Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu,

Powróciłaś po chorobie (współczuję) w wielkim stylu. Nie dość, że z Marolexem na plecach (gratulacje!) to jeszcze z cudnymi zdjęciami.
Jesienne oblicze Twojego ogrodu jest zachwycające. Wprowadzasz naturalne rośliny, jak np. zawilce, trawy, które bardzo pasują do lasu, a jednocześnie tworzą ogród.
O zwierzętach już nawet nie wiem co napisać. Może to, że ich jesienne kolorki są idealnym dopełnieniem jesiennego ogrodu. Oczu od nich nie można oderwać! ;:167 ;:167

A teraz, co do rośliny, która definiuje ogród.
April pisze: A ty spryciulo jesteś w stanie ograniczyć się do wyboru jednej rośliny?
Tak, jak najbardziej!
Rośliną, bez której ogród kaszubski nie byłby moim ogrodem, są DIGITALISY ;:226 . Bez nich nie wyobrażam sobie swojego ogrodu. I to jest właśnie TA roślina.
A u Ciebie? Myślę, że taką "rośliną" może być po prostu LAS :twisted: :twisted:

P.S. Trenujesz coś konkretnego czy ćwiczysz dla kondycji?
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jola, zasłuzyłas na nagrodę
Masz piekny ogród, z przecudnymi zwierzakami.
Także nie opędzisz sie ode mnie ;:306
Jeśli przyjeżdżam w sierpniu, to ja organizuję spotkanie w czerwcu.
No chyba, że w tym czasie gdzieś wyjedziemy, bo już organizuję kolejne wyprawy :D
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Gratuluje wygranej, kto jak kto, ale Ty zasługujesz na wyróżnienie z całą pewnością. Jeszcze nic nie pokazuje, bo nie ma za bardzo co :-(. Może wiosną się zbiorę.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

"Futryny" jak najbardziej mogą być, ciekawie dopełniają całość :wink: widać, że są przemyślane, pasują do całości. Mam nadzieję że szybko poczujesz się lepiej i wirus w końcu odpuści ;:108
Co do dzisiejszych zdjęć - piękną masz jesień, taką kwitnącą ;:215 coś tam się już przebarwia, jak dotknięte pędzlem malarza ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Wiem, jestem podła i niewdzięczna, znów znikłam. A teraz zaglądam i to bez zdjęć :twisted: Samo życie.
Ale porobię jakieś fotki, obiecuję, zwłaszcza że kupiłam moje wymarzone brzozy Doorenbos. Może nie są idealne ale przynajmniej nie kosztowały 550 zł za sztukę, jak te idealne w Kordusie ;:306
Z prac ogrodowych to ostatnio niewiele miałam czasu robić. Zaczęłam sadzić cebule, oczywiście głównie czosnki ozdobne. Posadziłam już jakąś setkę i jeszcze tyle samo zostało :roll: Trochę tulipanów i szafirków. No i zrobiłam rekultywację trawnika. Poza tym jestem zmęczona sezonem i nawet nie ciągnie mnie żeby spędzać dużo czasu w ogrodzie, nie to żebym tego czasu w ogóle na to miała :;230

Marto, poczytałam sobie o tym kasztanowcu drobnokwiatowym i chyba z żalem ale muszę go sobie odpuścić. On lubi wilgotne, próchnicze podłoże, czego u mnie niestety nie uświadczysz ;:306

Geniu, bardzo dziękuję ;:168 Jak to bywa z osobnikiem wychowanym w dużym mieście, gdzie podwórko było betonowe a jedyna atrakcja to trzepak, tęskniłam za zielenią. Na starość sobie zafundowałam dom z lasem i bardzo jestem zadowolona z mojej decyzji, choć duża część rodziny tego nie rozumie. Szkoda tylko że kupując działkę nie poszukałam z żyznym podłożem. Kto wiedział kilka lat temu, że zostanę fanatyczną ogrodniczką :;230

Małgosiu, buziak ;:196 Zwierzęta zawsze bardzo kochałam ale też mój limit futrzaków wyczerpałam. Teraz mogą nastąpić tylko wymiany wynikające z naturalnego cyklu życia :roll:

Iwonko, tyle komplementów, czuję się zawstydzona ;:170
Ja też zawsze byłam psiarą. Ale koty mają w sobie pewien magnetyzm a ponieważ przyjaciele mają hodowlę... to nie mogło skończyć się inaczej ;:306
Ciekawa jestem czy ta moja barbula przeżyje, czy się nie natnę na tym moim kolekcjonerstwie. Ale ja tak lubię niebieskości że nie umiałam się oprzeć.
A grzybobranie nadrobiłam następnego weekendu. Już grzyby nie były takie ładne, raczej lekko podmarznięte ale sama przyjemność chodzenia po lesie... jakbym nie miała własnego za oknem...

