Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Witaj :wit . Cieszę się, że powodzi nie było ;:333 . Upały teraz straszne i nie do zniesienia . Najlepiej odpoczywać nad wodą albo w samej wodzie ;:224 . Pokazałaś całą masę pięknych zdjęć ;:215 . Budleja , jeżówki , floksy, hortensje - cała gama kolorów i różnorodność gatunków ;:333 . Czy znasz odmianę tej różowej dalii ze zdjęcia pod zawilcem japońskim ?? Mam chyba taką samą jako nn i jestem ciekawa co to za jedna. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Moniczko o takich jabłuszkach letnich marzę i takim musie ;:224 . Kiedyś wszędzie można było je kupić a teraz niestety nie ma.
Naszą niestety dawno temu trzeba było wyciąć ale mam nadzieję, że sobie ją sprawię choć najpierw musiałabym poszukać miejsca. ;:14
Przetwory imponujące i jak znalazł na zimę.
:D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Piękne Dalie Moniś :wit
A i słonecznik taki pełny ciekawy ;:333
I dżemiki własne - fajna sprawa. ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Nadrobiłam zaległości, bo trochę ich się narobiło :oops: widoki roślinne piękne, jak zawsze zresztą ;:180 dżemik bardzo ciekawy ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Środek nocy, macham do Was z mojej działeczki :wit
Właśnie pada wspaniały deszcz, a jutro ma być piękna pogoda od rana. Na działce jestem od wczoraj i prawie już wszystko porobiłam, jutro mam nastawiony budzik na 5:30, zetnę truskawki i wsadzę iryski z paczki od Moniki- Alanii. Dziś wsadziłam 7 odmianowych jeżówek, jarzmianki i bodziszka, przybyły także kolejne 3 wory chwastów i ściętych badyli. Muszę wszystko zrobić, bo w poniedziałek jadę na 10 dni do rodziców.

Ewelinko, dalii niestety nie znam- mam ją już z 3 lata, kartka nie istnieje. Na pocieszenie, dla Ciebie moje hortensje :wink:
Obrazek

Obrazek

Tu z mikołajkiem nadmorskim
Obrazek

tu z przegorzanem
Obrazek

tu z lilią św. Antoniego (Józefa?)
Obrazek

Elu ja przetworomanię wyniosłam z domu i tak mi już na całe życie zostanie :lol: Lato to lawirowanie między wyjazdami, działką i robieniem przetworów- jak tu się w Poznaniu mówi- zapraw. Cieszę się mojej papieróweczki bardzo ;:108

Obrazek

Aniu polecam ci dżemik morelowy, nie jadłam nigdy czegoś takiego, poezja smaku na samych wybornych składnikach. Jak policzyłam mały słoiczek tego dżemu kosztuje mnie 4 zł, nie wiem czy gdziekolwiek się kupi coś za taką cenę choć minimalnie podobnego.

Obrazek

Natalio dzięki za miły komentarz :) Zaległościami się nie przejmuj, dzięki, że zaglądasz.
Obrazek

Parę widoczków :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I lilie, cudnego aromatu ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas spać, miejcie jutro dobry dzień :wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Dziś odpoczywam, jest ładna pogoda, zrobiłam więc zdjęcia porównawcze mojej działki.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

To jeszcze nie koniec, ale nieskromnie powiem- jestem z nas dumna. :)
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Witaj :wit . Uwielbiam zdjęcia porównawcze i muszę też u siebie w końcu takie zrobić ;:108 . Szkoda, że nie znasz odmiany dalii ale w sumie to mało ważne ;:173 . Hortensje bukietowe to przepiękne rośliny ;:138 . Moje też teraz cieszą oczy ;:333 . Deszczu szczerze zazdroszczę bo u mnie sucho ;:222 . Podlewanie z węża nie wiele daje ;:185 . Pozdrawiam i spokojnej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Zmiany niesamowite! Aż się wierzyć nie chce, że to ta sama działka ;:oj
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Moniś , nic dziwnego że jesteś dumna ;:215 , zmiana jest ogromna . Widać ogrom pracy , którą włożyliście w swój kawałeczek ziemi ;:138 . ;:304
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Ewelinko, Moniko, Iwciu ;:4
Bardzo Wam dziękuję za miłe słowa. Mam jeszcze fotę porównawczą z przodu tarasu i z tylu działki, ale to dopiero, jak pomalujemy taras, chyba jednak jeszcze nie w tym sezonie- po prostu nie wyrabiamy czasowo. W domu rozgrzebany remont, działka obrabiana z doskoku, ja w ciągłym biegu.
Dziś jadę z synem pociągiem do rodziców, mąż ma dosłownie kilka dni, żeby przesunąć meble, położyć resztę paneli, pomalować ścianę za meblami, może zakupić listwy. I na działkę dopiero w czwartek pojedzie, a tu znowu gorąco...
Ogórki w niedzielę zerwałam, małe cukinie też. To efekt mojej pracy: korniszony z chilii i pikle musztardowe. Kombinowałam, wkroiłam cukinie, paprykę słodką, są nawet cukinie a'la korniszony. :D Kolejne ogórki już chyba zerwie mąż i najwyżej je przywiezie.

Obrazek

Obrazek

Będę czasem zaglądała z telefonu, bo i tam będą przetwory, opieka nad dzieckiem, a jeszcze mam papierkową robotę do pracy do zrobienia. Do zobaczenia :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Duże zmiany. I jakie piękne ;:180
Ta lilia św. Jóżefa raczej nią nie jest.To raczej trąbowa, chyba ,że się mylę .
Hortensje wyglądają pzrecudnie.!! Połączenia czy to z przegożanem czy to z mikołajkiem wyglądają pięknie ;:333
Lilie wszystkie piękniusie ;:215
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Moniczko tylko się nie zasyp tymi papierami. :wink:
Ja też przetwory mam w genach. U nas na Śląsku też się zaprawia. :D
Zmiany na działce znaczne i na pewno bardzo cieszą ...a ile pracy w to włożyliście. ;:138
Moja lilia Józefka wygląda inaczej...w moim wątku jest na 42 stronie. Po niej został już tylko suchy badyl bo przekwitła.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą

Post »

Aniu dzięki za odpowiedź w sprawie lilii. to na 100% trąbkowata, bo przecież taką sadziłam, ale zapomniałam o tym :oops: :D

Elu tej papierkowej roboty mam masę, niestety. Siedzę po nocach, bo w dzień przy synu nie ma jak, jest zbyt absorbujący. 3 nocki i jeszcze nie skończyłam, jeszcze długo posiedzę.
W dzień z mamy pomocą, robię przetwory. Byłam na lokalnym targu, kupiłam pomidory, paprykę, maliny, morele, ciut ogórków, mąż wczoraj dowiózł moje z działki.
Póki co zrobiłam:

Maliny
Obrazek

Korniszony z chilli
Obrazek

Sałatka wielowarzywna (ogórki, papryka, cebula, marchewka, czosnek) i dżem z moreli z lawendą (ten robiłam już 2 raz, teraz tylko z ilości 1 kg)
Obrazek

Sos włoski z pieczoną papryką, czosnkiem i ziołami
Obrazek

Dziś będę robiła sos z pieczonych warzyw, kiszone ogórki i ogórki po kozacku.

Ogrodowo odpoczywam. Na działce porobiłam, ale pewnie jak wrócę znów cięcie przekwitniętych, może zacznę już kopać pod róże za jakiś tydzień, dwa, choć najpewniej dopiero po powrocie znad morza, w początkach września.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”