Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, setka czosnków, ależ to będzie wyglądać! A masz jakiś pomysł, aby zasłonić im nogi? Bo to mnie najbardziej u nich denerwuje, wyglądają jakby schły. No ale cóż, tak już one mają. Kupiłaś fioletowe, czy również białe?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku dwieście czosnków, ;:oj ale będą widoki. ;:65 Brzóz zazdroszczę, bardzo mi się podobają. Już widzę jasne pnie na tle zieloności. ;:215 Chyba za dużo pracowałaś, masz przesyt ogrodu. ;:108
W tym roku niewiele zrobiłam, jakoś ogród przeżył. Bukszpany potraktowałam Score i właśnie puszczają świeże przyrosty, znowu zmarzną. ;:223
Zdrowia i tylko dobrych dni. ;:168
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Nieźle się już napracowałaś, nie dziwię się, że jesteś zmęczona ogrodem - ja trochę działką też, z tych samych powodów ;:131 Zdjęcia wrzucisz, kiedy będziesz miała czas, w końcu forum to nie konkurs na punktualność ;:108 A zima będzie od nadrabiania zaległości i pokazywania tego, czym nie zdążyliśmy się pochwalić w sezonie :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku nie tylko ty jesteś zmęczona sezonem :roll: był jakiś taki....trudny.Dwieście samych czosnków ;:oj ale będzie widok ;:215
Haconechloa All gold namierzyłam już u siebie tylko się zastanawiam czy posadzić ją teraz czy na wiosnę,jak u niej z zimowaniem?
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Geniu, ależ mi nie zależało na lesie. To M tak sobie wypatrzył a ja się zgodziłam, nie mając wyobrażeń czego potrzebuję. Nałóg uzewnętrznił się trochę później. Aaaa, chryzantema, sorry zapomniałam obfocić. Oto ona. Kolor bardzo przyjemny, jedynie mogłaby być bardziej zwarta, może powinnam ją uszczykiwać wiosną. Ale z drugiej strony, taka wydaje mi się bardziej naturalna. Zimowała bez okrycia, bez żadnego problemu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Margo, ja też już mam przygotowaną listę zakupów u Przemka :;230 To od razu się umawiamy na spotkanie "po". Żeby potem nie było że któraś nie wiedziała ;:306 A inne wyjazdy będę decydować na bieżąco. W przyszłym roku trudno mi będzie coś zaplanować z dużym wyprzedzeniem ;:224 Daj tylko znać a będę starała się dopasować ;:333
Bardzo jestem ciekawa, co chcesz kupić?

Wando, czosnki staram się sadzić w trawach. Na nowo powstającej rabacie z rododendronami wypełniaczem jest przywrotnik ostroklapowy więc myślę że skutecznie zasłoni brzydkie liście czosnków. Myślę też że żurawki, szczególnie te większe, świetnie robiłyby za osłonę liści.
Zobaczę tylko czy czosnki dadzą radę w półcieniu. Czosnki dokupowałam białe- Mont Everest, fioletowe Purple Sensation, Gladiator i św Krzysztofa, purpurowe: Atropurpureum. A także pierwszy raz kupiłam czosnek Miami, Schuberti i Red Mohican. Ciekawa jestem zwłaszcza Schuberti i Red Mohican. Oczywiście sadzę kolorami i odmianami, na różnych rabatach. Nie robię mieszanek. Jak wyjdzie, zobaczymy ;:170

Soniu ;:196
O brzozach marzyłam już dawno. Pewnie w lesie nie będzie takiego efektu jaki byłby na rabacie tylko z brzozami ale i tak się cieszę. Nie masz miejsca na choćby jedną brzózkę? Myślę że coś byś wcisnęła :wink:
Cieszę się że twoje bukszpany żyją. Przyrosty podmarzną to nie koniec świata. Ważne że ruszają. Wiosną przytniesz i się wyrówna. A może okryj przy pierwszych przymrozkach, może jeszcze zdążą ściemnieć. Dosypywałaś nawozu jesiennego? Może to by im pomogło przezimować. Ja to planuję zrobić.
Zima blisko, będzie czas na rekonwalescencję :;230
Buziaki.

