Moje zielone zakręcenie cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Marysiu brzoskwiń faktycznie ciut było ale to na 2 drzewach w sumie jakieś 10 kg więc szału nie ma za to cały zbiur jabłek w liczbie 5 szt to jednak malutko w ubiegłym roku były 3 skrzynki.Nie narzekam tylko na winogrona i jeżyny.
Lucynko jeżynom nie dogadzam jedynie obornika dostają raz na kilka lat ,po za tym kompost jak mam może nawozu z trawnika czerpią bo jednak trawie sypię wiosną porcję sztucznych długo działających , rosną zaraz obok jedynie podlewam jak dłużej bez deszczu .
Co dalej z pumpkinem zerwać i do ozdoby :?:
Iwonko u mnie winorośle w kilku miejscach ,ale mam posadzone w rozstawie co 1,5 metra nie mam pojęcia jak powinno być. Za to przycinam mocno i często w ciągu lata. Na 3,5 metrową pergolę też wcisnęłabym trzy krzewy z łakomstwa ;:168
Basiu ;:196 ;:167
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu, smaczne zbiory. U mnie będą królowały maliny. Dziś podpisujemy umowę u notariusza i działka będzie nasza. Już nie mogę się doczekać, kiedy będzie powstawał ogród - ale sobie zapowiedziałam, żadnych szaleństw :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julio, pumpkin to po polsku dynia. ;:108 A skoro tak, to musi być jadalny, ;:131 tylko że ma malutkie owocki. Od nas zależy, co z nim zrobimy. W ubiegłym roku wszystkie owoce wykorzystałam na pozyskanie nasion, ponieważ całkowicie dojrzałych miałam tylko kilka. Pozostałe powędrowały do wazonu jako uzupełnienie suchych bukietów. ;:333

Na podstawie Twoich informacji wnioskuję, że moje jeżyny dostają, co im się należy. ;:108 Widocznie mam inną odmianę.
W tym roku słabo dojrzewają, bo dostają za mało słońca i ciepełka. ;:174

Dobrego tygodnia życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Justynko oczywiście ze bez szaleństw :;230 musi tylko miejsca starczyć na chciejstwa i pusto nie może być ;:224
Spokojnie doczekasz, najpierw budowa , a na końcu działki kawałek ziemi na szkółkę gdzie wyhodujesz roślinki do nasadzeń , wiadomo ;:168
Lucynko chyba spróbuję, a jak nie będzie smakować, pójdzie na nasionka i do bukietów ;:168 dziś wyrwałam się na moment na działkę celem zaopatrzenia w warzywa i winogrona, tym bardziej ze w prognozach deszcz na najbliższe dni , ranek był chłodny ale w południe naprawdę przyjemnie, skoda tylko ze tak szybko wieczór zapada bo działka w promieniach słonka całkiem miła
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu oko się raduje patrząc na zdjęcia słoneczne i kolorowe :D U mnie już tak bogato róże nie kwitną, bo te co kwitną to na długich batach i nie ma tego efektu! rozchodnik w kupce a moje ciężkie od deszczu te co nie podwiązane wyległy na boki. Julciu u mnie na oryginalnym opakowaniu nasion pampkina było napisane ozdobna, ale jak nie masz dyń to możesz spróbować :D U mnie mokro, ciemno i do .... Dobrego dnia ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julio, jak miło popatrzeć na rozświetloną słońcem działeczkę. ;:215
Roślinki szczęśliwe wychylają główki do ;:3 i cieszą się jego ciepłymi promieniami. :tan
U mnie chmury w ciągu dnia, a teraz słyszę już stukanie deszczu o parapet. ;:145

