Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Wreszcie dorwałam wi - fi na lotnisku. Czekam na samolot i marzę o ogrodzie. Boję się co zastanę. Ale niestety najpierw praca, prosto z lotniska. Wieczorem porobię fotki. Tak więc do poczytania wkrótce :wit
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku do poczytania i, co najważniejsze, do pooglądania ;:196
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Marysiu. Porobiłam wczoraj zdjęcia ale jak usiadłam żeby je obrobić to usnęłam ;:306 ;:306
Nie spałam 37 godzin i organizm już nie wytrzymał.
Dziś znów w pracy i tylko zajrzałam na sekundkę sprawdzić czy nie dostałam ochrzanu od kogoś kto czekał ale na szczęście nikt nie czekał :lol: Tak więc zdjęcia wstawię wieczorem, no chyba że mecz będzie zbyt pasjonujący...
Nie wiem też czy będzie co oglądać bo niby ogród kwitnie ale jest w takim masakrycznym zielsku, że niewiele widać. Mumie po przekwitniętych różach blokują kolejne kwitnienie. Choć na pierwszy rzut oka nic nie umarło. Tylko po ulewie klony palmowe pływały totalnie zatopione w donicach. Mam nadzieję, że to przeżyją.
Spadam pracować.
Pozdrawiam grupowo, dziękuję za odwiedziny ;:4

Jeszcze tylko do Elwi: tak, to są Leosie, mam 4 szt w rządku i są super. jedyna wada to że nie pachną. Ale ja nie mam czasu wąchać ;:306
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu najpierw Ty, potem my ;:198
37 godzin bez spania i praca prosto z lotniska to nie jest przyjemny maraton ;:185
Kochana nabierz najpierw energii, odeśpij co do odespania, meczyk pooglądaj bo w tym czasie pewnie i tak tu nikogo nie będzie, a potem dopiero pełna sił i wigoru wracaj do nas z gorącymi fotami ;:108
Buźka ;:196
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj moja droga Jolu Kwietniowa ;:196

Wiesz, nie wiem co napisać, bo oniemiałam z zachwytu ;:108
Nie wiem, czy tak dawno u Ciebie nie byłam, czy zapomniałam jakie masz cudne miejsce, czy też zapomniałam jak znakomicie aranżujesz i prowadzisz swój ogród... Wiem ;:108 , wszystko razem.
Jolu, cudne zmiany, przepięknie zaaranżowana przestrzeń wokól domu - nawierzchnia, murkowe donice, stopnie itd...itp.. wszystko pięknie wtapia się w otoczenie - jest uzupełnieniem, a nie dominantą. Bardzo, bardzo mi się podoba (a propos to materiały Libet?)
Powiedz mi kobito kiedy Ty to wszystko ogarniasz? Na rabatach nie widać najmniejszego chwaścika ;:138 - jestem pełna podziwu.
Idę pooglądać raz jeszcze, bo mi mało....
PS. Myzianko dla przesłodkich futrzaków ;:196
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Joluś wyśpij się porządnie, weź urlop, bo musisz odpocząć po wyjeździe. Pochwal się koniecznie zdjęciami z wojaży i pokazuj nam ogród. ;:65 Twój las jest genialny!!!
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jak to nikt nie czekał, ja czekam ;:14 , mecz nie mecz. Pisz co tam słychać, jak urlop i zdjęcia ;:303 proszę o zdjęcia.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu miło, że wróciłaś, możesz spać nawet teraz. :wink: 1:0 dla naszych.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

W życiu, nie śpię, oglądam i się podniecam na maxa. Rewelacyjny mecz. W międzyczasie obrabiam zdjęcia, ale trochę trudno się na tym skupić. Zresztą nie mam dobrych zdjęć, było zbyt już kiepskie światło.
Ale po pracy udało mi się trochę poprzycinać róże. Co prawda tylko jedną czwartą ogarnęłam ale zawsze coś.
Dosyć gadania, parę zdjęć z zapuszczonego ogrodu
Obrazek już kwitną hortensje Anabelle

Obrazek

Obrazek pięknie wyglądają przetaczniki siwe. Nie obchodzi ich upał.


Obrazek o zgrozo zaczynają kwitnąć jeżówki. Zawsze kojarzyły mi się z jesienią...


Obrazek w tle powojnik Summer Snow, jakieś 3 metry w górę. Gigant


Obrazek Lavender Lassie rozpoczyna...