Natalio, ciągle mi się przypomina że miałam zrobić zdjęcie tym moim roślinkom w domu i ciągle myśl ucieka. Ale sprawdziłam nazwę, to Curio czyli rodzaj starca. Super się sprawdza u kogoś kto nie umie się zajmować roślinami w domu :;230
Wszystkie dajemy z siebie wszystko w sezonie, potem musimy cerować nasze pokiereszowane zdrowie. Ale ważne żeby mieć satysfakcję.
Ja zwykle zimą zapadam w sen zimowy, lubię czytać, ale z wpisami gorzej ;:130

Tolinko i ty też już wymiękasz :;230 To sygnał organizmu że pora przystopować i zająć się sobą. Czyli zima nie taka zła.... ;:306
Hacone sadź, jeszcze zdąży się ukorzenić. U mnie piękna, zimuje bez problemu. Trochę późno rusza ale jak już się zadomowi to rośnie jak szalona. Sama zobacz, zdjęcie wczorajsze.

Obrazek

A teraz moje brzozy, szczepione nisko, żeby zasłonić od dołu i robić masę zieloną tam gdzie są brązowe pnie sosen



Obrazek

Przerwa techniczna, fotosik strajkuję, spróbuję za chwilę
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Kolejna próba wgrania moich Doorenbosów:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu już próby w lesie. Słabo widać, powinnam dokupić jeszcze co najmniej 5 sztuk ;:306

Obrazek



Obrazek

Obrazek


No ale nie samymi brzozami żyje człowiek


Obrazek

Obrazek bambusy nie czują jesieni


Obrazek

Obrazek A to jest moje odkrycie sezonu. Pluskwica White Pearl. Rozsadziłam z jednej sadzonki na dwie. W przyszłym sezonie rozsadzam dalej i stworzę całe poletko tej bajecznej roślinki. A może jako wypełnienie pod brzozą.... pięknie by wyglądało. Typowo leśne klimaty


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Cześć, Aprillo!
Piękne brzózki upolowałaś. I kotu się spodobały ;:333. Lubię je najbardziej ze wszystkich drzew, boleję tylko, że tak późno się o nich dowiedziałam. A i kupić nie było tak łatwo ;:174.
Pluskwica lub świecznica (przyjemniejsza nazwa...) lubi dużo wilgoci, o czym trzeba wiedzieć...
Wiesz co? Zastanawiam się co ja bym zrobiła, mając las na swojej działce. Co tam rosło na początku?
Czy podjęłabym trud zapełnienia go innymi roślinami niż typowo leśne? Pewnie nie, zostawiłabym go w wersji naturalnej, dosadzając najwyżej jakieś buczki, bluszcze czy trawki.
Co innego część przed lasem, tam wszystkie chwyty dozwolone. Nie szkoda Ci takich cudnych brzóz pochować między potężnymi sosnami?

