Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Jolu,

Ciekawie przedstawiłaś swoje podejście do kotów. Niektórym uproszczona konstrukcja psów bardzo odpowiada; ja zdecydowanie wolę koty. Np. ta skupiona mina kocicy Shelby ;:167 - całe opowiadanie można napisać o tym, jakie myśli snują się w kociej głowie.

Wejście do Twojego ogrodu i on sam prezentują się po królewsku. Las wprowadza aurę tajemnicy.
U mnie tajemnicy zdecydowanie brakuje, wszystko rozgrywa się jak na scenie teatralnej.
Prosiłaś o zdjęcia, więc przedstawię dwa. Na pierwszym widać właśnie tę otwartą scenę, a ponadto małą próbkę mojego "baroku".

Obrazek

Na drugim widać, jak kręcę się wokół kilku kolorów. Niebieski, biały, purpura, róż i fiolet. Nic żółtego, pomarańczowego, czerwonego i tym podobnych "wesołych" kolorków.

Obrazek

Jest jeszcze druga część ogrodu - krajobrazowa. Tam dominują drzewa.

Ciekawa jestem, czy masz jakąś roślinę, którą uważasz za wizytówkę swojego ogrodu. Taką, bez której ten ogród nie byłby TYM ogrodem?
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu cleome bardzo ładne, takie wysokie i dostojne :) zwierzaczki masz cudne ;:63 aż chciało by się je poprzytulać takie puszki hehe ja nigdy psa nie miałem, w dzieciństwie rodzice się nie chcieli zgodzić a na razie ja nie mam warunków żeby sprawić sobie zwierzaka :)
Hosty widzę u Ciebie jeszcze ładne, u mnie już zamierają... hmm nie wiem czy to przez stanowisko, czy może muszą się zadomowić, bo dopiero w tym roku posadzone były :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku kule bukszpanowe idealne i zielone, i pięknie przycięte. ;:138 Zawilce masz piękne, jednak sadzenie większej liczby roślin daje ładny efekt. ;:215 Muszę u siebie trochę przystopować z kupowaniem kolejnych, pojedynczych roślin. :roll: Zakupy ciekawe, znowu będziemy podziwiać piękności. Będę podglądać barbulę, bo kolor mnie kusi, ale jednak wymaga ona ciepła zimą. ;:174 Drapanie za uchem dla futrzaków. ;:167 Ciepła i słońca. ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, rutewka malownicza cały czas... patrząc na nią, to mam wrażenie, że jej kwiatuszki takie zawieszone w powietrzu
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

A na wystawę kotów w Skierniewicach zajrzałaś? :D
Zawilce przepięknie Ci kwitną ;:333
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu w dalszym ciągu zachwycam się Twoimi pięknymi kotami :) Cudne są ;:167
A ogród tez piękny w promieniach słońca :) Życzę nam go jak najwięcej, bo chyba już każdemu znudził się deszcz!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu - pędzisz w swoim wątkutak, że nie nadążam. Powól więc, że odniosę się do postu sprzed kilku stron. Bardzo ucieszyłam się, jak zobaczyłam u Ciebie Mini Eden Rose, bo prawdę powiedziawszy w nielicznych ogrodach ją widzę. Zastanawiasz się, czy nie za blisko basenu ją posadziłaś. Jeśli mogę doradzić, to odsuń ją od basenu. Moja ma w każdą stronę ok. 2 m ( i wzwyż i w w boki i do przodu). Jest jedną z najbardziej okazałych róż jakie mam.Rosnie przy pergoli, ale nie sposób ją ujarzmić ( za co zresztą ją uwielbiam). Po kilku latach dałam za wygraną i pozwalam jej na wypuszczanie kolejnych i kolejnych pędów w każdą możliwą stronę, nie jest możliwe, by rosła tylko przygięta do pergoli. Ja swoje, a ona swoje - taka właśnie jest.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, Pomponella i u mnie dobrze sobie radzi z deszczem. Pomimo ciągłych opadów nadal wyglądają dobrze. To samo zresztą Leonardo da Vinci ;:108
Kocie i psie fotki jak zawsze zachwycają ;:215
Ja mam ogrodowego doła i przez te ciągłe deszcze cała werwa uszła ze mnie jak powietrze. Nawet nie pamiętam kiedy robiłam ostatnie zdjęcia? Ciągle nie przerzucone do kompa. A jak sobie pomyślę, że jeszcze tyle pracy w ogrodzie przed zimą, to już mi się odechciewa :roll:
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Podziwiam i wzdycham, super dojrzewa Twój ogród, rośliny się rozrastają i nabierają "ciałka". ;:63
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Zmieniło się u Ciebie Aprillo :) Bardzo ładnie i elegancko wyglądają naprostowane rabaty, a niebieskie wspieracze róż, donice i doniczki są bardzo fajnym akcentem zdecydowanego koloru.

Zawilce przepiękne, Mini Eden Rose chyba sobie sprawię, bo zaczyna mi się coraz bardziej podobać.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Jolu, gratulacje ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Aprilku gratulacje. ;:63
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Aprilkowy las ......i róże. Cz 7

Post »

Witaj Jolu :wit . Ja również gratuluję Ci wygranej. Twój ogród i Ty zasłużyłyście ;:196 . Pozdrawiam :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”