Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Monia :wit
Lubię i to bardzo tskie kolorystyczne zestawienia.
Piękne odmiany host widzę i cudne kontrastowe zurawki ;:167
I tak już tą dzialeczke zmieniłaś do niepoznania.
I ciągle już tylko pięknieje ;:215
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Piękny zbiór żurawek i host masz :) Ja też uwielbiam żurawki. Mam na działce od wczorajszego dosadzenia kilku około 15 odmian ( razem z żuraweczkami i jedną tiarellą ), na balkonie też mam kilka :) W czerwcu chcę jeszcze dokupić. Które sprawdzają Ci się na słonecznych miejscach? Takich kilka potrzebuję, najlepiej z jasnymi listkami a wiem, że ciężko z tym.

Dom z ogrodem też chciałabym mieć :) Rozumiem Twoje pragnienie tym bardziej, że wychowywałas się blisko natury.

Bardzo ładne rabatki skomponowałaś :)
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Moniko piękne rabatki , możesz zdradzić co to za kwiatuszek taki ciemnoniebieski na przedostatnim zdjęciu ;:168
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Iwciu, te niebieskie kwiatki to dąbrówka rozłogowa, chyba Chocolate Chip.

Izo, na słońce, to jednak lepiej te ciemne żurawki, jasne się przypalają.

Aniu, pięknieje działeczka, to prawda, ale po 2 miesiącach wytężonej pracy dziś dopadł nas kryzys. Całkiem opadliśmy z sił. Dochodzą do tego problemy rodzinne i dziś nawet nie miałam nawet sił robić zdjęć, pomimo, że na działeczce pięknie i czyściutko.

Tylko kilka, zresztą było takie słońce, że zdjęcia się prześwietlały bardzo, a ja już nie miałam czasu grzebać przy ustawieniach.

Podlewając rano wymyśliłam, że jednak mąż zrobi jeszcze 2 skrzynie na warzywa pomiędzy porzeczkami przy płocie, w okolicach warzywnika za altaną. Będą trochę węższe od tej, która już stoi, bo miejsca mniej. Pewnie nie uda się to w tym sezonie (choć szkoda, bo chciałabym dynie posiać jeszcze), ale dzięki temu zyskam trochę miejsca na uprawę warzyw pod chmurką, kosztem warzywniaka obecnego, a na jego miejsce może wcisnę najmniejszy z foliaków wyprodukowanych na rynku :D

Trawka znowu skoszona, obrzeża obcięte, dosiałam maciejki, dalie powstawiałam do gliniaków, podwiązałam groszek. Wczoraj wsadziłam też kompozycję z fuksji i heliotropów na taras i przewierciliśmy skrzyneczkę po winie, w której stanęła kompozycja rojniczków w starej keksówce.

Tulipany już przekwitły. Jeszcze tylko kilka czarnych jest. Róże mają małe pączusie, goździki kamienne, kropkowane i ogrodowe szykują się do kwitnięcia, czosnki, naparstnice, kukułka, firletka smółka, szałwie. Liliowe palemki też urocze. Lawenda zbiera siły moja biedulka. Mam zatrzęsienie niezapominajek, za tydzień je przetrzebię. No i ogórki i cukinia już mi wzeszły na balkonie i za tydzień pójdą do skrzyni.

Obrazek

Obrazek

czosnki w słońcu już są, inne tuż tuż
Obrazek

Pierwszy z powojników. Rożnie ruszyły po wsadzeniu. Jedne z kopyta, inne jakieś posęknięte ;:218 Dzis im i różom sypnęłam wiórów rogowych.
Obrazek