;:196 Jagi
PS. Kiedy siejesz przegorzan, teraz czy wiosną?
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, cieszę się, że udało Ci się dopaść upragnione brzozy za rozsądną cenę. ;:138 Już nie mogę się doczekać wiosny żeby obejrzeć je na żywo. ;:65
Wolę nazwę świecznica. Mam taką o bordowych liściach. Masz rację, że ona bardzo pasuje do lasu, ale na naszych piaskach to ona nie szaleje.
Uwielbiam Twoje hakonechloa .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Pięknie kwitnie co jeszcze swiecznica .
Haconki piękne. Jeszcze ich nie mam .Może na wiosnę uda mi gdzieś je zakupić.
Nowe drzewka .echhh ile to tych roślin ściągamy i dosadzamy do naszych ogrodów. . :roll:
Mam identyczną Tak różową chryzantemke I tak samo u mnie rośnie. Nie taka zwarta. Ale ja ja lubię .Pięknie późno kwitnie.
Moja już 3 lata ma. I dobrze zimuje bez okrycia zimowego. :wink:
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Piękne brzozy, gratuluję zakupu ;:63 ale czy ja wiem, czy ich za mało? W końcu urosną, jakie duże mają być docelowo?
Piękna ta różowa chryzantema, zwykle widuję w tym kolorze puste, Twoja jest ładniejsza ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku małe brzozy słabo widoczne, ale przecież one tak szybko rosną. ;:108 Hakone piękna, ;:oj muszę swoje podkarmić wiosną. Pluskwica świetnie rozjaśnia teraz ogród. ;:215 Niestety u mnie brzóz nie będzie, za mały ogród. Mam za płotem setki, M by mnie udusił, gdybym jeszcze w ogrodzie posadziła. Kilka razy w roku czyści rynny, stale przytkane, brzozy śmiecą od lutego. :roll:
Ciepłych dni życzę. ;:3
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Świetne te brzozy ! Chyba dokładnie takie jakie chciałaś, wielopniowe. Dlaczego piszesz, że nie są idealne ? Wyglądają pięknie. ;:173
Jak na ten kawałek ogrodu to chyba taka ilość wystarczy, choć oczywiście nie wiem jaki efekt chciałbyś osiągnąć. One przecież z wiekiem będą coraz bardziej widoczne. Ich pnie i gałęzie "zgrubieją" i tak pięknie się wybielą.
Ja nie wytrzymałam do wiosny i jeszcze we wrześniu pojechałam do Zielonych Progów. Jak zobaczyłam całą kwaterę zastawioną kłosowcami to aż westchnęłam. Co za kolor! Kupiłam na próbę dwie sztuki "Black Adder". Oby dały radę w mojej ziemi. Pojechałam tylko po kocimiętkę " Junior Walkers " i jeżówki "Green Jewel" (przez Ciebie), a przywiozłam duuużo więcej ;:131 , między innymi fajne metalowe ozdoby. :D
A tak przy okazji, masz bardzo malowniczy kompostownik. :uszy
Pozdrawiam
Ewa
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jagi, brzozy są niemal idealne. Widziałam ładniejsze, miały więcej rozgałęzień i trochę wyższe. Moje mają mniej rozgałęzień, góra trzy ale cena za ułamek tego co tamte. Fakt że tamte z renomowanej szkółki ale 550 zł za sztukę w życiu bym nie dała. Za tą cenę mam pięć swoich, może mniej ładnych ale w razie jak się coś nie przyjmie to nie wyrwę sobie włosów z głowy. Trzeba było je przywieźć z daleka ale i tak było warto. Zależało mi właśnie na rozjaśnieniu tego lasu. Rosły tam już wcześniej brzozy, brodawkowe ale się połamały przy jakiejś wichurze, jeszcze zanim dom zaczęłam budować. Tak więc nic nie robię na siłę. Przywracam wcześniejsze krajobrazy, tyle że z bielszymi pniami. Zależy mi też na lekkim przesłonięciu się od drogi. Niby 50 metrów do drogi, niezbyt uczęszczanej ale jednak brak pełnej prywatności. A nie chcę robić żywopłotu, bo tam jest górka, różnica poziomów jakieś 150 cm. Pod brzozami chcę dać właśnie bardziej leśne rośliny. Zawilce, pluskwice, parzydła, hosty, naparstnice, konwalie i inne takie. Żeby ogród łagodnie przechodził w las. Plany na najbliższe 10 lat :;230
Przegorzanu teraz już nie sieję, sam się wysieje na rabacie. Możesz go wysiać teraz do gruntu albo wiosną w inspekcie. Podobno im wcześniej wysieje się nasiona, tym większe szanse na wschody. Z czasem nasionka tracą wigor. One długo wschodzą. I muszą mieć lekką ziemię, z piaskiem.

