Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku u mnie przegorzan nigdy nie jest taki intensywnie niebieski, chyba ma za dużo słońca. Niebieskości z hortensjami pięknie wyglądają. ;:215 U mnie niestety przegorzan i mikołajek skończyły kwitnienie, ;:222 a też dosadziłam do Limelight. Ze złości wykopałam dziś trzy mikołajki. Mam tysiąc siewek wokół, a przede wszystkim w szczelinach kostki na tarasie. ;:223 Jeżówka Wintage Wine prześliczna, ;:oj mój ulubiony kolor. :) Miłych chwil w ogrodzie. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu ty wiesz że zawsze twój ogród bardzo mi się podoba. Tyle pięknych zadbanych rabat i pięknych roślin mnóstwo. Roze6 śliczne i obficie kwitną. Normalnie w jakieś kompleksy ogrodowe wpadnę z moimi wypierdkami :evil:
Hortensje. Jezowki pierwsza klasa wszystko.
Bardzo spodobały mi się te ciemne trawy.Śliczne :)
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Pies i kot wyglądają na szczęśliwych :)
Ale ogród wcale nie wygląda jak pielęgnowany z doskoku... Jest taki zadbany, pięknie kwitnący, można się zakochać...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilko kupiłam rutewki Splendide i Spledide Whitex2 oraz Black Stockings. Nie mogłam się oprzeć tym pierzastym chmurkom ;:224 .
Ta ostatnia wsadzona, na szczęście na tyłach rabaty a pozostałe jeszcze w donicach, czekają na swoje miejsce.
Zwierzaczki do zagłaskania a rudzielec na kocyku mnie rozbroił ;:173. O ogrodzie nie będę pisała, bo dziewczyny powiedziały to co ja myślałam napisać ;:306
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Ewka, to bardzo miłe co piszesz ;:196 choć wiadomo, że unikamy pokazywania rabat wstydu i kłębowisk zielska. Ja co prawda nie jestem tak skrupulatna jak niektóre koleżanki ale też nie obnoszę się z miejscami rozgrzebanymi. Choć takie posiadam niestety. Prace ciągle trwają.
Wiem, że też masz Goldena. To cudowne zwierzęta. Mój mi nie obsikuje ogrodu. Pewnie dlatego że strefę ogrodową mam wydzieloną od części leśnej, po której psy biegają swobodnie. Opłacało się. Nie kopie, nie niszczy, nie wchodzi na rabatę. W ogrodzie właściwym jest tylko podczas mojej w nim obecności.

Soniu, ja też mam dwa rodzaje przegorzanu. Jeden intensywnie niebieski, drugi blado niebieski. Nawet przez moment myślałam że ten drugi będzie biały. Kupowane w tym samym miejscu, w tym samym czasie. Oczywiście ja wolę ten ciemniejszy.
Mikołajek jeszcze w połowie niebieski, trochę już przekwita ale jeszcze z tydzień mu daję. To samo przegorzan. U mnie zawsze wszystko jest tydzień dwa później. U mnie nie ma dużego ryzyka siewek, sama wiesz że ciężko z tym, niezależnie od rodzaju rośliny. To u ciebie nawet szczotka wetknięta w ziemię puści korzenie ;:224

Anabuko/Aniu, no nie przesadzaj. Jakie kompleksy. Piękny masz ogród, dopiero się zachwycałam. U każdego coś innego sobie lepiej radzi niż u innych. A róże wcale tak dobrze nie kwitną, no poza Leonardo da Vinci. Przecież mam ponad 100 krzewów a pokazuję ciągle te same bo reszta to mizeroty. Mam kwaśny piasek. To nie są warunki na ogród. To ja jestem tak idiotycznie uparta ;:306
Ciemne trawy, czyli rozplenica słoniowa Vertigo, to moja ulubiona trawa. Co roku kupuję kilka. W przyszłym to chyba kilkanaście kupię bo są miejscówki że nie wyobrażam sobie nic innego poza tą trawą. Może jutro zrobię jej sesję specjalną we wszystkich donicach w których rośnie :wink:

Mariola, bardzo dziękuję. Na szczęście rośliny porosły duże i chwastów nie widać albo omijam aparatem ;:306
U mnie dwa psy i dwa koty. Tolerują się a nawet lubią ;:172
Zapraszam częściej.

