Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Tylko nie przesadź z kamieniami żebyś się nie przedźwigała ;:306 . Żartuję,jestem ciekawa jak to urządzisz. Jeszcze troszkę i trawnika to ci Moniko nie wiele zostanie -jedna rabatka,druga rabatka i zielonego coraz mniej ;:303
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Super pomysł :)
Będzie jeszcze piękniej.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Z tą rabatą na trawniku nie będzie tak łatwo, ale mam argumenty typu w tym roku nasza 10 rocznica ślubu i nie możesz mi odmówić. Mój mąż ma strasznie trudny charakter, ale ja jestem niezwykle uparta- trafił swój na swego :;230

Po 3 kursach do sterty z kamieniami mam zrobione obrzeża do rabaty przed tarasem i dwóch z boku altanki- jeszcze na jedną pod leszczyną i sosną trzeba i na długą wzdłuż tuj z tyłu altanki- liczę że jakieś 3 kursy i starczy. Planujemy jechać w tygodniu, może jutro lub we wtorek, żeby ludzie się nie kręcili- chcę uniknąć pytań i komentarzy, a może i konkurencji.
Ta rabata na trawniku według moich planów będzie obrzeżona kostką brukową, żeby łatwiej było kosić trawnik. Już mamy obrzeża z kostki na działce.

Jest pięknie, jestem zachwycona ;:167
Nasadzenia rabat są młode- rabaty z boku altanki robione miesiąc temu, ta przed tarasem jesienią. Na bocznych rabatach nie ma jeszcze pergoli pod powojniki- będą takie, jak przed tarasem. No ale to czeka na malowanie altany, bo brudna strasznie jest i zniszczona i psuje efekt wizualny całej działki. Może po majówce się mąż za to weźmie.
Za jakiś czas, jak rośliny się rozrosną, altanka zyska nowy wygląd, to myślę, że naprawdę będzie cudnie. Stary właściciel by się zdziwił, co można wyczarować z takiego barachła jakie miał on ;:224 ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To jeszcze nie koniec, ale jesteśmy z siebie dumni, choć mój Em nieco wkurzony na moją upierdliwość. :lol:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Moniś, jest pięknie!
Ja uwielbiam takie kamienie i takie obrzeża.
U siebie już w 90 % mam takie obrzeża.Super wygladają.Ale jak więcej rabat to wiadomo, trzeba ich wiecej naściagać.
Tak jak u mnie było.I coraz jeszcze ich dowożę ;:7
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Ale ładnie, od razu lepiej z kamieniami ;:oj ;:138 ;:63
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Moniko ja też swojego czasu zwoziłam z okolicy kamienie i to przez kilka lat. Czasami jak jechaliśmy do rodziny na wieś potrafiłam wypatrzeć jakiś ciekawy (np. czerwony ) "kamyczek" i przemycić z dwa takie w bagażniku i tak po trochu się uzbierało... ;:224
Dużo obrzeż mam właśnie wykończonych kamieniami, oprócz drewna to najmilszy materiał ogrodowy. Kamienie układam podwójnie a między nimi wkopuję w ziemie plastikowe obrzeże , bo bez tego trawa strasznie przerasta.
Bardzo spodobał mi się Twoje doniczkowe skalniaki. Ja kiedyś miałam skalniak ale go zlikwidowałam i posadziłam tam hortensje i róże. Roślinki jednak jeszcze mam gdzieś poutykane i chyba zorganizuje sobie jakąś ciekawą donicę , już nawet wiem gdzie ją postawię .Dzięki za inspirację ;:180
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Tak, kamienie są świetne. Też lubię :) Mnie jeszcze czarują te płotki wiklinowe. Cudo!
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Izo, płotków nie trzeba szukać na polu, wystarczy portal na a... :wink: Nie są nawet drogie, 8zł/sztuka. Ładnie by wyglądały Twoje bukszpany podparte nimi od strony ścieżki :D
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Moniko..dopięłaś swego,masz kamienie i piękne rabatki. ;:oj . Jak zamierzasz wokół trawkę kosić, chyba tylko pozostaje podkaszarka ;:173 . Mój M kosi trawkę kosiarką a ze złości na moje kamole..podkaszarkę zostawia mnie, chciałaś to masz ;:306
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Moniczko, pracowita z Ciebie dziewczyna, żeby tyle kamieni naznosić, ale ja wiem, jak się czegoś bardzo chce, to się działa :D Efekt obrzeży super ;:215 Ja tez miałam kiedyś takie obrzeża, ale ze znacznie mniejszych kamieni i u mnie się to nie sprawdziło :( Kamienie były za małe i szybko zarosły, a potem wciągnęła je glina wczesną wiosną. Szybko więc zniknęły. Szukam teraz jakiegos pomysłu na obrzeża, ale nie mogę się zdecydować.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Czasem to nawet na siebie jestem zła za tą pracowitość dziewczyny, bo po działce często padam na przysłowiowy pysk :;230

Zuziu, nie mam podkaszarki, mam ręczne nożyce i jakoś będę sobie radziła- jakie mam wyjście :roll:
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Bardzo ładnie wyglądają Twoje rabatki. Ja też robiłam obwódki z kamieni, ale jak po paru latach trawa zaczęła tam rosnąć, której nie chciało mi się za każdym razem wycinać, bo i tak szybko odrastała - szybciej niż na całym trawniku to odpuściłam i zrobiłam skalniak ;:306
Ale ogólnie bardzo ładnie u Ciebie! ;:63 ;:63 ;:63
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Ja mam podkaszarkę ale nie chciało mi się kabli do niej rozciągać, więc najczęściej także nożycami, na kolanach :;230 Na starość wychodzi, już prawie po moich kolanach. ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”