Majka w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Majka w ogrodzie

Post »

Witam :wit postanowiłam otworzyć swój własny wątek trochę za waszą namową a trochę dlatego że często zapominam nazwy odmiany roślin więc forum posłuży mi trochę jako notesik i kalendarz ;:138 Z drugiej strony zacznę robić więcej zdjęć, które zawsze będę mogła porównać z czasem
Wasze ogrody podglądam już ponad 3 lata ;:63 a Mój ogród ma 5 lat i ciągle w nim sadzę, przesadzam a czasem jestem bardzo niezdecydowana i niecierpliwa ;:204
Wstawię kilka zdjęć (bo z pisaniem to u mnie kiepsko) choć bardzo żaluję że nie mam tych z przed kilku lat ponieważ komputer zawisł i wyczyścił mi 70% zdjęć :twisted:
tak więc wszystkie zdjęcia są z 2015 roku
Przy samej furtce witam gości ogromną czerwoną różą nazwy nie znam gdyż kiedyś nie przywiązywałam do tego wagi ale zamierzam to zmienić dzięki Wam ;:196
Obrazek
Mam sporo róż no już około 100 szt będzie choć kilka się powtarza np te w tym rzędzie jest 20szt rabatowych czerwonych
Obrazek
Obrazek
uwielbiam lilie choć żadnej nazwy nie zapisałam gdy w 2014 kupowałam
Obrazek
Obrazek
A to pelargonie wszystkie przechowane w piwnicy zakwitły pięknie w zeszłym roku w tym zdecydowanie będzie gorzej ewidentnie brak słońca o tej porze
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Witaj!!
!00 sztuk róż :shock: To już ładna kolekcja!!!
Ale ten szpaler różany robi niesamowite wrażenie.
Ja też lubię lilie.Twoje jak widać dobrze rosną, okazale kwitną.Ja też mam duzo NN :wink:
Pelargonie ładnie skomponowane,.
Juz mi się podoba u ciebie.Ciekawa jestem co będzie dalej :wink:
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Witaj Majko :D
Nie spodziewałam się ze aż tyle róż u Ciebie napotkam :D Jestem pod wrażeniem.
Te na trzecim zdjęciu, to sztamówki ? Jak długo je już masz ?
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Pięknie Majko ;:138 ;:138 ;:138
100 róż! Duuuużo :) :) :) Twój ogród musi być bajkowy!

Czekam z niecierpliwością na kolejne odsłony! :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Witam gości ;:138 :heja
a na 3 zdjęciu tak to róże na pniu mam je od początku jak powstał ogród 5lat temu ale w tym roku pośpieszyłam się z ich odkopcowaniem i marnie to widzę :oops: ;:124 przemarzły i nie dają oznak życia dam im jeszcze czas jak nie to na kompost :( ja co roku wykopywałam na jesieni duży dół i kładłam je na leżąco i przysypywałam i sadziłam bliżej maja jednak w tym roku gdzie były zakopcowane chciałam szybciej zagospodarować teren bo powstały w tym miejścu schody i pergola i musiała odkopać a teraz żałuję, że się tak pośpieszyłam bo to było końcem marca
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Witaj Maju ,jestem i ja w Twoim ogrodzie ,fajnie ,że otwarłaś wątek i chcesz się podzielić z nami swoim ogrodem ,a jest czym ,bo taki piękny, 5 lat to już szmat czasu ,zresztą widać jak pięknie obsadzony i rozrośnięty ,tyle róż i lilii robi wrażenie moje na pniu dość przetrwały ,a była tylko włóknina ,ale są z tych drobnokwiatowych ,one są mocniejsze ,a inne już dawno straciłam i nie będzie ich więcej,pozdrawiam i czekam na nowe fotorelacje :wit
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Maju, dużo róż zgromadziłaś. Podziwiam Cię za zgromadzenie wielu sadzonek jednej odmiany. Mi wciąż trudno się ograniczać, więc jeżeli kupię dwie takie same, to już uważam za sukces :wink: . W końcu, jest tyle pięknych odmian, które warto mieć...
Pelargonie miałaś piękne! Podziwiam osoby, które nie uśmiercają doniczkowych :oops: .
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Dodam jeszcze kilka zdjęć
wiosna 2015 wstawiliśmy krawężniki i wsadziliśmy tuje szmaragdy po czym ścięłam je na kulki a po między nimi zamontowane zostały lampy kule zrobione z betonu zalewane w globusie i pomalowane technika decoupage

Obrazek
a całe lato wykładałam z M drogę z odpadu granitowego on mieszał beton ja układałam a na koniec ubijał i jakoś nam poszło ;:138
Obrazek

Obrazek
jesień 2015 rok


Obrazek
a wiosną tego roku mała metamorfoza gdyż zostało mi sporo tego odpadu granitowego więc z niego zrobiłam sporo obrzeży i sporo jeszcze mam zamiar zrobić

Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Maju proszę zbliżenie na lampy, bo mnie zaintrygowały :D
Podjazd super! Granit, to piękny materiał :)

U mnie też w tym roku robione są granitowe obrzeża, wcześniej były z wapienia, ale on się łamie i lasuje, obecne są wpuszczane w zimie, żeby można kosiarką najechać :wink:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Majka w ogrodzie

Post »

U mnie granit to był z odpadu więc kawałki krzywe i różnej wielkości, grubości ale się udało położyć choć powstały mi dwa dołki może latem to poprawie a lampy w tym roku dostaną nową serwetkę :heja i więcej bieli ponieważ w tym roku dostałam na zająca od M i kolegi 2 pergole i metalowe krzesła i pomalowałam na biało :heja w tym roku ogarnęło mnie szaleństwo bieli :lol:
Obrazek
kule jak już wspominałam wylane z betonu w globusie a szkło to słoiki po musztardzie potem dwie połówki sklejone i osadzone na metalowych rurach osadzone i zapalają się wieczorem na czujnik ruchu
Obrazek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Biel super się prezentuje w ogrodzie.
Kapitalny pomysł z tymi lampami! ;:138 ;:138
Bardzo podoba mi się decoupage. Jak z trwałością na zewnątrz? Jaką farbą zabezpieczałaś?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11464
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Majka miło, że się zdecydowałaś pokazać ogród. ;:215 Różanki robią wrażenie, na pniu przepiękne. ;:oj Lampy ponownie podziwiam. ;:138 Kwiatek w różowym najpiękniejszy. ;:167 Dzielna pomocnica. :)
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Majka w ogrodzie

Post »

Trafiłam i ja do Twojego cudnego ogrodu. Pienne róże cały czas mnie pociągają, niestety obawiam się, że u mnie nie przetrwałyby 1-go sezonu, więc będę podziwiać je u Ciebie. Niech Ci pięknie rosną i zdobią Twój ogród. Różany szpaler ;:333
Piękne masz te szare wazony i oczywiście lampiony. Mnie ostatnio też wzięło na decoupage, na razie zrobiłam kilka wydmuszek na Wielkanoc, ale planuję też lampiony ogrodowe ;:131 , takie na tee light-y Podpowiesz mi, jaką farbą je zabezpieczasz?
Świetnie, że otworzyłaś swój wątek, ilość róż imponująca ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”