Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Zdjęcia naszych ogrodów.
Kasiula1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 kwie 2016, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

Witajcie,

Po 2 letnich obserwacjach incognito postanowiłam się przedstawić i założyć własny wątek.
Forum czytuje i bardzo lubię, traktuję jako bazę wiedzy i czasami szkolenie, bo jestem początkująca.
Swoją przygodę z działeczką ROD rozpoczęłam w sierpniu 2014 roku. Jako, że mieszkamy z mężem w dużym mieście i dużym bloku... a ciągnie nas aby przebywać w bardziej naturalnym środowisku postanowiliśmy nabyć działkę Rod.
Niestety ceny działek budowlanych i nawet rolnych w okolicach Krakowa mają ceny zawrotne, zaspokoimy się 3 arami ale za to w Rod obok naszego domu więc lokalizacja znakomita, 3 minuty piechotą i już jesteśmy na własnych arach;-)
Jako że mamy małe dziecko i małego pieska wszyscy zyskaliśmy na kawałku własnego trawnika na którym robimy co chcemy.
A więc zakupiliśmy w sierpniu 2014 roku działeczkę niecałe 3 ary ale za to w tragicznym stanie. Nieuprawnianą od ok 8 lat. Ponadto w tym czasie niestety działka została zalana przez powódź. Poprzedni właściciel po tej powodzi nawet tam nie zajrzał :roll: więc orzech był trudny do zgryzienia. Działeczka sama w sobie bardzo fajna, prostokątna w miarę równa. Ziemia całkiem żyzna. Domeczek 20m2, murowany z podpiwniczeniem, niestety dach do zrobienia. I coś co mnie zachwyciło piękna magnolia kwitnąca 2 razy w roku.
Poza magnolią, są dwie thuje, było kilka starych drzew owocowych, piękna brzoza, stary winogron, kilka starych krzaków owocowych, leszczyna, rój pszczół, masa śmieci. Był też ładny lilak ale niestety mój M omylnie zrozumiał że trzeba go wykarczować i pewnego dnia już go nie było ;:223
Ponadto na części działki sąsiad uprawiał sobie pomidory, fasolę i nie wiem co jeszcze. Jako że też ma tylko 3 ary a zamiłowanie do uprawy własnych warzyw imponujące to umówił się z poprzednim właścicielem że będzie sobie coś tam uprawiał.
Dzięki temu część działeczki była już przekopana i odchwaszczona.
Jak mi się uda to dodam kilka zdjęć z tamtego okresu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A poniżej działeczka po delikatnym oczyszczeniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kasiula1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 kwie 2016, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

Na wiosnę 2015 roku wzieliśmy się ostro do pracy, mieliśmy w planach założenie trawnika, uporządkowanie tego bałaganu i jakieś nasadzenia. Ale mnie ogarnęła misja ogrodowa i na jesień tego też roku z wielką dumą muszę przyznać dostaliśmy pierwsze miejsce w konkursie na najpiękniejszą działkę ROD ;:oj ;:138
Jest u nas ok 300 działek, widziałam nawet piękniejsze ale ta nagroda to chyba za to że nikt nie liczył, że z najbardziej zaniedbanej działki w rok zrobimy coś fajnego.
A więc wiosna 2015 m.in nowy dach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

:wit Ale zmiany , piękna już ta Wasza działeczka, wcale nie widać że była nieuprawiana 8 lat
Muncia
100p
100p
Posty: 142
Od: 3 lut 2016, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

Miło mi Cię przywitać :) Ja również zaczynam swoją przygodę z działeczką ROD. Widzę, że u Ciebie, to samo było co u mnie, wiele lat zapomniana i nie wiadomo w co ręce włożyć .

Będę zaglądać i śledzić Twoje poczynania. Zapraszam również do mnie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=94362

Życzę powodzenia, dobrej pogody i dalszych sukcesów :uszy
Kasiula1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 kwie 2016, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

Dziękuję dziewczyny ;:196
Kasiula1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 kwie 2016, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

A więc wiosna 2015 zakładanie trawnika okazało się dla nas największym wyzwaniem. Przegapiliśmy ten moment :roll: i wysialiśmy jak już było bardzo ciepło i bardzo sucho. Dodatkowo nic nie wiedziałam o trawie, więc będąc w sklepie kupiłam "najlepsze trawy z..."
sugerując się dość wysoką ceną stwierdziłam że za tym idzie jakość.... ;:124 Trawa kiełkowała mi ponad 5 tygodni, przed trawą wystartowała masa chwastów (mimo że wcześniej było Randup i przekopanie całej działki). Ale cóż pogodziłam się że trawnik jak dywan oglądać będę u sąsiadów, bo masa z tym roboty a od początku zaczęłam od niewłaściwej mieszanki...
Fotorelacja
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Poniżej pierwsze rabaty i nasadzenia. Na szczęście mam wokół fajnych sąsiadów i do nich mam np. pomidory i inne sadzonki jednoroczne. Krzaczki to owoc wyprawy na giełdę kwiatową
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A poniżej moja ukochana magnolia, nie wiem jeszcze co to za gatunek ale kwitnie 2 razy w roku. Niestety została posadzona na samym środku działki, co zaburza mi trochę przestrzeń bo działka wydaje się mniejsza niż jest.
Ale za to można powiedzieć że magnolia jest prawdziwym soliterem :tan

