Moje zielone zakręcenie cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3663
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

:wit Juleczko co tam kwitnienie piwoni,jak taka cudna wnusia się pojawiła. Jeszcze raz gratulacje dla rodziców i dziadków ;:196 .
U mnie dziś torchę podlało,dobrze,bo pompę mam jeszcze unieruchomioną,a baniaczków z wodą z 2 piętra za dużo nie zniosę.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julio czy na ostatnim zdjęciu te pomarańczowe to pustynniki? pięknie się prezentują :)
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Witajcie :wit
Niby był długi weekend , a tak szybko minął ;:145
Wczoraj nie byłam na działce bo cały dzień padało i dziś nie musiałam podlerwać.
Lucynko cukinii jeszcze nie próbowałam dopiero rozwija pierwsze kwiatki a ze posadziłam na kompoście to rośnie jak szalona tym bardziej ze wody ma w tej chwili dostatek ;:173 może pod koniec tygodnia będzie do zerwania.
Marysiu u mnie pustynniki też po raz pierwszy zastanawiam się już o dalej z nimi robić by ponownie tak cudnie zakwitły.
Kasiu bo ten maluśki kwiatuszek cieszy najbardziej.U mnie wczoraj lało cały dzień za to dziś upał.
Mariuszu Tak to pustynniki mam po raz pierwszy ;:333
Obrazek
Dziś w drodze na działkę odwiedziłam Lidla i kupiłam mączkę rogową , mam więc podsypane , jestem ciekawa jak się sprawdzi a cena to połowa pierwotnej ;:oj więc wypróbowałam ;:131

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zastanawiam się czy można jeszcze coś podsypać na przykład lilie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Miłego wieczoru ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julio, ;:111 lilie już u Ciebie zakwitły ;:63
Pustynniki piękne. ;:215 Właśnie w Twoim ogrodzie mają idealne warunki, bo one lubią takie piaszczyste podłoże. ;:108
Krzaczki różane obsypane kwieciem ślicznie się prezentują! ;:215
Hosta, jak widać, młodziutka, a już tak ładnie zakwitła. ;:333 Widać, że doskonałe warunki jej stworzyłaś. ;:63
No i goździki. ;:303 Nie tylko cieszą oczy, :roll: ale też atakują z powodzeniem zmysł powonienia swoim niecodziennym, ale przyjemnym zapachem. ;:433
Dobrego i zdrowego tygodnia, Julio. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu , dobrze że deszczyk Cię wyręczył. Odpoczniesz trochę. Tez kupilam mączkę w lidlu ,ale będę ja podsypyea w trakcie przenoszenia roślin. Ogóreczki masz juz spore , jeszcze trochę i będziesz je zbierać . Widać że masz cieplej bo wszystko ładnie Ci rośnie. Jak tam wnusia? ;:168
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu pogodę mamy identyczną! ale plony zdecydowanie nie! W Twoim warzywniku busz i groszek gotowy do zebrania. Mój posiany w kwietniu kwitnie, ale do zbioru daleko! O cukinii nie wspomnę ;:223 Muszę przy okazji zajrzeć do Ld skoro przeceniają. Moją sypałam pod niektóre pomidory i sprawdzę jak to działa. O liliach nie wiem. Pustynniki chyba będą tak kwitły, a nawożenie jak u pozostałych :D Musze sobie dokupić inne kolory, bo to okazała roślina nie lubi tylko wody i na zimę położyłam pudełko na miejscu gdzie powinna być :D Weekend minął Ci szybko ale przynajmniej poogrodowałaś i odpoczęłaś więc spokojnego tygodnia Julciu ;:196
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Lucynko dziękuję,zdrowie dopisuje ale tydzień za tygodniem pędzi jak szalony za moment już lipiec .Pustynniki już przekwitły, ;:219 ale będę szukała jeszcze innych kolorów bo już wiem ze są jeszcze żółte i chyba białe.
Obrazek
zakwitł pierwszy maczek od Ciebie a inne mają już wielgachne pąki więc za moment będzie festiwal maków ;:196
Iwonko w tym tygodniu na pogodę nie narzekałam bo i ciepło, i popadało. wszystko rośnie jak szalone
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
oczywiście wnusia również rośnie zdrowo na maminym mleczku ;:215
Marysiu z tym groszkiem w tym roku dziwna sprawa już żółknie :shock: może to taka odmiana bo zawsze groszek był dłużej a ten w ciągu dwóch tygodni dojrzał , momentalnie zrobił się mączysty i już nikt takiego nie chce ;:222 chyba na suczy zostawię albo wyrzucę na kompost :evil: bo miejsce potrzebne na ostatni rzut ogórków.
Lilie juz rozkwitają na całego
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dziś byłam na działce praktycznie cały dzień, ale z zaplanowanych rzeczy nic nie zrobiłam ;:223 .Marchewka i buraczki nietknięte,cały dzień wiązałam winorośle,róże, jeżyny, powywracane od deszczu kwiaty , skosiłam trawnik, uporządkowałam ścieżkę do altany bo zarosła zielskiem po deszczu i jeszcze milion drobiazgów . Mam nadzieję ze jutro uda mi się wreszcie ogarnąć warzywnik i zapowiadanego deszczu nie będzie.
Dziękuję za podpowiedzenie jak się zaopiekować pustynnikiem na zimę ;:196
Miłego wieczoru ;:4
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julciu z groszku zrób zupę krem! ale na kompost nie wyrzucaj ;:185
Moje lilie mocno ucierpiały podczas mojej nieobecności , bo nikt chrząszczyków nie zbierał i nawet paczki nadgryzały, ale i tak jeszcze nie kwitną. U Ciebie zawsze cieplej! Roślinki wszystkie wsadziłam i dzisiaj ponownie podlewałam. Jedna z nich (nie pamiętam nawet która) wróciła do doniczki, bo jakiś paskuda zabierał się za nią. Niestety przy ogólnej suchości jak się pojawi mokry listek to zaraz obiadek z niego zrobią. Kupione na targu aksamitki w połowie już zżarte. Jutro robię zaporę od drogi i kaczki na ogród :D
Mam nadzieję że jarzynki przerwane :D Dobrego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Śliczny ten maczek, czysto białe rzadko się widuje ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Julio, Twoje lilie już w pełni kwitnienia! ;:63
U mnie na razie tylko jedna kwitnie i wydaje mi się, że ona jest najwcześniejsza. Pozostałe jeszcze się przygotowują. Część już zapączkowana, część jeszcze nawet pąków nie pokazała, ale one sadzone w maju. ;:108
A co Ci tak ładnie kwitnie na czwartym zdjęciu?
Zdrówka życzę ;:196 i ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Witajcie :wit
Nie wyrabiam na zakrętach aby było śmieszniej odpoczywam w pracy :;230 mam czas aby poczytać co słychać w Waszych wątkach, niestety z pisaniem już gorzej :oops:
Marysiu na kompost poszły tylko łodygi, oczywiście była zupa i kilka pojemniczków w zamrażarce na później.
Właśnie ze względu na ślimaki wysłałam nagietki podejrzewając ze może z jednorocznymi być problem z powodu Twojego wyjazdu szykując paczkę miałam zamiar jeszcze włożyć sałatę i właśnie aksamitki ale zapomniałam :oops: U mnie w tym tygodniu była naprawdę fajna pogoda bo i słońce i deszcz ,gorzej już z czasem bo warzywka przerywałam dopiero wczoraj. mam za to na dziś małe marcheweczki do obiadu a z buraczków wyrwanych z zagonka będzie botwinka ;:333
Natalko maki zagościły u mnie tylko i wyłącznie z zasługi Lucynki bo wysłała mi nasionka i dlatego mam czekam na kolejne bo jeszcze w pąkach.
Lucynko ten potwór w ogródku ziołowym to szałwia muszkatołowa , w ubiegłym roku kupiłam malutką sadzonkę i dopiero w tym roku zaskoczyła nie swoim rozmiarem .Ponoć się rozsiewa więc prawdopodobnie będą siewki i nasionka więc wiesz :wink: Jedno jest pewne ze trzeba miejsce przygotować ze względu na wielkość w drugim roku uprawy bo właśnie dlatego mnie zaskoczyła i przydusza inne zioła.
Widzisz twoje lilie zakwitają, a moje pierwsze juz zrzucają płatki na szczęście mam więcej odmian, brak mi tylko orientalnych i to w następnym roku muszę naprawić
Obrazek
Mamy początek lipca więc i w ogrodzie pierwsze plony nawet wypatrzyłam dwa pierwsze żółknące pomidory, malutkie cukinie i oczywiście ogóreczki :lol:

Obrazek

Obrazek
Warzywa warzywami ale przecież najważniejsze są kwiaty wszystkie a takie u mnie :lol:
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
oraz na zakończenie taki dziwoląg nie znoszący słońca.
Obrazek
Miłej niedzieli ;:4
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moje zielone zakręcenie cz.II

Post »

Dziś również na popołudniową kawkę mimo , że chłodno wybrałam się na działkę.Pochodziłam wreszcie z podniesioną głową a nie wiecznie z wypiętą, no wiecie czym ;:224
Stwierdzam , ze nawet nie dostrzegłam ze w roślinach już lato.
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna strona trawnika przygotowana do wakacji,tylko na razie brak ciepełka
Obrazek
z drugiej strony hamak i na gałęzi huśtawka , pod zadaszeniem jeszcze piaskownica, a w altanie bramka z tworzywa i piłki powinno wystarczyć dla dwóch łobuziaków :lol:
jeszcze popodziwiałam hostowisko bo w snach nie marzyłam ze będzie tak szybko i takie okazałe :heja
Obrazek

Obrazek

Obrazek
nazbierałam z różnych źródeł sporo odmian niestety bez nazw ale są śliczne .
Rosną w różnym tempie i jedne już utworzyły spore kępki po innych widać ze to młodziutkie roślinki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Marysiu jednak sieweczki z ubiegłego roku nie są jednakowe co widać poniżej ;:196
Obrazek

Obrazek
zapewne jeszcze będą się różnicować wraz z wiekiem bo już w zależności od światła dostrzegam u niektórych jaśniejsze smugi na środku i na brzegach blaszek liściowych.
Dziś znalazłam pąki kwiatowe u eukomisa , z niecierpliwością będę teraz czekać na kwiat
Obrazek

Pierwszy raz w tym roku miałam czas nacieszyć się działką , bez pośpiechu i bez planów co należy zrobić bez pielenia i podlewania :heja
Zerwałam pierwszego pomidorka,zawekowałam pierwszy słoiczek małosolnych z własnej uprawy, poskubałam na wpół dojrzałego agrestu i wróciłam do domku bo zrobiło się ciemno od deszczowych chmur

Obrazek
miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”