Daysy, piękne rutewki kupiłaś. Też mam właśnie takie ;:306 Zobaczymy w przyszłym roku jak się będą sprawować. One bardzo długo kwitną. Zaskoczyło mnie to. Szybko sadź żeby zdążyły się zakorzenić. Będą bezpieczniejsze zimą. Swoją drogą ciekawe jaka w tym roku będzie zima.
Shelby ciągle mi wchodzi na moje legowisko na trawce. To materac dmuchany przykryty tylko ręcznikiem. Boję się że mi go przedziurawi pazurkami. Nawet jak leżę i się opalam, pakuje mi się na nogi :;230 Ona też chce się poopalać :roll:

To jeszcze trochę odgrzewanych, sierpniowych widoków. Ten weekend mam wreszcie wolny, to może parę nowych zdjęć uda mi się zrobić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Jolu :wit . Pamiętaj, że nic na siłę bo przecież ogród jest dla nas ;:196 . Nie ma sensu się forsować a potem mieć jeszcze większe problemy zdrowotne ;:185 . Przykro mi, że u Ciebie ktoś z rodziny choruje ;:168 . Zdrówka tej osobie życzę ;:108 . Twój ogród jest przepiękny i ciągle jestem pod wrażeniem jak genialnie wkomponowałaś go w lasek ;:138 . Wszystko świetnie do siebie pasuje , panuje ład i porządek ;:108 . Pisałaś kiedyś, że taka przestrzeń Cię uspokaja ;:108 . Masz mnóstwo traw i jak widzę dobrze sobie radzą . Ja właśnie ostatnio przyglądam się bliżej tym niższym gatunkom bo mam tylko trzcinniki i miskanty a zaciekawiły mnie turzyce i inne ;:131 . Klon Crimson Sentry bardzo mi się podoba i prędzej czy później na pewno go kupię ;:173 . Skoro Twoje Royal Red rosną wolno więc i ja uzbroję się w cierpliwość . Pozdrawiam i spokojnego piątku życzę ;:196 .
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Ach! Kłosowce i trawy, jakiż to cudowny, kojący duet ;:oj.
Brawo, Aprillo, nareszcie ładne podpory dla róż. W końcu coś prostego, bez pseudo romantycznych zawijasów, elegancka, w bardzo słusznym kolorze. Taka konstrukcja w żadnym wypadku nie stanowi konkurencji dla urody róż, a jednak będzie widoczna. Ciekawa jestem efektu końcowego.
Kotkom i pieskom koniecznie zmień kolor ręczniczka, w tej jajecznej żółci nie za bardzo im do twarzy (a właściwie do futra) ;:218.
Lubię szpalerki, u Ciebie jest ich sporo. Tym razem wpadł mi w oko ten z biało zielonymi hostami.
No, ale te kłosowce ;:170 !!!

;:196 Jagi
PS. Jeśli będziesz zbierać nasiona tych niebieskich przegorzanów, to ja poproszę.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

I fajnie ta trawa się nazywa. Rozplenica sloniowa Vertigo. Zapisałam sobie hej nazwę. A gdzie ty je kupujesz ?
W donicach też ci rosną. Hmm a jak z zimowaniem??
100 róż. ;:oj Ech to jest co wybierać. :wink:
Tak widzę ,że sporo masz tych różnych traw.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku cudne biele i zielenie. ;:oj

Obrazek

Obrazek

Stale podglądam zestawienia roślin u Ciebie ;:138 i wstydzę się, że nie mam determinacji żeby nie upychać chciejstw w wolne miejsca. ;:14 Vertigo piękna. Posadziłam ją w donicy i jestem rozczarowana. Jednak to duża rozplenica i 10 litrów ziemi nie pozwala na ładny rozwój. ;:174 Klony w donicy śliczne i jakie ładne cienie na ścianie. ;:215 Miłego, spokojnego weekendu. ;:196
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Ale u Ciebie pięknie i nie zaprzeczaj, bo właściciel ogrodu zawsze widzi co można by jeszcze ulepszyć, a gość się zachwyca i kombinuje co jeszcze można by zmałpować :wink: (nie wspominając o mniej szlachetnych uczuciach jakie się czasem pojawiają 8-) )
To nic, że zdjęcia miej aktualne - gdybyś tego nie napisała, nikt by się nie domyślił, a przy ferworze codzienności i dodatkowych atrakcjach szpitalno-kręgosłupowych (mam nadzieję, że się unormowało) to i tak dobrze, że coś się udało sfotografować.
Jeżówka Vintage wine - zanotowana, bardzo lubię te mniej upakowane kwiaty, bo mam świadomość, że owady z takich bardziej korzystają.
Narobiłaś mi smaka na rutewki i już bym chciała, żeby był kolejny sezon - bo moje kupione w tym roku są jeszcze malutkie (mam Hewitt double i splendid white).
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

jeżówka Wintage Wine jest piękna! Muszę dorwać, bo kolor na świetny!
Poza tym ... Twój ogród przeszedł niesamowita zmianę i jest po prostu piękny!
Pokazuj więcej zdjęć ;:180
Czy róża przy Edenie to Pomponella?
x-ja-a

