Moje zielone zakręcenie cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julio, jak miło popatrzeć na rozświetloną słońcem działeczkę. ;:215
Roślinki szczęśliwe wychylają główki do ;:3 i cieszą się jego ciepłymi promieniami. :tan
U mnie chmury w ciągu dnia, a teraz słyszę już stukanie deszczu o parapet. ;:145

Dobrego ;:3 weekendu Ci życzę ;:196 i zdrowego. ;:167 ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Działeczka w słońcu cudna ,ostatnio czytałam w gazetce ogrodniczej ,że rozchodnikom w maju wyciąć 1/3 pędów to nie będą się tak rozkładać /,do wypróbowania w następnym roku/moje bardzo się pokładają.Pozdrawiam serdecznie i ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Marysiu słonko fajna rzecz tylko dlaczego w ciągu tygodnia ;:223 a w weekend leje.
dziś pod parasolem jednak działka była :lol: niestety tylko spacerowo, a kiedy będzie okazja popracować ;:222
Pumpkin w tej chwili naprawdę obficie kwitnie szkoda tylko ze już nie zdąży zawiązać owocków całe lato rósł mizernie a teraz krzaki olbrzymie.
Lucynko dziś słonka nie ma, pączki róż szare od pleśni, jeżyny również ;:145 mimo ze u mnie nie było tyle deszczu za to chłodno i mglisto .
Obrazek
Tenciumoje rozchodniki jakoś się nie rozłażą, mimo ze nie przycinane, może to zasługa odmiany
;:218 ale warto wiedzieć może wypróbuję sposób w następnym roku tym bardziej ze jednak mam ochotę na więcej odmian.
Dziś słonka nie było, jednak działeczka jeszcze tragicznie nie wygląda :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
za życzenia dziękuję a Wam zyczę słońca i koniecznie złotej jesieni ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu pewnie znowu pokrój rośliny zależy od podłoża skoro rozchodnik się nie wykłada :wink:
Bardzo mi się podoba rabatka na 2 i 3 zdjęciu ...fajnie skomponowana ;:215
Jeszcze kolory w ogródku są, a jak nie kwiatów to pewnie aronia się przebarwia? :D Przeleciał ten sezon bardzo szybko, bo ciągle na coś czekaliśmy! jak długo czekaliśmy na wiosnę jako taką! ja jeszcze sezon miałam przerywany wyjazdami :wink: Dobrego tygodnia Julciu ;:196
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Marysiu aronia już praktycznie łysa nie mam pojęcia co to, ale całe gałęzie latem zasychały i wycinałam.
Pierwsze gałęzie usuwałam już na początku lipca. Krzewy ocalały jak na razie ale co będzie wiosną nie mam pojęcia. ;:185
rabatka która Ci się podoba to moje zakładane w ubiegłym roku hostowisko, też jestem zachwycona praktycznie cały sezon ładna ,ale już wiem ze muszę dopracować bo niskie hosty ukrywają się za wysokimi.
Tak Marysiu sezon naprawdę umknął nie wiem kiedy ;:222 nigdzie nie wyjeżdżałam w tym roku a mam niedosyt działki jeszcze tyle chciałabym zrobić, ale chyba dopiero w następnym roku.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu zawsze coś odkładamy, nie da się ! Nie widać mankamentów rabaty ! podobają mi się różne struktury roślin i odcienie zieleni...wyszła super ;:215 jakbyś coś jeszcze z host chciała to pisz, bo na pewno wszystkich nie posłałam. Niektóre robią się wielkie i wiekiem! :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

[quote="Maska"] Bardzo mi się podoba rabatka na 2 i 3 zdjęciu ...fajnie skomponowana ;:215 [/quote

Julio, do Marysinej pochwały dodam jeszcze rabatkę na 4. zdjęciu ;:333 ( choć może to druga część rabaty z trzeciego zdjęcia ). Dobór roślinek co do ich pokroju, kształtu listków i barw wyszedł Ci rewelacyjnie! ;:138 ;:138

