca czy mnie oczy nie mylą, jest nadzieja :heja
Soniu, ta jedna biedroneczka pewnie nie podoła armii zielonych ssaczy :evil: Ale jestem na to gotowa i w zanadrzu mam już przygotowane cięższe działa, będę walczyć, nie poddam się tym zmorom tak łatwo ;:14 Pierwiosnek w tym roku nad wyraz ładnie się prezentuje, pewnie dla tego że chłodno i wilgoć. Jak jest więcej słońca, to szybko pali mu listki.
Ewelina, ja jednoroczne mam posadzone w połowie, ale też wędrowałam z nimi do garażu. Teraz podobno wiosna już na całego. W weekend sadzę resztę i może wezmę się wreszcie za tą moją planowaną przebudowę rabatową ;:173
Iwonka, a zapraszam serdecznie ;:108 zawsze miło mieć odwiedzinki, ja gości zawsze witam z otwartymi ramionami Obrazek
Ania, a no to widzę, że nie tylko ja opóźniona z daliami :lol: Sabina pisała że jej dalie też jeszcze skrzynek nie opuściły. Ale teraz już ciepełko nadciągnęło, więc pewnie wszystkie opóźnione duszyczki popędzą nadganiać zaległości (na czele ze mną oczywiście :;230 )
Ewka, no nie strasz z tym odpuszczeniem renowacji trawnikowej :shock: Ja mam jednak nadzieję że słoneczko wygrzeje i wysuszy ziemię na tyle że będzie się można w nią wertykulatorem wgryźć.
Sylwia, moja godzilla ma już parę latek, więc może dlatego taka spora. Choć miałam białą i jakoś nie bardzo rosła, jakaś taka słaba i licha była. Już jej nie mam, brak miejsca na takie byleco, inne rośliny czekają w kolejce na zwalniające się miejscówki ;:183 A Twój ciemiernik zawiązuje nasienniki? Jak długo go masz? Ten tulipan o którego pytasz to Ice Cream, w tej fazie właśnie jest najładniejszy, całkiem lidy waniliowe w pucharku Obrazek
Karolcia, masz rację, słoneczko od wczoraj grzeje ślicznie, aż chce się żyć i na rabaty wyruszać. No tego właśnie było mi trzeba :heja
Małgosia, mam nadzieję że to nasze późne sadzenie dalii nie spowoduje że pierwsze kwiatuchy zobaczymy we wrześniu Obrazek Oby teraz było ciepło żeby ich wegetacja ruszyła ze zdwojoną siłą ;:159
Aniu, no wreszcie się trochę otrząsłam z letargu. Dużą zasługę w tym ma wreszcie świecące słonko ;:3 Zapał do ogrodowania powrócił, więc i nadzieja że częściej będę na Fo wydaje się bliższa spełnieniu Obrazek Zdrówka dla syna.
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

No i fajnie! Słońce zawsze daje siłę! Czekam zatem na relacje i przechwałki! ;:306
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Witaj Zuza :wit pospacerowałam po Twojej działce i aż dech mi zaparło ;:oj jak u Ciebie ładnie ;:108 Działeczka taka wypieszczona, elegancka ;:138 Piękne,przemyślane nasadzenia każdej roślinki, a każda taka dorodna, zadbana. Wielki szacunek i gratulacje dla Twojej pracy ;:180 ;:215 Sliczne zdjęcia ;:303
serdecznie pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Ze snu zimowego trzeba się budzić bo już coraz cieplej. U Ciebie ładnie i czyściutko. Zdjęcia pięknie wyostrzone :)
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

No i co tam napstrykałaś tych zdjęć w weekend? Jeszcze segregujesz? Pokaż coś, please...
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza, wcale się nie dziwię Twojej niechęci do działania w ogrodzie. Jeszcze do niedawna nie dało się wyjść i porządnie popracować. Kapryśna wiosna dała się nam wszystkim we znaki, za to teraz próbuje nadrobić. W ciągu tych kilku dni rośliny przyrosły w iście rekordowym tempie i chyba nadgonią ;:oj U mnie coraz więcej pączków na różach, no i niestety pojawili się także amatorzy różanych piękności Obrazek
Twoje tulipany obejrzałam z przyjemnością, a białe szafirki w takiej ilości powaliły mnie na kolana. Cudne są ;:215
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Białe szafirki powalają na kolana piękność
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Moje ciemierniki mają po dwa lata, czyli młodziaczki. I co podziałałaś coś ogrodowo?
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

sweetdaisy pisze: mam też mocne postanowienie poprawy, aby tutaj więcej zaglądać i fotek więcej pstrykać, bo ostatnio nie robiłam tego wcale.
Czyli czekamy ;:65
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

A niech i będzie we wrześniu, byle były :wink: Wtedy już mniej roślin kwitnie to dalie będą zdobić :uszy A próbowałaś może posadzić jakąś do donicy? Kupiłam dwie nowe i za skarby nie mam gdzie upchnąć na rabatach ;:224
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza wskakuj na forum. Słyszałam, że niedźwiedzie obudziły się, ze snu zimowego. I ja się właśnie przebudziłam, to i Ty byś mogła. ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”