Nena, tak cena brzóz miała ogromne znaczenie. Warto było jechać niemal pod Toruń ;:306
Świecznica świetna. Mam ją od dwóch lat ale dopiero teraz tak mnie zachwyciła. Widocznie po przesadzeniu bardziej jej się spodobało. Też mam bordową ale ciągle w przechowalniku ;:306 Nie dałam jej szansy się rozwinąć. Teraz to muszę naprawić. Będzie miała nawodnienie kroplujące wiec powinna dać radę. Warto się przy niej postarać, jak taki efekt :tan Szkoda że wcześniej sobie tego nie uświadomiłam.
A obejrzeć na żywo będzie można wiosną, umówimy się na grupowe zakupy u Przemka a potem kawę u mnie ;:108 Już zapraszam ;:333

Aniu, świecznica mnie zauroczyła. Będę ją rozsadzać ile się da ;:306 Chyba że dokupię podobną odmianę. Chcę z niej zrobić całe poletko pod brzozami.
Będzie świetny jasny akcent. Jak nie znajdziesz Hacone, to zrobię ci sadzonki. Tylko się przypomnij.
Chryzantemę mam chyba dwa lata i też bez problemów zimuje. Tylko właśnie trochę za mało zwarta. Ale z trawami komponuje się fajnie.

Blueberry dzięki. Brzóz długo szukałam bo najczęściej sprzedają prowadzone na prostym pniu. A mi zależy na zielonej chmurce już od dołu. Docelowo 8-10 metrów. To odmiana Doorenbos, ona nie rośnie bardzo duża. I ma cudny, bielusieńki pień. Nie śmieci tak jak brodawkowa, ma większe i ciemniejsze liście, które trzyma znacznie dłużej.

Soniu, właśnie liczę na to że brzozy szybko rosną. Marzy mi się efekt na już ;:65 Ale podobno lepiej kupować mniejsze drzewa bo lepiej się aklimatyzują w nowych warunkach. Moje muszą się silnie ukorzenić bo wiatry bywają czasem bardzo mocne od zachodu.
Jedna Doorenbos by ci się zmieściła, one takie inne od tych pospolitych. No i przede wszystkim tak nie śmiecą. A nawet jak trochę, to jedna mniej, jedna więcej, M by nie zauważył ;:224
Pozdrawiam

Ewo, brzozy spełniły wymagania niemal w 100%. Odpowiednia jakość do ceny. Ale wierz mi, widziałam w Kordusie takie że szczęka mi opadła, nawet dwa razy. Drugi raz jak się dowiedziałam cenę. 550 zł za sztukę ;:223 Śniły mi się później. Miały po siedem rozgałęzień i 5 metrów wysokości. BAJECZNE. Długo sobie wybijałam je z głowy ;:124
Jeszcze jedną co najmniej muszę dokupić, żeby je ładnie ustawić. Wiem że urosną, teraz mają 5-7 metrów między sobą. Chcę stworzyć mini lasek brzozowy. Lekkie zagęszczenie wskazane ;:170
Kłosowce Black Adder mam. Pamiętaj żeby posadzić z tyłu bo one rosną do niemal 2 metrów. Ja swoje muszę przesunąć bardziej do tyłu. Wiedziałam że rosną wysokie ale nie wiedziałam że aż tak gęste mają te pokrzywy na dole. U mnie dają radę to u ciebie z pewnością też. Wiadomo że porobiłam dołki z lepszą ziemią ale bez przesady. Świetna roślinka.
Ozdoby metalowe kupiłaś? Przemek zaczął swoje dzieła sprzedawać? Wrzuć u mnie fotki, please. Bardzo jestem ciekawa.

Pewnie już ostatnie zdjęcia przed zimą





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Ciągle masa igieł do grabienia. Dymek z ogniska spowija okolicę...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek No i ciągle walczę z cebulami



Obrazek No i nie pochwaliłam się jaki sprzęt dzięki Wam otrzymałam ;:333



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”