Obrazek

Obrazek Gemma, nówka, to jej pierwsze kwiaty. Podoba mi się

Obrazek

Obrazek pomidorki porosły gigantyczne, są już zielone kuleczki


Obrazek Wiliam Baffin

Obrazek Leosie tuż przed cięciem. Z daleka było jeszcze znośnie ale z bliska...masakra. Teraz zostało tylko kilka kwiatków


Obrazek

Obrazek

Obrazek Jedyny ocalały kwiat Queen of Sweden/ pierwszy jaki widziałam...sporo mnie ominęło


Obrazek Pomponella na nowej rabacie różanej


Obrazek słabe zdjęcia bo nie ma jeszcze dobrego tła. Posadzone są cisy David, ale jeszcze malutkie. Ale z czasem liczę na fajny kontrast.


Obrazek Teraz jest czas Eden Rose. Po zimie ścięte niemal do kopców, w bardzo złym stanie, odbudowują się powolutku. Te róże najgorzej zniosły u mnie zimę.

Obrazek

Obrazek Bouquet Parfait świecą w wieczornym świetle ale tylko z daleka, Chyba je zetnę bo już się zmumifikowały w tym upale. Szkoda.



Obrazek obie pergole były obsadzane tak samo. Veilchenblau i New Dawn na każdej. New Dawn ledwo zipią. A Veilchenblau na lewej pergoli bardzo zmarniała. Nie wiem czemu. Jeszcze w zeszłym roku pergole były równo obrośnięte.

Obrazek Indigoletty mumifikują się w tym upale

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Bleu Magenta, bardzo wdzięczna różyczka, fajnie zarasta ogrodzenie ogrodu


Obrazek

Obrazek

Obrazek Bantry Bay. Ogromna i zarazem eteryczna róża, jakby obsiadły ją stada różowych motyli. Ulubienica mojego M. Krzewy mają już ponad dwa metry wysokości

Obrazek ogólny bałagan z The Fairy


Obrazek A tutaj tworzy się z mozołem kolejny kawałek ogrodu, ogromnym wysiłkiem wyszarpany z lasu i piachu. Basen dostał wglębnik - jeszcze nie skończony, z powodu złamanej ręki syna. W wgłębniku basen mniej się rzuca w oczy. A jak urosną cisy wokół niego, stanie się dyskretny i niemal niewidoczny.

Obrazek

Obrazek trawnik będzie wkrótce wysiany przed nową rabatką. Będzie to kolejne ok 70-100 m2 trawnika.

Widać że jeszcze sporo pracy czeka.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jola, Ty chyba nie widziałaś zapuszczonego ogrodu ;:306
Ostatnio walczę z chwastnicą, która wyrasta w przeróżnych miejscach i za chwilę będzie się kłosić.
Piękny masz przetacznik siwy, mój jest jakiś niedorobiony. W tym roku znowu nie zakwitł.
Ciekawa jestem, jak będzie Ci się dalej spisywała Eden. Po drodze do pracy mijam taką jedną. W ubiegłym roku szał, a w tym ani jednego kwiatka.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Ogród pomału doprowadzisz do porządku. Również jak wracam z urlopu, to najpierw załamuję ręce, ale jakoś w końcu udaje mi się wszystko sprzątnąć. Tylko ja mam dużo mniej ogrodu niż Ty ;:202 Na zdjęciach z perspektywy, bałaganu nie widać. Róże kwitną, nawet bez nadzoru. Twoja Eden Rose wygląda zupełnie inaczej niż moja.Moja ma rumieniec- one mogą się tak różnić wyglądem?
Co to rośnie takiego siwego na rabacie gdzie jest Summer snow?
Gemma wygląda zachęcająco ;:108 Śliczna
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Ale przeżycia, miałam wczoraj jeszcze pisać odpowiedzi ale jakoś cała uwaga przeniosła się z komputera na telewizor ;:306 Szkoda, zadecydował ślepy traf, bo wg mnie tylko tak można nazwać karne. Graliśmy na świetnym poziomie, nawet lepiej niż przeciwnicy. Ale i tak możemy mówić o sukcesie ;:63 ;:63 ;:63

Ostatnio zaniedbywałam się tutaj i w ogrodzie. Niestety na urlopie wi-fi było tak oblegane że niemal nie dało się czytać, a o pisaniu to już mowy nie było. A transmisja danych to koszty gigantyczne. Samo sprawdzenie pogody, trwające kilka sekund to 8 zł. Sprawdzałam. Dałam sobie więc spokój. Dopiero w drodze powrotnej, na lotnisku, dorwałam się do netu i trochę poczytałam, zwłaszcza że samolot tradycyjnie się spóźnił.
Teraz czas to zmienić.
Dziękuję Wam bardzo serdecznie że zaglądaliście. Dziękuję za wszystkie miłe komentarze. Odpowiem jeszcze na kilka pytań, które przegapiłam - przepraszam.