Aniu, do szkółek, festynów roślinnych nigdy nie jest za daleko :;230 Ja też nie mam blisko ale nie umiem sobie odmówić tej atmosfery no i oczywiście zakupów.
To twoja koteczka faktycznie malusia. Taka do przytulania. A wyobraź sobie 10 kg na kolanach.... Nogi drętwieją...

Izo, do formy wróciłam a potem inne nieszczęścia znów mi w życiorysie namieszały. Ale życie toczy się dalej.
Jeżówkę Avalanche oczywiście podzielę dla ciebie wiosną, masz zaklepane.
Przez ostatnie wiatry u mnie też trawnika nie było widać pod igłami. Ciągłe grabienie nie wystarczało na długo. Taki urok lasu ;:108

Ewelinko, nad astrami muszę poważnie pomyśleć. Niby mam trochę ale nie dbam o nie, mają słabą miejscówkę i ogólnie nie jestem z nich zadowolona.

Lisico, no zastrzeliłaś mnie tym lasem u mnie ;:306 Fakt, las jest podstawą ogrodu, nie wytnę, mogę go jedynie wzbogacać. I coraz częściej myślę o roślinach typowo leśnych takich jak paprocie, ułudki, zawilce niekoniecznie japońskie, parzydła i inne takie. Jest część ogrodowa a teraz będę rozwijać część leśną. Ja to umiem sobie wymyślić robotę ;:223
Naparstnice uwielbiam. Nie dziwię się że są u ciebie podstawą ogrodu. U mnie też są jedyną rośliną, której wolno absolutnie wszystko. Rozsiewa się dowolnie. Nie umiem zmarnować, wyrwać żadnej siewki. Przesadzam jedynie na bardziej (dla mnie) wygodne stanowisko ;:306 Znosi to doskonale.
ps. Moje treningi nie są wyczynowe, głównie siłownia-bieżnia i inne delikatne ćwiczenia, kształtujące sylwetkę oraz joga, choć ostatnio coraz rzadziej bo czasu brak.

Goś, to sezon już podzieliłyśmy .... Oczywiście ważne jeszcze jedno spotkanie wczesnowiosenne, zakupowe. Potem u mnie ocena łupów i omówienie uprawy przy kieliszeczku cytrynówki ;:304 Jeszcze sezon się nie skończył a ja już się cieszę na nowy. Musicie mi pomóc rozplanować nasadzenia brzóz. Kupiłam 5 sztuk i teraz stwierdzam że chyba za mało ;:224 Jesienią posadzę do gruntu tylko jedną, bo tylko jednej miejscówki jestem absolutnie pewna... No i ta nieszczęsna rabata po prawej od tarasu. Ciągle nie mam na nią pomysłu. Jak widzisz powodów do spotkań jest całe mnóstwo ;:333

Marzenko, to zbieraj siły. Forum motywuje, jak nie będziesz zaglądać, będzie trudniej.

Natalio, fajnie że ci się podoba ;:168 U mnie jesień jest teraz piękna, tylko nie było czasu i motywacji żeby ją dostrzec. Postaram się teraz poprawić, zanim mróz zetrze te obrazy.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu działki w lesie to raczej z żyzną ziemią nie kupiłabyś , lasy sadzone są ma marnych gruntach V-VI tak przynajmniej było kiedyś .
Nie widzę zdjęcia tej Twojej chryzantemy .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jola, jak widzisz, nie zawsze uda się zgrać z tymi wyjazdami.
Wiosną oczywiście jedziemy do Przemka, bo mam sporo do kupienia
W tym roku praktycznie nic nie kupowałam. Jestem wyposzczona ;:306
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, setka czosnków, ależ to będzie wyglądać! A masz jakiś pomysł, aby zasłonić im nogi? Bo to mnie najbardziej u nich denerwuje, wyglądają jakby schły. No ale cóż, tak już one mają. Kupiłaś fioletowe, czy również białe?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku dwieście czosnków, ;:oj ale będą widoki. ;:65 Brzóz zazdroszczę, bardzo mi się podobają. Już widzę jasne pnie na tle zieloności. ;:215 Chyba za dużo pracowałaś, masz przesyt ogrodu. ;:108
W tym roku niewiele zrobiłam, jakoś ogród przeżył. Bukszpany potraktowałam Score i właśnie puszczają świeże przyrosty, znowu zmarzną. ;:223
Zdrowia i tylko dobrych dni. ;:168
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Nieźle się już napracowałaś, nie dziwię się, że jesteś zmęczona ogrodem - ja trochę działką też, z tych samych powodów ;:131 Zdjęcia wrzucisz, kiedy będziesz miała czas, w końcu forum to nie konkurs na punktualność ;:108 A zima będzie od nadrabiania zaległości i pokazywania tego, czym nie zdążyliśmy się pochwalić w sezonie :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku nie tylko ty jesteś zmęczona sezonem :roll: był jakiś taki....trudny.Dwieście samych czosnków ;:oj ale będzie widok ;:215
Haconechloa All gold namierzyłam już u siebie tylko się zastanawiam czy posadzić ją teraz czy na wiosnę,jak u niej z zimowaniem?
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Geniu, ależ mi nie zależało na lesie. To M tak sobie wypatrzył a ja się zgodziłam, nie mając wyobrażeń czego potrzebuję. Nałóg uzewnętrznił się trochę później. Aaaa, chryzantema, sorry zapomniałam obfocić. Oto ona. Kolor bardzo przyjemny, jedynie mogłaby być bardziej zwarta, może powinnam ją uszczykiwać wiosną. Ale z drugiej strony, taka wydaje mi się bardziej naturalna. Zimowała bez okrycia, bez żadnego problemu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Margo, ja też już mam przygotowaną listę zakupów u Przemka :;230 To od razu się umawiamy na spotkanie "po". Żeby potem nie było że któraś nie wiedziała ;:306 A inne wyjazdy będę decydować na bieżąco. W przyszłym roku trudno mi będzie coś zaplanować z dużym wyprzedzeniem ;:224 Daj tylko znać a będę starała się dopasować ;:333
Bardzo jestem ciekawa, co chcesz kupić?