Niestety, coraz bardziej daje się zauważyć jesienne klimaty na naszych rabatkach. ;:108 Coraz to mniej kolorów, coraz więcej szarych miejsc, takich "placków" sprawiających ponure wrażenie. ;:174
Cóż, cieszmy się tym, co jeszcze nam pozostało przed nadejściem zimy. ;:63
Dobrego tygodnia, Juleczko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Marysiu faktycznie odkładam na za moment i zrobił się ponad miesiąc nieobecności we własnym wątku ;:145
A to deszcz, a to inne problemiki, albo dzień za krótki, bo po pracy ciemno ,a w weekend pada ,albo trzeba nadgonić w domku ciągle coś ;:124
Lucynko niby tydzień ale zmienił sie w miesiąc, dopiero w sobotę udało mi się wyrwać na działkę i posadziłam wreszcie czosnek, wkopałam donice z pnącymi truskawkami na zagonku by korzenie nie przemarzły zgrabiłam liście z trawnika i już wieczór.
ostatnie zdjęcia z tego sezonu, jeszcze aksamitki w kwiatach, jakieś zapóźnione lub powtarzające kwitnienia i koniec ;:145 trzeba wiosny wyglądać
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pa pa działeczko :wit byle do wiosny.
teraz ewentualnie niedzielny spacer w południe. Na szczęście domowe doniczkowce rozweselają

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wszystkim życzę pogody na dokończenie tegorocznego sezonu ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Nareszcie zajrzałaś do własnego wątku, Julio! ;:138
W dodatku zaprezentowałaś istne wejście smoka, ;:333 bo jak widać na załączonych obrazkach, nie tylko aksamitki na Twojej działeczce kwitną. ;:108
Jeszcze masz kolorowo, a z tego co piszesz, działkę przygotowałaś do zimy. ;:63 ;:63
Co to tak ładnie kwitnie? https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/0b27c8502b5c169e
Do wiosny jeszcze strasznie daleko, a listopad dość łaskawy w tym roku, dużo kolorów w ogrodach i na skwerach, cieszmy się :tan więc tym, co mamy, a wiosnę będziemy wołać w grudniu, albo nawet po świętach...
Zdrówka Ci życzę ;:167 i pogody ducha. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Lucynko to kosmos czekoladowy kwitnie nieustannie już od czerwca bylina więc jak przezimuje to kawałek na pewno Twój, niestety nasion nie będzie mimo iż zebrałam ;:145 ale pojawiła się pleśń. Moja wina bo ostawiłam w altanie a nie zabrałam do domku gdzie cieplej i bardziej sucho ;:223
Sama jestem ciekawa jak roślinka przezimuje, bo mam po raz pierwszy tak okazałą i kwitnącą.
Na razie lekko podsypałam ziemią, a później przy okazji kopczykowania róż przykryję suchymi liśćmi ale to dopiero gdy cześć nadziemna już wyschnie.
Lucynko wzajemnie ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu sporo koloru jeszcze u Ciebie! U mnie aksamitki te z jeszcze kwitną, ale zmaltretowane :D Za to najpiękniej kwitną nagietki od Ciebie pełne o wyrazistym kolorze i pojedyncze wyżliny. Czy ta ogromna biało kwitnąca roślina to też maruna? Kosmos rzeczywiście kosmiczny, bo ten zwykły już suchutki ;:222 Grudniki śliczne i w pełni kwitnienia, moje jakoś rozwleczone i zobaczę czy wszystkie zakwitną. Julciu zima szybko minie, bo będzie się dużo działo i nawet nie wiem czy zdążysz odpocząć... a już będzie wiosna ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Wow! Nie wiedziałam, że kosmos czekoladowy jest byliną. ;:111
Dziękuję, ;:196 ;:196 Juleczko. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Marysiu na biało to tylko maruna w szparze betonowej, ubiorek i róża Chopin więc chyba nie wiem o które zdjęcie chodzi ;:218
Moje nagietki złapały mączniaka i już dawno o nich zapomniałam a miałam nadzieję ze się rozsieją bo takie jednak są najsilniejsze i najładniejsze.Co do grudników to chyba trzeba je odmładzać mam jeden ogromny i nie kwitnie a to co pokazałam to dwuletnie sadzonki są bardziej zbite, krępe i kwitną jak szalone.
Kosmos na wiosnę dostanie inne stanowisko i zobaczymy jak się uda podzielić więc nic straconego, może być i u Ciebie o ile oczywiście przezimuje bo gwarancji nie ma ;:168
Lucynko no właśnie jest byliną i roślina bardzo pokrojem przypomina nachyłek tylko kolor kwiatów inny ;:108
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”