Ślimaki mają używanie. Ale tego jest w tym roku...
Obrazek

Nowe rabatki zarastają...
Obrazek

szafirki pełne
Obrazek

warzywniczek
Obrazek
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Bardzo lubię oglądać takie warzywniki, wszystko stoi w równych szeregach jak wojsko ;:333 Ja też mam teraz mnóstwo niezapominajek, ale na Twojej rabacie hostowo- żurawkowej ten błękitek robi wrażenie!
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Floksy cudowne,kupiłem sadzonki i nie wiedziałem czy wsadzić wszystkie w jednym miejscu czy każdą w innym.Maciejkę nie wiem gdzie wysiać bo wszędzie kora,Może korę odgarnąć i na obrzeżach by urosła?Niezapominajki się przerywa ?
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Mariuszu, maciejka wyjdzie i spod kory. Ja tak siałam przy tarasie. Już ładnie wzeszła. Wczoraj dosiewałam i np posiałam do donic z daliami- przy rantach doniczek. Wyszła mi cała paczka i znów muszę dokupić... Niezapominajkę w miarę przekwitania można przerwać, a poza tym wtedy lubi dostawać mączniaka, a to już wątpliwa przyjemność. Mam wrażenie, że u mnie jest jej tak dużo, że dusi mi inne rośliny i muszę ją odchudzić, choć trochę mi teraz było żal i poczekam do soboty.
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Z maciejką mnie pocieszyłaś,nakupiłem parę opakowań nasion a żadnej jeszcze nie wysiałem.W środę będę na działce to wysieję tak jak ty przy obwódkach i w donicach.Dzięki za odpowiedź :wink: Niezapominajki pozostawię samym sobie :D
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Mariuszu, siej maciejkę co jakieś 2 tygodnie, po trochu. Dzięki temu będziesz miał ciągle cudowny aromat na działce.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Siać maciejkę co dwa tygodnie to jest to! Potwierdzam. Sama tak robię. sieję gdzie się da. ;:215
Niezapominajki mają u mnie "luz -blues" sieją się gdzie chcą. Pozwalam im kwitnąć wszędzie. A jak tylko widzę pierwsze objawy grzyba to wyrywam. Ona łatwo wychodzi. I po kłopocie. A i tak zdąży się wysiać. ;:215
Czosnki też uwielbiam w każdej ilości. I pięknie u mnie się mnożą. Te duże szczególnie. ;:215
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Mądrego warto posłuchać :wink: Tak zrobię,co dwa tygodnie będę siał ;:196
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Maciejka ma tylko to do siebie, że lubi się pokładać jak urośnie. Jednak kto by jej miał to za złe...

Obrazek

Jedzie do mnie paczka z kwiatuszkami od mojej drogiej koleżanki o najbardziej zielonej duszyczce, jaką kiedykolwiek spotkałam. ;:167
Po pracy będę miała 2! godziny żeby to wsadzić i jeszcze podlać całą działkę, chyba sobie motorek wsadzę w zadek. :roll: :D Zajedziemy na 17 po 19 wyjazd.... Szkoda, że te najpiękniejsze miesiące wiosenne, maj i czerwiec upływają mi co roku w takiej gonitwie. Na działce najwięcej pracy i w pracy zawodowej też kocioł zawsze o tej porze. Będą kompozycje w skrzynkach, dosadzę jednorocznych na rabaty. Mam co prawda posiane u mamy cynie, aksamitki, ale pojadę do niej dopiero w lipcu, gdyż piątek po Bożym Ciele mam pracujący i na dodatek nie mogę wtedy wziąć opieki, gdyż w pracy bardzo ważne terminy.

Ogórkowe wojsko rośnie na balkonie jak szalone, cukinii też wzeszło chyba 6 czy 7 i jestem pewna, że to wszystko nie zmieści się do jednej skrzyni i trzeba będzie na gwałtu rety robić drugą, zwłaszcza, że od Agi z fioletowego ogrodu mam jeszcze nasiona dyń- Sweet Dumpling i Butternut i będę je jutro siała do kubeczków w domu i też podpędzała na balkonie.

Jako nr one na przyszły sezon stawiam sobie zaprogramowanie miejsca i prac tak, by na działce stanął mały foliaczek, miejsce na wysiewy pod chmurką było w skrzyniach, a na balkonie była szklarenka na wysiewy. Nie wiem jak to zrobię, bo pracy zawodowej będę miała jeszcze więcej, ale nie chcę z tym już dłużej czekać, chcę w końcu spróbować własnych pomidorów z działki i jeść rzodkiewkę i sałatę już w kwietniu.

A plan na tę jesień i przyszłą wiosnę, to rabata różana i powojnikowa z ładnymi, ozdobnymi pergolami. Mam w głowie takie swoje małe plany na przyszłość odnośnie działki. Chcę spędzić na niej lata, gdy nie będę już miała sił do pracy, w zagospodarowanym i zadbanym otoczeniu. Zawsze mniej roboty, jak już wszystko rośnie i trzeba tylko doglądać. A może i spróbuję wtedy z lokalnymi konkursami ogrodniczymi... :roll: Nie wiem jak będzie z naszymi problemami, nie wiem czy będziemy mieli dom z ogrodem. Działka to będzie nasz mały prywatny raj. Już jest. ;:167
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Plany jak u mnie żeby kiedyś za dużo pracy na działce nie było i jakaś szklarenka stanęła :D Kartonik z sadzonkami ;:306 troszkę nasadzeń będziesz miała ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”