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, ta przestrzeń u Ciebie jest niesamowita. Tak jak napisała Ewelkacha, wspaniale wpisałaś wszystko w dorosły las. Na zdjęciach gdzie widać meble ogrodowe Twój ogród wygląda wygląda jak park w ekskluzywnym kurorcie, a jednocześnie jest tak przytulnie i swojsko. Myślę, że to ogromna sztuka wprowadzić ogród do lasu, nie sądzę, żebym sobie z tym tematem poradziła ;:185 Brawa dla Ciebie ;:63
Zaglądam do Ciebie często, bo widok Twoich przestrzeni jest kojąca, działa na mnie bardzo dobrze. Nie zawsze mam czas coś napisać, bo urlop się skończył i czasu mam mniej na forum, ale możesz być pewna, że zaglądam i jestem estetycznie zaspokojona, jakkolwiek by to nie zabrzmiało :lol:
Jeżówka Vintage Wine też mi się spodobała. U mnie rosną same "puste", bo takie mi się najbardziej podobają, a jedna pełna którą miałam, sama zniknęła. Więc Vintage chętnie bym sobie posadziła, ten ciemny kolor rzuca się w oczy, nawet te motyle, które noszą okulary, na pewno ją zobaczą :D Fajnie, że ją pokazałaś. A ta blado fioletowa pysznogłówka ma rzeczywiście taki kolor? Jak ona się sprawuje? Łapie mączniaka (moja ciemno-fioletowa, tak przeze mnie chwalona, że nie choruje, ma już parę mączniakowych liści :roll: )?
Rutewkę kupiłam jako "Rutewka Delavaya" i w tym samym sklepie była też odmiana Splendid, ale już wyprzedana a na pewno bym kupiła. Piszesz, że z przodu rabaty one też fajnie wyglądają, bo są ażurowe. Nie umiem sobie jeszcze tego wyobrazić, bo moje malutkie i bardziej idą teraz w boki niż do góry, ale byłam zszokowana jak zobaczyłam te ich listki jak kropelki. Czy wiosną one są jakoś w miarę dobrze widoczne, że to rutewka a nie zielsko, które z zapałem wiosennym trzeba natychmiast wyrwać? Oznakowałam je patyczkami, ale znam siebie i swoją wiosenną amnezję, więc... ;:224
Trawy też kocham, w Twoim ogrodzie one nabierają jeszcze dodatkowej urody dzięki drzewom. Ja najbardziej lubię miskanta Morning Light, chyba go masz ;:167
Czy przegorzan ma wymagania podobne do mikołajka, czyli praktycznie żadne? U mnie mikołajek sieje się jak głupi, chociaż ponoć woli sucho, a przegorzan zawsze mi się podobał, ale jakoś nigdy nie kupiłam.
Cudna kocica (to Maine Coon, czy Norweski Leśny?) na smyczy widzę. Jak udaje Ci się upilnować latem, żeby koty nie wyruszyły na wycieczkę przez otwarte okna czy taras? Moje są wychodzące i tego już pewnie nie zmienię, chociaż wolałabym, żeby nie wychodziły poza ogród. Jak na razie najstarszy kot ma 9 lat i ma się dobrze, ale ostatnio 10-letni kocur mojej przyjaciółki nie wrócił z naszej wydawałoby się, bezpiecznej okolicy :(
Zdrówka życzę, wycałuj od ciotki Jagny zwierzaki a Ty pokazuj fotki z całego sezonu, nie muszą być bardzo aktualne, każde cieszą ;:168
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku, Twój leśny ogród niezmiennie podziwiam i ciągle znajduję w nim coś nowego. Udało Ci się stworzyć prawdziwe dzieło sztuki i uważam, że to jeden z najpiękniejszych ogrodów jakie widziałam na forum ;:180 Wszystko jest dopracowane i przemyślane w każdym calu a efekty są oszałamiające ;:215
Sierpniowe zdjęcia bardzo mi się podobają. Róże powtarzają zjawiskowo a Leosie w większej grupie robią piorunujące wrażenie Obrazek Czy te nowe podpory do róż są z drewna? Zamawiałaś je gdzieś czy kupowałaś gotowe? Myślę tutaj o tych ramach przy basenie ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”