Obrazek

Obrazek
Muncia
100p
100p
Posty: 142
Od: 3 lut 2016, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

Piękna ta magnolia ;:215

Nie strasz zakładaniem trawnika, bo i nas to czeka w tym roku ;:145 Właśnie obawiam się, że zanim trawa wzejdzie, to chwasty ją wyprzedzą, a u mnie to przede wszystkim podagrecznik, paskudna i ciężka cholera do wytępienia.
Kasiula1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 kwie 2016, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

Muncia pisze:Piękna ta magnolia ;:215

Nie strasz zakładaniem trawnika, bo i nas to czeka w tym roku ;:145 Właśnie obawiam się, że zanim trawa wzejdzie, to chwasty ją wyprzedzą, a u mnie to przede wszystkim podagrecznik, paskudna i ciężka cholera do wytępienia.
Z trawnikiem startujcie teraz albo dopiero jesień.
Jeżeli dobrze dobierzesz mieszankę, zasiejesz, poprosisz aby urosła :lol: to potem tylko regularne koszenie ostrą kosiarą, nawożenie, wertykulacja, areacja, wygrabianie, co jakiś czas też wałowanie to będziesz mieć dywan nie trawę :heja
Muncia
100p
100p
Posty: 142
Od: 3 lut 2016, o 15:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

Na razie fizycznie nie mamy czasu na sianie trawnika, będziemy to robić w maju-czerwcu, bo na razie skupiliśmy się na tunelu foliowy, warzywniku i ogrodzeniu działki. Nie przejmuj się, u nas jest taki torf na głębokości 1,5-2 szpadla i taka wilgoć, że żadna susza nam nie straszna i trawa urośnie zawsze :D oby tylko z tą mieszanką trafić ;:174
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

Witaj :wit na FO. Jeśli pozwolisz często będę cię odwiedzać, choć zapewne nie zawsze zostawię ślad.
Mam działkę w ROD gdzieś w pobliżu twojej. Sądzę po tym, bo też już kilka razy była zupełnie zalana ;:oj . Działkę mamy już 45 lat i po każdej powodzi M ma jej serdecznie dosyć, ale za każdym razem jakoś go mobilizuję i zaczynamy od nowa.
Fajnie ;:215 , że masz ją blisko. Możesz więc często na niej bywać.
ciocia Dorota
Kasiula1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 kwie 2016, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

henecio również witam :-) jasne zaglądaj śmiało, ja mam działkę w Podgórzu okolice ul. Przewóz na szczęście była zalana tylko raz wtedy gdy wysadzili wały ;:145

Trzy fotki porównawcze wrzucę, dokładnie taka sama perspektywa to samo miejsce :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze jedno porównanie

Obrazek

Obrazek
Kasiula1984
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 15 kwie 2016, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

Wiosna 2016

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Monika79
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 956
Od: 16 kwie 2012, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wielka metamorfoza działki Rod-moje 3 ary radości

Post »

:wit Oglądając ogrody natrafiłam na Twój wątek.Jest ślicznie ;:oj Będe podglądac po troszku .
Ale zmiany,uwineliście sie szybko.No w takim stanie to ja nie wiem za co bym sie wzięła.A te chwaściory to pewnie opryskiem potraktowane?Po jakim czasie zaczęliście sadzić nowe krzewy?Tak pytam dla orientacji,bo u mnie jakiś chwast sie wpakował,kosi sie go razem z trawą,ale on już jest prawie na całym ogródku.Listki coś do czarnego bzu podobne.
Ale trawa zieloniutka.Taka soczysta.
Kasiu,tak podpytam te białe kamienie na rabacie to sa wysypane na kore?Czy z kora to inna rabata?
A pod kore kładzie sie coś?Tak pytam bo u sąsiadów pod kore rozkładali nie wiem czy to była czarna folia,czy flizelina,robili w niej otwory na krzewy i dopiero na to kora.A pytam dlatego,bo tez chce sobie ogródek zrobić i dobrze byłoby wiedzieć.
Będe podglądac Twoją działke ;:196
Kwiatki Moniki
POZDRAWIAM MONIKA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”