Wando, czosnki staram się sadzić w trawach. Na nowo powstającej rabacie z rododendronami wypełniaczem jest przywrotnik ostroklapowy więc myślę że skutecznie zasłoni brzydkie liście czosnków. Myślę też że żurawki, szczególnie te większe, świetnie robiłyby za osłonę liści.
Zobaczę tylko czy czosnki dadzą radę w półcieniu. Czosnki dokupowałam białe- Mont Everest, fioletowe Purple Sensation, Gladiator i św Krzysztofa, purpurowe: Atropurpureum. A także pierwszy raz kupiłam czosnek Miami, Schuberti i Red Mohican. Ciekawa jestem zwłaszcza Schuberti i Red Mohican. Oczywiście sadzę kolorami i odmianami, na różnych rabatach. Nie robię mieszanek. Jak wyjdzie, zobaczymy ;:170

Soniu ;:196
O brzozach marzyłam już dawno. Pewnie w lesie nie będzie takiego efektu jaki byłby na rabacie tylko z brzozami ale i tak się cieszę. Nie masz miejsca na choćby jedną brzózkę? Myślę że coś byś wcisnęła :wink:
Cieszę się że twoje bukszpany żyją. Przyrosty podmarzną to nie koniec świata. Ważne że ruszają. Wiosną przytniesz i się wyrówna. A może okryj przy pierwszych przymrozkach, może jeszcze zdążą ściemnieć. Dosypywałaś nawozu jesiennego? Może to by im pomogło przezimować. Ja to planuję zrobić.
Zima blisko, będzie czas na rekonwalescencję :;230
Buziaki.

Natalio, ciągle mi się przypomina że miałam zrobić zdjęcie tym moim roślinkom w domu i ciągle myśl ucieka. Ale sprawdziłam nazwę, to Curio czyli rodzaj starca. Super się sprawdza u kogoś kto nie umie się zajmować roślinami w domu :;230
Wszystkie dajemy z siebie wszystko w sezonie, potem musimy cerować nasze pokiereszowane zdrowie. Ale ważne żeby mieć satysfakcję.
Ja zwykle zimą zapadam w sen zimowy, lubię czytać, ale z wpisami gorzej ;:130

Tolinko i ty też już wymiękasz :;230 To sygnał organizmu że pora przystopować i zająć się sobą. Czyli zima nie taka zła.... ;:306
Hacone sadź, jeszcze zdąży się ukorzenić. U mnie piękna, zimuje bez problemu. Trochę późno rusza ale jak już się zadomowi to rośnie jak szalona. Sama zobacz, zdjęcie wczorajsze.

Obrazek

A teraz moje brzozy, szczepione nisko, żeby zasłonić od dołu i robić masę zieloną tam gdzie są brązowe pnie sosen



Obrazek

Przerwa techniczna, fotosik strajkuję, spróbuję za chwilę
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Kolejna próba wgrania moich Doorenbosów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu już próby w lesie. Słabo widać, powinnam dokupić jeszcze co najmniej 5 sztuk ;:306

Obrazek



Obrazek

Obrazek


No ale nie samymi brzozami żyje człowiek


Obrazek

Obrazek bambusy nie czują jesieni


Obrazek

Obrazek A to jest moje odkrycie sezonu. Pluskwica White Pearl. Rozsadziłam z jednej sadzonki na dwie. W przyszłym sezonie rozsadzam dalej i stworzę całe poletko tej bajecznej roślinki. A może jako wypełnienie pod brzozą.... pięknie by wyglądało. Typowo leśne klimaty


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”