Iwona1, nie zauważyłam że pytałaś o Agness Schiliger, tak to ona. Zakwitła przed moim wyjazdem. Niestety mimo sztywnych pędów, nieładnie się rozkłada. Ciężar kwiatów jest ogromny, więc pędy idą na boki. Po powrocie obcięłam paskudne, pogniłe mumie. Mam mieszane uczucia co do tej róży. Piękna w okresie kwitnienia, a potem... Może gdybym była na miejscu to bym dopilnowała lepiej. Nigdy więcej urlopu w tym czasie ;:303 No chyba że na miejscu ;:224

Emi, pytałaś o róże i uprawę w warunkach piaskownicy. Ja sadząc róże, przygotowuję im odpowiednie miejscówki. Kopię doły, ogromne, niemal metr szerokości na 80cm głębokości. Zależy to od odmiany. Na duże, pnące, doły są większe. Do tego sypię na spód ziemię ogrodową, gliniastą, na to kompost własny i ostatnia warstwa to jakieś 3 worki 50l dobrej ziemi ogrodowej, zmieszanej z obornikiem - takiej kupionej gotowej pod rośliny kwitnące. Dosypuję do tego garść obornika granulowanego. Wiosną sypię Osmocote 6 mieś. i tyle. Róże w donicach podlewam florowitem raz w miesiącu, czyli jak mi się przypomni. Mimo wszystkich zabiegów, róże u mnie rosną średnio lub słabo. Natury nie oszukasz. Zajrzyj choćby do wątku Majka411. Ona to ma róże podpasione. Moje tyle że robią kolorowe tło.
No i sprawa bluszczu. Na początku rośnie bardzo wolno. Jest częściowo zimozielony, tzn. to co nie przemarznie jest zielone, ale sporo trzeba przycinać wiosną. Metoda sadzenia podobna jak z różami, tylko dołki mniejsze i nie bawię się już z kompostem.
Mam też winobluszcz ale nie polecam. Późno rusza i jest ekspansywny. U siebie likwiduję z rabat i przenoszę sukcesywnie do lasu.
Mam nadzieję że te informacje będą dla ciebie przydatne. Życzę powodzenia w uprawach. Nie zniechęcaj się. Początki są zawsze trudne ale zanim się obejrzysz będzie bujnie i będziesz przesadzać.

Daffo, witaj Asiu. Trochę się ostatnio zapuściłam ;:306 Podjazdy i murki to Libet, zgadza się. Merano z dodatkiem Romano i Natulit na murki. Jestem z nich bardzo zadowolona.
Na rabatach wydaje się że nie widać chwastów, bo wtedy jeszcze było mniej albo to po prostu sztuka fotografowania ;:306 Choć ja raczej nie staram się sztucznie i na siłę kombinować ze zdjęciami. Co jest to widać, trudno. Nie jestem w stanie, na razie, mieć wymuskane. Jak skończę zakładać ogród i skupię się na dopieszczaniu i pielęgnacji - będzie lepiej. Tak sobie obiecuję :;230

Dziękuję pozostałym za motywację do pisania i fotografowania; Soniu, Doroto, Aneczka, Zuza, Marysiu, Elwi, Anito, Ilono, Sylwio, Anka/Nena, Iwonko, Lesiu.
Moje wypowiedzi były chaotyczne więc jeśli kogoś lub coś przegapiłam, bardzo proszę o ustawienie mnie do pionu ;:170


Ano, oczywiście że przegapiłam :;230

Iwonko, moje Edeny mają różowe rumieńce jak są w pąku, potem je stopniowo tracą. Myślę że może to też zależeć od pH ziemi. No i od natężenia słońca.Choć fakt, że w tym roku Edeny są jakby bielsze.
Pytałaś też o siwe rabaty pod Summer Snow. Posadziłam tam bylicę Silver Queen. Wyrosła ogromna, zasłania kule bukszpanowe. Na jesieni będą poprawki w nasadzeniach ;:306 Ale daje fajny kontrast i nie będę z niej rezygnować.
Awatar użytkownika
justyna_gl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3385
Od: 10 lut 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, przepiękne masz te rabaty, wszystko ładnie rośnie i biorąc pod uwagę warunki jakie masz to giganty Tobie porosły. U mnie wszystko wręcz ginie, obserwuję jak co roku roślinki są coraz mniejsze... :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”