Dobrego ;:3 weekendu Ci życzę ;:196 i zdrowego. ;:167 ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Działeczka w słońcu cudna ,ostatnio czytałam w gazetce ogrodniczej ,że rozchodnikom w maju wyciąć 1/3 pędów to nie będą się tak rozkładać /,do wypróbowania w następnym roku/moje bardzo się pokładają.Pozdrawiam serdecznie i ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Marysiu słonko fajna rzecz tylko dlaczego w ciągu tygodnia ;:223 a w weekend leje.
dziś pod parasolem jednak działka była :lol: niestety tylko spacerowo, a kiedy będzie okazja popracować ;:222
Pumpkin w tej chwili naprawdę obficie kwitnie szkoda tylko ze już nie zdąży zawiązać owocków całe lato rósł mizernie a teraz krzaki olbrzymie.
Lucynko dziś słonka nie ma, pączki róż szare od pleśni, jeżyny również ;:145 mimo ze u mnie nie było tyle deszczu za to chłodno i mglisto .
Obrazek
Tenciumoje rozchodniki jakoś się nie rozłażą, mimo ze nie przycinane, może to zasługa odmiany
;:218 ale warto wiedzieć może wypróbuję sposób w następnym roku tym bardziej ze jednak mam ochotę na więcej odmian.
Dziś słonka nie było, jednak działeczka jeszcze tragicznie nie wygląda :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
za życzenia dziękuję a Wam zyczę słońca i koniecznie złotej jesieni ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu pewnie znowu pokrój rośliny zależy od podłoża skoro rozchodnik się nie wykłada :wink:
Bardzo mi się podoba rabatka na 2 i 3 zdjęciu ...fajnie skomponowana ;:215
Jeszcze kolory w ogródku są, a jak nie kwiatów to pewnie aronia się przebarwia? :D Przeleciał ten sezon bardzo szybko, bo ciągle na coś czekaliśmy! jak długo czekaliśmy na wiosnę jako taką! ja jeszcze sezon miałam przerywany wyjazdami :wink: Dobrego tygodnia Julciu ;:196
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Marysiu aronia już praktycznie łysa nie mam pojęcia co to, ale całe gałęzie latem zasychały i wycinałam.
Pierwsze gałęzie usuwałam już na początku lipca. Krzewy ocalały jak na razie ale co będzie wiosną nie mam pojęcia. ;:185
rabatka która Ci się podoba to moje zakładane w ubiegłym roku hostowisko, też jestem zachwycona praktycznie cały sezon ładna ,ale już wiem ze muszę dopracować bo niskie hosty ukrywają się za wysokimi.
Tak Marysiu sezon naprawdę umknął nie wiem kiedy ;:222 nigdzie nie wyjeżdżałam w tym roku a mam niedosyt działki jeszcze tyle chciałabym zrobić, ale chyba dopiero w następnym roku.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu zawsze coś odkładamy, nie da się ! Nie widać mankamentów rabaty ! podobają mi się różne struktury roślin i odcienie zieleni...wyszła super ;:215 jakbyś coś jeszcze z host chciała to pisz, bo na pewno wszystkich nie posłałam. Niektóre robią się wielkie i wiekiem! :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

[quote="Maska"] Bardzo mi się podoba rabatka na 2 i 3 zdjęciu ...fajnie skomponowana ;:215 [/quote

Julio, do Marysinej pochwały dodam jeszcze rabatkę na 4. zdjęciu ;:333 ( choć może to druga część rabaty z trzeciego zdjęcia ). Dobór roślinek co do ich pokroju, kształtu listków i barw wyszedł Ci rewelacyjnie! ;:138 ;:138

Niestety, coraz bardziej daje się zauważyć jesienne klimaty na naszych rabatkach. ;:108 Coraz to mniej kolorów, coraz więcej szarych miejsc, takich "placków" sprawiających ponure wrażenie. ;:174
Cóż, cieszmy się tym, co jeszcze nam pozostało przed nadejściem zimy. ;:63
Dobrego tygodnia, Juleczko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Marysiu faktycznie odkładam na za moment i zrobił się ponad miesiąc nieobecności we własnym wątku ;:145
A to deszcz, a to inne problemiki, albo dzień za krótki, bo po pracy ciemno ,a w weekend pada ,albo trzeba nadgonić w domku ciągle coś ;:124
Lucynko niby tydzień ale zmienił sie w miesiąc, dopiero w sobotę udało mi się wyrwać na działkę i posadziłam wreszcie czosnek, wkopałam donice z pnącymi truskawkami na zagonku by korzenie nie przemarzły zgrabiłam liście z trawnika i już wieczór.
ostatnie zdjęcia z tego sezonu, jeszcze aksamitki w kwiatach, jakieś zapóźnione lub powtarzające kwitnienia i koniec ;:145 trzeba wiosny wyglądać
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pa pa działeczko :wit byle do wiosny.
teraz ewentualnie niedzielny spacer w południe. Na szczęście domowe doniczkowce rozweselają

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wszystkim życzę pogody na dokończenie tegorocznego sezonu ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”