Moje zielone zakręcenie cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu, macie rację ;) Dobry pomysł z różami. Donic mam, więc powsadzam je do nich.
Pozdrawiam - Justyna
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julcia piękna ta Twoja Rapsody, też ją mam ale posadzoną w złym miejscu i na pewno jak tylko pogoda pozwoli to pierwsza będzie przesadzona.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu ,dobra kobieto co to za czerwone cudo masz na pergoli -znasz może jej nazwę. A rabata z hostami prezentuje się wspaniale, trzymam kciuki za to żeby nic się jej nie stało ;:215
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Iwonko niestety nazwy nie znam,ale chętnie się podzielę bo co roku ma sporo odrostów.
Co prawda w ubiegłym roku jesienią dostała nową miejscówkę ,bo bardzo cierpiała na mączniaka w tym miejscu przy tunelu foliowym.Musi mieć bardziej przewiewne miejsce ;:196
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Justynko, Krysiu ;:4
Dziś po raz pierwszy byłam na działce popracować i naprawę wiem gdzie mam mięśnie :;230
jutro poproszę o dźwig przy łóżku ;:224
Mam za to obcięte drzewa owocowe i winorośle.
Jutro jak pogoda pozwoli będę zbierać i kroić na drobne gałęzie bo na działkę nie da się wejść
Obrazek

Obrazek
Dzień był naprawdę cudownie cieplutki, ptaki dawały popis wiosennego śpiewania,na niebie klucze gęsi nawet żurawie usłyszałam :tan jednym słowem od zachodu idzie wiosna :heja byle zima już nie pokazała mrozu bo wszystko się budzi włącznie z biedronkami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłego wieczoru i za wiosnę ;:304
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julio, podziwiam ogrom wykonanej przez Ciebie pracy! ;:63
Ja dzisiaj jedynie napawałam się słoneczkiem ;:3 i nawet palcem nic nie tknęłam. ;:222
Jakiś potworny leń mnie dopadł, ciepełko zamiast zmobilizować mnie do wysiłku, odebrało mi chęć do niego. ;:306
Nic to, jutro nadrobię. ;:108
Tobie życzę łatwego uporania się z nadmiarem gałęzi, bo nie wejdziesz na działkę i nie będziesz mogła podglądać swoich powracających do życia roślinek :tan :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu to jest nas dwie, ja już się nie mogę ruszyć ;:145 Dwie taczki gałęzi powycinałam,pojaśniało a ja jestem zmęczona ale zadowolona. ;:196
Julio śliczna jest ta róża pnąca, a ona jest czerwona czy bardziej różowa. ;:167
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julia widzę, że ruszyłaś pełną parą :) ;:138 dużo pracy wykonałaś już na samym przedwiośniu :) ;:224 pozazdrościć, ale przy takiej pogodzie to chęci same nadchodzą :) A dźwig miejmy nadzieję, że nie będzie konieczny :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu ja tez biedronkę obudziłam! Przyleciały nowe szpaki i odgłosy były w pełni wiosenne, a przy tym wszystkie koguty piały jak szalone :;230 Zrobiłaś niezłą demolkę na działce :;230 U mnie też tak jest/było, ale w większości rozdrobnione czeka na rozwiezienie na grządki :D Śliczna ta róża i dobrze że ją przesadziłaś w lepsze miejsce.
Miłego wieczoru ;:168
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julcia to nas więcej takich urobionych, ale ja czekałam na taki dzień bo to siedzenie w murach juz nie pasiło.
Tylu gałęzi nie mam ale dzisiaj pracowałam przy domku, na ROD bedę miała podobnie jak u Ciebie.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Niezły kawał pracy zrobiłaś ;:oj biedronek na razie nie widziałam, za to wczoraj zobaczyłam bardzo żwawego motylka :tan
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julio to popracowałaś ostro!!!! Z jakim my entuzjazmem rzucamy się na te wiosenne prace! ;:215
U mnie też widziałam biedronki na rabatach spały pod badylkami, aż mi przykro się zrobiło, ze je ruszyłam, bo też nie lubię być budzona.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Dziękuję za propozycję Julciu w razie czego to się odezwę ;:180 Ja też byłam dzisiaj na działce trochę posprzątać ale u nas strasznie wiało i nie za bardzo dało się pracować poza tym bałam się że buty gdzieś mi się zgubią bo u nas jeszcze mokro. :;230
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Lucynko z gałęziami się uporałam :heja mimo że gałązki były świeżo ścięte udało mi się je spalić.
Odpoczynek po wszystkich emocjach jak najbardziej wskazany więc napawaj się słoneczkiem do woli ;:168
Krysiu różyczka jest bardziej różowa niż czerwona.Zobacz jakie jesteśmy zwariowane, szczęśliwe ,ze nas boli po ogrodowej robocie :;230
Mariuszu witaj, dźwig faktycznie nie był konieczny, chociaż zwolnione ruchy z rana owszem ;:224
Marysiu zrębki też miałabym jak zagospodarować, niestety na razie gałęzie poszły z dymem.
Dziś znów byłam na działce ,ale ból głowy i wiatr wygonił mnie do domu. Dodatkowo chciałam posiać groch tylko nasion nie miałam i najgorsze ,ze nie wiem gdzie są byłam pewna ze na działce, a nie ma ;:223
Krysiu masz szczęście ,ze możesz popracować koło domku . Wyćwiczysz mięśnie stopniowo i na działkę pojedziesz przygotowana.Właśnie ta niecierpliwość w oczekiwaniu na wiosnę wygania nas do ogrodów ;:172
Natalko witaj ;:168 motylek też był ale w domku ogrodnika jeszcze mało ruchliwy :lol:
Basiu biedronki chyba tak właśnie spędzają zimę wśród suchych liści , więc trzeba je zostawiać tak długo aż będą mogły znaleźć jedzonko ,bo to nasi sprzymierzeńcy ;:170
Iwonko u mnie na działce mam piach uszlachetniony nawozami organicznymi, nigdy nie mam mokro nawet po największej ulewie wsiąka migiem. Ma to swoje minusy bo w czasie suszy nie mogę nadążyć z podlewaniem.
Już na głębokości 40- 50 cm mam żółciutki piach.
Za to dziś na działce podziwiałam nowe roślinki, jeszcze w poniedziałek niewidoczne
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nawet jagoda kamczacka powoli rozwija pąki :lol:
Jutro już do pracy, więc działka w weekendy ;:145 pod warunkiem ze będzie odpowiednia pogoda.
Miłego popołudnia ;:4
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”